Clubul "babelor" FIV-oase 16

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bombi spune:

adijo, hormonalele erau pe curat. Vitexul l-am inceput dupa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

aristico,da de ce esti asa de pretioasa???




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

samiruta: De ce sunt pretioasa?
1. ca ma lasa sotul sa mamanac toata supa crema?, sau 2. Ca scriu mai rar?

1. ca el prefera carnea ca sa se mentina peste suta, 2. ca maine-s libera si trag tare ca sa nu stau prea mult peste program vineri...bine, deja stau azi peste program (maine dimineata ma duc la dentist, apoi sa-mi ridic pasaportul, apoi sa-mi ridic cardul, apoi la masa cu fetele si seara la un film+masa cu minunata mea jumatate cu burta, tzatzele, chelie...)

PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 3 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite

"Niciodata sa nu mergi la un doctor caruia i-au murit plantele din birou !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

si te-am sunat, da' nu raspunzi, ca probabil esti cu nasu-n oala...iar cand ai sa vezi apelul, eu am sa fiu cu 3 lighioane infometate in p.o.a.l.a. (am vazut ca asa pui tu puncte si nu-mi mai apare moderarea in care mi se spune sa iau o pauza)

si ca sa ma laud: azi am cunoscut-o pe cocolyso care arata mult, mult, mult mai tanara si care are tot atat de multe lucruri de povestit pe cat avem noi la intalnirile noastre - deci s-ar incadra perfect la o masa de m.u.i.e.r.i care vorbesc in acelasi timp

si ca sa intru la subiectul fiv-ului: maine ii compun mail-ul final uraganului de peste hotare, cu toate analizele, medicamentele din camara si frigider, redeschid discutia despre histeroscopie si astept raspunsul ca pe salariu

seara minunata, minunatele mele dragi (asta fu ca declaratia aia penibila de dragoste:"Te iubesc, iubita mea iubitoare!"

PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 3 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite

"Niciodata sa nu mergi la un doctor caruia i-au murit plantele din birou !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 5ab1na spune:

elegant

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

aha...de vorba te intrebam domnita...supa de legume nu ma intere'
ma bucur ca esti maine libera...eu ma voi duce la treaba...o sa duc bomboane si flori tuturor fetelor.
esti o romantica incurabila draga mea...cina cu soatza de 8 Martie....asa ar trebui sa se poarte orice femeie indragostita si sensibila...numai eu umblu creanga prin restaurante cu stripperi,cantareti si alte bazaconii pana la 3 dimineata.
ma faci sa ma rusinez ca io nu ma comport ca tine.

tannoo,esti invitat la masa daca vrei




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ralu_mv spune:

pentru toate !

e tare greu sa citesc tot, si apoi citesc pe sarite, si mai apoi cand zam timp sa scriu, nu mai stiu ce am citit dar totusi am retinut una: ce ne-a povestit Lara, legat de "intruse" si activitatea lor pe forum [eu nu mai citesc alte topicuri decat de genul o pagina pe luna ~ ]. Parca sabina spunea o poveste... uite am fost si eu pe acolo, si dimpotriva m-am dus cat de mult am putut, zicand ca ranile se vindeca, trebuie sa fiu tare, sa nu ma gandesc ca al meu trebuia sa aibe cu 3 luni mai putin..., si cu mana pe inima spun ca niciodata nu m-am gandit cu invidie, sau mi-am dorit copilul ei; toate stim ca il vrem pe al nostru; Si la un moment dat am rarit vizitele, si mai eram intrebata si "de ce"? pentru ca nu poti fi mereu tare, si am renuntat sa ma mai astept la intelegere, din partea oricui ar fi fost.
Iar cele care spun ce spun, pe mine ma lasa rece in fapt; fiecare cu ale sale, si mai mult, eu zic ca "nu primesti mai mult decat poti duce" si "cainele moare de drum lung si P _ _ _ _ _ l de grija altuia"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:


a filmat iar Marutza la Polizu...m-am uitat bine dupa mami laura da n-am vazut-o.

dar am recunoscut saloanele alea urate...acolo am fost intrenata la SEU2




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 5ab1na spune:

depinde foarte mult si cu cine "te insotesti" in afacerea asta.
eu cand merg la nasi am senzatia ca ma urmaresc, se uita la mine sa vada daca ma uit cu jind la copilul lor!! eu nu pot decat sa ma uit cu drag. dar ei fac ce fac si-mi repeta cat de fain e sa ai copii si cum e o minune lasata de sus daca cel de sus nu vrea...intelegeti voi. eu am fost in vizita la ea la spital cand a nascut si mi-a spus: ei, daca nu se poate si nu se poate, o sa adoptati si asta e. am fost suparata cel putin o luna.

eu am botezat si parintii copilului (cumetri pentru mine nu?) nu-s asa. se poarta absolut normal. si merg la ei in vizita des. nici nu aduc vorba, nu ma privesc lung. si doar daca spun eu ceva efectiv pare ca abia atunci isi amintesc si spun: o sa vina si la voi. si atat. fara laude si sute de vorbe despre cat de inteligent e copilul lor la o luna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

sabinutz,te inteleg perfect.





Mergi la inceput