Cu dragoste din Iasi (104)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Darria spune:

buna dimineata

Va doresc un an scolar placut si multa sanatate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

multumim, la fel si voua!

am fost la activitatea cu cosmosul de la Palas, el nu prea a povestit, dar sunt foarte comici copiii cu castile alea rotunde

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

Salut!

Cum v-ati adaptat la scoala/gradinita? Noi suntem ok, cam greu cu trezitul dimineata si cu traficul, dar in rest sunt bine.

Recomandati-mi va rog un medic endocrinolog pentru Stefi! Am eu niste pitici pe creier si vreau sa o duc la un control sa ma linistesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

neata, ce mai fac mamicile, dar piticii?
noi suntem in grupa mica la gradinita, ne-am acomodat destul de bine, mai bine decat ma asteptam. gradinita e f. aproape, la 3 min. de bloc, deci avem noroc din acest punct de vedere.

amironeanu eu am fost la dr. Bolboceanu (endocrinolog) la Pol. pt. studenti si elevi si mi s-a parut ok, dezavantajul e ca se asteapta cam mult la usa, insa iti acorda destula atentie.
alt dr. nu stiu, or mai fi si altii buni.

am si o intrebare:
din magazinele de tip Praktiker, Mr. Bricolage, Dedeman, Baumaxx si altele de genul, care are preturile cele mai mici? ma intereseaza indeosebi la gresie, faianta, usi, var etc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kover spune:

buna mamici!scuze ca dau buzna in casuta voastra,dar am nevoie de ajutorul vostru.am nevoie de o informatie in legatura cu:http://www.financiarul.ro/2012/10/16/cei-57-de-copii-abandonati-la-spitalul-sfanta-maria-au-nevoie-de-o-mana-de-ajutor/va puteti interesa daca e nevoie sau nu de ajutor?(datorita comentariilor sunt putin in dilema).va rog un PM daca aflati ceva.multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabrielaG spune:

Fetelor, va astept cu costume de halloween, daca au micutii vreo serbare.
In rest noi suntem bine, scoala cu stress...adica eu parinte stresez copii ca sunt in clasa a 4-a si a 8-a si le tot spuns ca trebuie sa lucreze in plus, ca...bla, bla, bla (daca ar fi sa folosesc vorbirea adolescentilor)
Am vazut tot felul de manifestari la Palls wk-endul acesta.
Cu drag,
Gabriela si baietii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kisstherain999 spune:

Buna fetelor! Revin dupa o mie de ani cu doua intrebari ... se mai face clasa zero la scoala? Recomandati-mi un invatator bland pt dl H care acum sa aibe acum clasa a 3-a sau a 4-a. Noi stam in Alexandru, deci ma intereseaza scoli din cartier, Gara, Canta si Pd Ros.
Pana acum am fost setata pe scoala 15 ... dar se pare ca tot orasul vrea acolo ... asa ca m-am cam dezumflat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

inca nu se stie daca ramane clasa zero la scoala sau se intoarce la gradi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

inca nu s-a decis daca va mai exista clasa 0.
oricum acum se inscriu copiii la scoala de care apartin, deci daca stai in Alexandru, acolo trebuie inscris.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

eu am inteles ca va ramane la gradinite clasa pregatitoare.
noi apartinem de sc.15, nu stiam ca e asa solicitata

Mergi la inceput