Cu dragoste din Iasi (104)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

In Copou sunt spectacole cu copii si pt copii, duminica se inaugureaza caruselul din gradina venetiana de la Palas.
Da, parcul arata fix ca in foto, totul arata super, mallul e mall, nimc special, doar ca e ft aerisit.
Noi maine mergem la circ, daca va intereseaza impresii, am sa revin maine seara.
La multi ani! copiilor din noi si copiilor nostri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabrielaG spune:

La multi ani copilasi si parinti cu suflet de copil!
"Carnavalul la Palat" e la Palatul Copiilor sau la Palatul Culturii?
Pupici si peterecere frumoasa! Si vreme buna!

Eu plec la intalnirea de 25 de ani de la absolvirea liceului, asa ca va doresc voua sa va distrati pe cinste cu copilasii!
Gabriela si baietii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana spune:

Am ajuns si noi astazi la Arca lui Noe, destul de greu am gasit locatia, nu este nici un indicator, iar localnicii pe care i-am intrebat nu stiau nici ei despre ce este vorba (cu o singura exceptie). E mai usor de gasit un alt loc de agrement, Hamak, Arca este destul de aproape, noi am mers pe jos pana acolo. Interesant, nimic de zis, privelistea este superba, mai ales cu toti norii care se aglomerau la orizont... Animalutele sunt simpatice si foarte prietenoase (iezisorii...).
"Carnaval la Palat" este la palatul Copiilor, asa am citit in Ziarul de Iasi de astazi.

Numai bine,
Ioana.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

La Hamak am fost noi, inca nu e finalizat total insa e ft frumos, un iaz micut, cateva casute noi si dotate de inchiriat, iarba verde cat cuprinde, un restaurant cu bar, un grajd cu cai si ponei cu manej....e frumos. De calarit inca nu se poate calari, caii si poneii fac "scoala"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabrielaG spune:

Ioana , se pare ca e totusi Palatul Culturii ...de acolo se pleaca la 9 jumatate. http://www.palatulcopiiloriasi.ro/wp-content/uploads/2012/05/regulamentul-concursului-carnaval-la-palat-corectat.pdf
Premii multe si petrecere frumoasa copiilor. Si bineinteles vreme buna sa fie!
Gabriela si baietii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:


Buna ziua!

Ieri, de Ziua Copiilor, pisicuta noastra a facut 5 puisori: 2 baietei si 3 fetite! Un baietel il vom tine noi,probabil, dar restul vor avea nevoie de familii noi... Sunt negri/tigrati cu boticul,burtica si labutele albe. Voi reveni si cu poze,dupa ce li se deschid ochisorii. Daca sunt persoane care isi doresc o pisicuta, va rog sa ma contactati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionika spune:

Buna si La Multi Ani copilasilor pentru 1 iunie!
Vreau sa postez si aici anuntul referior la vazarea carutului si patutului Baby Care, daca cunoasteti pe cineva interesat va pot trimite poze. Patul-tarc e putin folosit cu 2 nivele, are plasa tantari si masa infasat, carutul e sport,bleu si foarte rezistent.
Va pup,

Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia_b spune:

Buna fetelor,dau si eu buzna cu o rugaminte: nr de tel al GabrieleiG, am nevoie de un costum de inchiriat. Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana spune:

Nr. de telefon al Gabrielei: l-a scris chiar ea, la pagina 7 a acestui capitol.

Am inteles ca s-a deschis gradinita si scoala primara germana, foarte fain.

Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buli spune:

am vazut si eu scoala germana, costurile insa sunt cam mari pt noi, de ex.

Mergi la inceput