Toate forumurile Timp liber pentru minte, suflet, trup si ochi  Stiinta si cercetare

Strategii ....(split stiinta - descoperiri)

Pagina precedenta

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 20
a_alinta
a_alinta

1996 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite a_alinta un Mesaj Privat
eu ma refeream la faptul ca nu poti deveni bolnav daca gandesti pozitiv si traiesti o viata in liniste, bucurie, pace si iubire.

apoi, capcaune, pe bune ca mi-ar place si mie sa plec pe covorul zburator la munca. dar nu s-a inventat inca tesatura .

alina
Mergi la inceput

XIO

12528 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite XIO un Mesaj Privat
Citat:
citat din mesajul lui a_alinta

eu ma refeream la faptul ca nu poti deveni bolnav daca gandesti pozitiv si traiesti o viata in liniste, bucurie, pace si iubire.

alina

Vise.
Sa iti spun de cate ori m-au intrebat pacientii bolnavi de cancer, de cele mai multe ori stadiu avnsat/depasait " dar de ce am facut boala asta? ca am mers la Biserica, m-am rugat", oameni care erau siguri ca lor nu li se poate intampla.

**Fur is for petting***

http://www.facebook.com/adoptiicaini?ref=ts
http://www.facebook.com/adoptiicaini?ref=ts#!/profile.php?id=100001793812916
Mergi la inceput

Victoria_mami

5511 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Victoria_mami un Mesaj Privat
Citat:

alina

Aiurea! Am scris eu mai devreme de copil nascut cu leucemie. Si restul de copii care la 2-3 ani sunt diagnosticati cu fel de fel??? Tot din cauza gandirii negative? Aiureli...

VICTORIA

www.facebook.com/pages/Acute-Lymphoblastic-Leukemia/178051842277685" target="_blank">Acute Lymphoblastic Leukemia
Mergi la inceput
a_alinta
a_alinta

1996 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite a_alinta un Mesaj Privat
sunt visele si aiurelile mele.
sunt convingerile mele si pe acest forum ar fi frumos sa putem sa ne spunem parerile fara a fi luati in deradere .

daca te duci la biserica si te rogi nu presupune ca iti traiesti viata in bucurie si iubire. iar copilul inainte de nastere se formeaza intr-o femeie care gandeste si isi traieste viata asa cum stie.

alina
Mergi la inceput
AB_AC
AB_AC

1871 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite AB_AC un Mesaj Privat
Citat:

Ba deobicei te loveste exact cand nu te astepti. Si cu cat esti mai calm, linistit si fericit te descoperi intr-o faza mai avansata decat unul care se cauta toata ziulica ca-i ingrijorat si de un fir de par.

Buflea cancerul nu e o condamnare la moarte in stadiile I, II. Apoi e un mare depinde pentru ca organismul e deja obosit si tratamenele sunt mult mai agresive si omoara mult mai multe celule sanatoase ... de fapt o oboseala si o sfarseala continua ar trebui sa duca pe oricine la medic. Chiar si pe optimisti!
Mergi la inceput
ladyJ
ladyJ

6432 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite ladyJ un Mesaj Privat
Alinta, dar ce presupune sa iti traiesti viata in bucurie, liniste si iubire? Poti da exemple?

--------------------------------------------
´´Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei´´S.F.
Mergi la inceput

Victoria_mami

5511 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Victoria_mami un Mesaj Privat
Citat:

sunt convingerile mele si pe acest forum ar fi frumos sa putem sa ne spunem parerile fara a fi luati in deradere .

daca te duci la biserica si te rogi nu presupune ca iti traiesti viata in bucurie si iubire. iar copilul inainte de nastere se formeaza intr-o femeie care gandeste si isi traieste viata asa cum stie.
alina

Alina din respect pentru persoana ta ma abtin sa comentez.

VICTORIA

www.facebook.com/pages/Acute-Lymphoblastic-Leukemia/178051842277685" target="_blank">Acute Lymphoblastic Leukemia
Mergi la inceput

Victoria_mami

5511 Mesaje
Citat:

alina

Sotia reverendulu de la biserica noastra a fost diagnosticata cu cancer de ficat si pancreas... oare o fi trait fara Dumnezeu in viata ei? Cu ganduri negative? Sau o fi fost vreo betiva? Sau...? Sau...?

VICTORIA

Mergi la inceput
a_alinta
a_alinta

1996 Mesaje
victoria, inteleg de ce abtii, pentru ca tu gandesti din punctul tau de vedere, al mamei care are un copil bolnav.

nu trebuie sa ma jignesti, chiar nu trebuie pentru ca ti-am spus deja ca sunt convingerile mele.

a-ti trai viata in bucurie inseamna in primul rand sa poti ierta celor care ti-au gresit pentru ca si tu la randul tau gresesti. fara voie sau cateodata cu voie, adica cu stiinta sau fara stiinta.
a-ti trai viata in iubire inseamna sa iubesti tot ceea ce te inconjoara. de la natura la oameni, oameni care gresesc.
sa nu judeci pe altul si sa fi convins ca rostul nostru in lume este cert.

lady, nu iti pot da exemple de oameni care chiar reusesc asta, nici eu nu pot inca , dar imi doresc.

alina
Mergi la inceput

Victoria_mami

5511 Mesaje
Citat:

victoria, inteleg de ce abtii, pentru ca tu gandesti din punctul tau de vedere, al mamei care are un copil bolnav.

nu trebuie sa ma jignesti, chiar nu trebuie pentru ca ti-am spus deja ca sunt convingerile mele.

alina

Alina, nu numai ca nu trebuie sa te jignesc, ci nici nu mi-as dori sa te jignesc. Nici pe tine nici pe altcineva.
Sunt convingerile tale si ai tot dreptul la propriile convingeri. Dar pe ce te bazezi? In afara de credinta ca Dumnezeu ii protejeaza pe 'ai lui'? Si ca oamenii buni nu fac cancer? Imi permit sa imi exprim si eu parerea la adresa convingerilor tale si sa iti spun fara urma de rautate si fara dorinta de a te jigni, ca (,) convingerile tale imi par atat de pline de ignoranta, ca nici nu-mi gasesc cuvintele potrivite. Uite, chiar nu de mult am vazut un show "Inheriting trouble' unde fratele unei D.ne Reverend a fost diagnosticat cu cancer si ea l-a determinat sa nu urmeze tratament, ca Dumnezeu o sa-l trateze. Inutil sa spun ca s-a inrautatit starea lui si apoi a inceput tratamentul si si-a revenit putin, dupa care sora-sa l-a convins ca nu tratamentul l-a ajutat, ci Dumnezeu. A incetat iar tratamentul si a murit la putin timp. Copiii lui au dat-o in judecata pe matusa lor si culmea, au si castigat procesul. In fine, fiecare cu convingerile lui. Sper ca nu te-ai simtit jignita de ce am scris.

(Emoticonul asta il vrea Victoria, nu are nimic a face cu mesajul: )

VICTORIA

Mergi la inceput
Pag. din 20 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta

Subiect inchis
Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com