Cu dragoste din Iasi (104)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ioana spune:

GabrielaG, felicitari pentru baiat! Excelenta performanta!
Mie acum clasa a V-a mi se pare floare la ureche pe langa nebunia din clasa a IV-a!

Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Darria spune:

Ioana: multumim pt. recomandare

Paula: multumesc pt. explicatie
Uitasem sa scriu in mesajul anterior, referitor la banii dati pe medicamente si consultatii. Tratamentul naturist ne-a costat mult mai putin decat dadeam pe alopate in farmacie. Sa nu mai spun ca de la antibioticul alopat, chiar daca foloseam probiotic, se deregla flora si aveam alta "distractie".

Gabriela: felicitari juniorului.
Nu stiu despre ce este vorba dar presupun ca este important.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

buna fetelor,
puteti recomanda un dentist bun (nu conteaza cat e de scump, bun sa fie, sa foloseasca cele mai bune materiale). am un dentist, insa in ultimul timp parca sunt din ce in ce mai nemultumita si as vrea sa vad daca gasesc unul mai bun.
va multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana spune:

Darria: inca nu stii, dar ai sa afli in cativa ani
Este vorba despre trecerea din clasa a IV-a intr-a V-a: ramane copilul la o scoala generala sau se indreapta catre un colegiu de renume? Ei, asta-i intrebarea!

Numai bine,
Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana spune:

Mi-am amintit ceva: in momentul cand am ajuns la dr. Moscaliuc aveam in buzunar 2 (doua) doze de antibiotic pentru baiat, cica gatul ii era asa nasol in momentul ala, amigdalele atat de inflamate incat ne-a fost recomandata o doza-soc, de 10 zile,(nu-mi mai amintesc ce anume, au trecut ceva ani de atunci). Si se uita doctorul in gatul pruncului, si se uita la noi (eram disperati, din nou antibiotic!!!) si ne spune ca nici vorba, punctele acelea nu sunt puroi... Il unge cu ceva in gat (o solutie preparata acolo, in spital), si ne da si pentru acasa o sticluta, sa-l ungem, si ne recomanda sa venim la el cand mai este racit, sa-l vada... Sa va mai spun a in trei zile nu mai avea nimic,iar noi eram gata sa-i dam 10 zile de antibiotic, pe un sistem imunitar deja distrus?
Si sa va mai spun ca la al doilea copil mi-am invatat lectia, nu am mai sarit ca arsa sa-l duc la medic, l-am lasat si 3-4 zile cu febra si s-a refacut dupa aceea. asa se face ca in aproape 5 ani a luat o singura data antbiotic, in timp ce fratele mai mare, pana la aceeasi varsta, o-ho-ho, facuse si injectii...

Numai bine,
Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Darria spune:

Ramonika: nu pot rec. stomato din exp. pers.

Ioana: asa este, mai sunt cativa ani dar trec pe repede inainte.
Din pacate la noi era de antib. de fiecare data si nici nu-i mai reactiona corpul la infectie(nu mai facea febra)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ary_v spune:

Fetelor, multumesc mult pentru recomandari1 Mi-a mai recomandat cineva un medic din Sf. Maria care cica ar merge si pe naturiste, inainte de a sari cu antibioticul.
Am fost azi si la vestita dr. prof. univ. Rugina, mare dezamagire...mai cautam, o sa gasim si un dr pe sufletul nostru in tot Iasul asta..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabrielaG spune:

Ioana si Darria, multumim mult de felicitari. Intr-adevar sunt foarte incantata si eu si el ca a reusit si mai ales ca a luat premiul I. Sper sa faca fata de acum incolo, ca am inteles ca de acum incepe greul, adica din a V-a. Sa stii ca mai e de felicitat si acvi cu baiatul reusit la Racovitza, un liceu la fel de bun ca si Nationalul.

Medic pediatru bun este dna. Dr. Barbacariu, este medicul nostru de familie, de formatie pediatru.

Pupici si sanatate la toata lumea,

Gabriela si baietii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Darria spune:

Ary: cunosc sentimentul desi pt. altii a fost bine.
Gabriela: multumim
Acvi: felicitari pt. realizarea baiatului.

deja vorbiti despre colegii iar noi suntem la capitolul piticlonti



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acvi spune:

Multumim de felicitari!!

Deja la noi a trecut euforia, dar a ramas imensa bucurie ca am trecut cu bine acest hop.

Confirm insa ca a fost un an foarte greu( sau ma rog din septembrie pana acum), cu emotii foarte mari insa si bucuria a fost pe masura....nici cand am reusit eu la facultate nu am simtit o bucurie atat de mare, deci pentru cele care va pregatiti pt clasa a IV-a....curaj..la capatul drumului rezultatele merita tot stressul!!!
Urmatorii 3 ani stau linistita, pana intru in focuri cu Timeea, deja Alex a facut-o sa-i promita ca va intra si ea la Racovita, asa ca stau relax.

Mult succes celor care mai sunt inca in "focurile" concursurilor!!

Zi frumoasa!!!

Gabi

Mergi la inceput