LMA!Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***408***

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

pe timpul iernii nu am frecventat decat baile de prin mall-uri (in alte locatii nu am avut solicitari) si ne-am descurcat tinand-o suspendata (si a mea e mofturoasa la de-astea insa cand ajungea la limita limitei, prefera sa stea oricum numai sa nu faca ceva in chilotei)
asta-vara/toamna puneam olita intre scaune la masina si nu aveam probleme, asa cand ne apuca prin deplasari

Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 2 anisori si 10 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplyana_m spune:

Ina, ti-am admirat flacaul! Nu-mi dau seama daca aerul strengaresc vine de la gropitele din obraji, urechile in vant, sau strungareata, dar e ADORABIL! Nici eu nu m-as putea supara pe el veci, indiferent ce ar face! Voi toti sunteti o familie frumoasa!

Ilinca, bine ca ai aflat misterul lui "ocas, ocas!". Al meu copchil e de soiul lui Ian, si face baie de mai multe ori pe zi, si bai luuuuungi, dar preferatele sunt cele in care ma bag si eu. Tu ai incercat sa faci baie impreuna cu Phiphi?

http://www.lucamic.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Anaan, multumesc de aprecierile aduse lui Ian.

Ghiozdanelul e din Anglia, de la cumnatul meu. Si la noi a fost "cu cintec" pentru ca Ian il vazuse la Mark (nepotzelul) si, in Romania, nu am gasit nicaieri si l-a primit abia de Craciun cind a venit cumnatul meu in vacanta. Daca vrei, pot sa-i spun sa-ti ia dar nu stiu daca merita sa platesti transport pentru un singur produs. Eu am mai comandat produse din Anglia de la o tipa de pe facebook, aduce, pe comanda orice, la pret de lista + 20% comisionul ei. Daca iti suride oricare din variante, da-mi de stire.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe_shtrumf spune:

Cu baia si noi am avut aceleasi episoade, si mi-am dat seama ca ii era oarecum frica de dus, asa ca ne limpezim cu o galetusa, preferata de ea, usurel, ii spun sa dea capul usor pe spate si eu ii pun mana ca sa o declabucescusor usor..cu tipete era si al noi- si apoi a vazut ca n-are incotro si e ok asa. cu mii de jucarii se inmoaie copilul intai, dupa care se incepe spalarea

cu pipilonul sau altetele mai grele, se tine copilul gen cosulet, caci baile noastre minunate nu sunt toate prevazute cu rotire de punga de unica folosinta, stiti voi, doar la restaurantele care se respecta, asa ca tinuta cosulet , cu fata spre capacul de wc, sigur face, eventual dau si drumul ala apa, ca de la susur sa ii "vina inspiratia". so go ahead!

www.facebook.com/photo.php?fbid=181191671934547&set=a.181191651934549.54398.100001311452589&type=1&theater" target="_blank">Ariana-25.02.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Citat:
citat din mesajul lui AlexAndra_81

stiu ca mai intrebase cineva, dar nu retin raspunsul, deh blonda

tufete, cum duceti fetitele la baile publice? fac suspendate, adica in brate? sau stau in picioare pe wc? mari probleme am si eu, stiu, dar eu inca ii pun pampers cand iesim ca habar n-am cum s-o tin, si asta a mea nici nu face daca nu se simte ea confortabil si 16 kg nici nu-s usor de tinut si nici nu-mi imaginez pozitia

ahh, si daca e cu taica-su, unde se duce? la fete sau la baieti?

Amalia



Eu am baiat dar tot ma...agit ca asa mi-e...zodia!!!
Smecheria din dotare vrea in oras cu "aiotzi, nu pempen" (chiloti, nu pampers) asa ca, io ma plimb pe pietonal cu olitza in poseta! Pe bune, intr-o sacosha, pun olitza + un schimb (pamtaloni, 'aiotzi si ciorapi). Inca nu am folosit oala in public si sper sa am noroc sa nu-i trebuiasca kaka in mijlocul centrului Nu de rushine, nu de frig dar Ian musai vrea sa spele la buci dupa kaka si dushul chiar n-am cum sa-l iau.

Cind merge cu tata, ar trebui sa mearga la barbati, zic eu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Eu tocmai am mers acasa sa ma schimb, nu pentru ca as avea de etalat mai multe tinute pe ziua de azi ci pt ca o colega a varsat din greseala o conserva de ton pe rochia mea, eu ieseam din bucatarie,ea intra cu stiva de mobile intr-o mana si in cealalta cu doua conserve desfacute una peste alta si s-a impiedicat iar eu m-am schimbat
Toata lumea e convinsa ca pt petrecere



www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

Novus, sper sa nu ramina patata rochita
Voi va petreceti de asta-seara? Credeam ca miine e ziua fomeii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Simpli, fa-ma sa

Am mai zis dar mai zic o data: Ian e exact cum mi l-am dorit . Explicatia: am fost cuminte cind am fost mica si Doamne, Doamne mi l-a dat cum l-am dorit, chiar daca m-am facut rea cind m-am facut mare.

PS. Cum ati petrecut ieri? Ati facut poze? I-a placut ce a primit? Eu inca nu am nici macar o vaga idee despre ce sa-i iau lui Ian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Citat:
citat din mesajul lui chatonel

Novus, sper sa nu ramina patata rochita
Voi va petreceti de asta-seara? Credeam ca miine e ziua fomeii

Famille Dragoon, mami de Izia, 23 mars 2009

Toulouse, la ville rose



Teoria imi spune ca, la avatar, ai o poza cu tine. Esti tu?
N-ai un lin cu poze din astea titi?

PS. Daca ziua indragostitilor e in fiecare zi, ziua fomeii de ce n-ar fi...every day?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Novus, io vreau poze -muuuuuuuuuuulte!- cu tine in rochie.

***

La baie, pe linga toate cele ce le-am mai spus, Ian scrie pe faianta cu markere (si cind e in cada si cind e in dus), spala faianta cu "fis-fisu" si o perie, apoi o limpezeste cu dushu - e drept ca uda si face varza baia de vreo 3, 4, 5 ori pe zi dar mie nu mi se pare greu sa string dupa el.
Si lui ii place cu mine sau cu Jambo, desi ar prefera si cu mama si cu tata dar pe asta inca n-am experimentat-o

Mergi la inceput