Lucruri uimitoare

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns J.D. spune:

Citat:
citat din mesajul lui AkaManah

Punctul 22 este fals. Si aricii fac amor fata in fata. Nici nu imi pot imagina alta pozitie pentru arici.

Lasati-va de fumat, renuntati la alcool, treceti la o dieta sanatoasa, nu mancati seara tarziu si in doua saptamani o sa pierdeti 14 zile!



Aricii nu fac amor fata in fata. Si nici porcii spinosi.

Finn Constantine 15.10.2009 si 32+ Euan Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delsim spune:

Citat:
citat din mesajul lui J.D.

Citat:
citat din mesajul lui delsim

Unele sunt tampenii, de exp punctul 2




punctul 2 este foarte adevarat. se poate verifica in carti de medicina sau pe internet.


Chiar asa? Da-mi si mie exemple de oase care dispar!


Finn Constantine 15.10.2009 si 32+ Euan Tudor


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natalia_nica spune:

Citat:
citat din mesajul lui delsim

Citat:
citat din mesajul lui J.D.

Citat:
citat din mesajul lui delsim

Unele sunt tampenii, de exp punctul 2

Delia

"Ceea ce suntem contribuie mai mult la fericirea noastra decat ceea ce avem." Schopenhauer


punctul 2 este foarte adevarat. se poate verifica in carti de medicina sau pe internet.


Chiar asa? Da-mi si mie exemple de oase care dispar!


Finn Constantine 15.10.2009 si 32+ Euan Tudor


Delia

"Ceea ce suntem contribuie mai mult la fericirea noastra decat ceea ce avem." Schopenhauer


"Ne incepem viata cu 350 de oase dar, pentru ca anumite oase se unesc in timpul cresterii, la maturitate mai avem doar 206" - nu dispar, unele se unesc... Poate Blackgirl ne-ar putea lumina?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Copiii au mai mult de 300 de oase. Oasele copiilor cresc, au in capete cartilagii de crestere care la sfarsitul cresterii devin oase.
Oasele nu dispar insa se osifica cartilagiile dintre ele devenind os intreg.

Cu alte cuvinte daca la un adult avem 1 os intreg, la un copil avem 2 oase micute + un cartlagiu care le uneste. La incheierea procesului de crestere va avea un os si nu 2.

De aceea ortopedia pediatrica este mult grea decat cea pentru adulti.



Oricum, fara nici un apropo, fata mea a invatat chestia asta la anatomie in clasa a VII-a.


Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maria_1 spune:

Ma asteptam ca si la un topic 'dragut', 'haios' ( si poate interesant pt unii) sa fiu intampinata cu multa ..... sa-i spunem - reticenta.

Ma astept ca toate cele 25 de puncte sunt o prostie, o tampenie pe care o stie orice copil de gradinita.

Nici nu stiu de ce mi-am mai pierdut vremea sa postez asa ceva stiind ca tot ce postez pe acest forum este constant amendat. Pot sa vorbesc si de macaroane cu branza.....ca tot e aiurea/ilogic/prostesc si aberant....so nice!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Hellloooo, Maria!
Nu ti-a zis nimeni nimic.
Nu s-a luat nimeni de tine.
De unde atata victimizare?

Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Letitia1 spune:

Citat:
Pe mine 24...mi-am amintit de tata cand a murit. Pulsul abia ii mai batea, eu cu mama vorbeam cu el, ii spuneam cat il iubim si lui ii curgeau lacrimile pe obraji...atunci ma intrebam de ce...acum stiu.


Oh, imi pare rau Mihaela, m-ai facut si pe mine sa .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

Citat:
citat din mesajul lui Maria_1

Ma asteptam ca si la un topic 'dragut', 'haios' ( si poate interesant pt unii) sa fiu intampinata cu multa ..... sa-i spunem - reticenta.

Ma astept ca toate cele 25 de puncte sunt o prostie, o tampenie pe care o stie orice copil de gradinita.

Nici nu stiu de ce mi-am mai pierdut vremea sa postez asa ceva stiind ca tot ce postez pe acest forum este constant amendat. Pot sa vorbesc si de macaroane cu branza.....ca tot e aiurea/ilogic/prostesc si aberant....so nice!





fara suflet, fetele astea, fara suflet!
ma intreb oare ce le-o face sa posteze fara sa te bage in seama?!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Letitia, Maria .

Mie mi se pare interesant ce spui maru. Eu stiu ca si celor aflati in moarte cerebrala li se vorbeste, nu se stie exact "cat de mort" e creierul lor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maria_1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihaela_s

Letitia, Maria .

Mie mi se pare interesant ce spui maru. Eu stiu ca si celor aflati in moarte cerebrala li se vorbeste, nu se stie exact "cat de mort" e creierul lor.



Serios? N-am stiut asta. Dimpotriva. Stiam ca cei care au suferit o moarte cerebrala sunt ok pentru donarea imediata de organe. Pe cand la moartea cardiaca....nu e asa, pt ca respectivul individ are sanse (nu stiu statistici) sa isi revina.

Oricum.....mi se pare foarte emotionant si ma impresioneaza tare mult faptul ca, saracutii,....mai au sansa sa ii auda pe cei dragi pentru ultima oara....si ca asta e ultimul simt care 'dispare'

Mergi la inceput