Cu Ice Age nu se face primavara!{13}

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Viv, fica-ta dupa accese din astea de personalitate, cand ii pare rau, vine sa te impace, sa isi ceara iertare ?

Ei bine, fiu-meu NU ... aseara dupa scandalul din parc, ii tremurau chilotii ca da nas in nas cu ta-su. In masina m-a rugat cu cerul si pamantul sa nu ii spun, deci pe el asta il ardea si nicidecum regrete fata de mine. Barbata-meu a reactionat foarte calm normal ca doar nu era sa-l dea afara din casa, l-a intrebat daca si-a cerut scuze si cam atat. Seara nu l-am bagat in seama, toata atentia i-am dat-o fica-mii (care jubila ) si la culcare nu i-am dat kiss si hug - la fel, nu a zis nimic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

Mda, se pare ca se declanseaza crizele de primavara.

Vivi, eu la faze de astea mor. Adica le faci o bucurie, le daruiesti ceva si ajungi sa regreti din cauza scandalului.... uf! Eu nu i-as fi lasat mouseul. Pentru ca l-a luat fara sa-mi spuna si pt criza de dupa mai ales. urasc crizele.

Buflea, sorry. neplacut sa se gandeasca la taica-su si nu la tine... dupa ce ca o zbarceste cu tine.

In alta ordine de idei, fii-meu cel mare s-a ales cu placuta sarcina de a-si impatura si pune in dulap cam 2 masini de haine singur singurel in dulap tot dupa o ... criza. Incercam eu ca mama buna sa-i explic care e dif intre 13 si 31 ca tot le face invers cand dumnealui a hotarat ca mai bine ma impinge, se stopseste la mine si face el ca stie mai bine. M-am suparat asa tare cu impinsul incat l-am invitat sa impartaseasca un pic din viata mea si din lucruruile pe care le fac zilnic pentru ei fara crize si nervi. Inca mai lucreaza la haine, ca nu le-a terminat ieri....





Sa alegi îndoiala ca filozofie a vietii e ca si cum ai alege nemiscarea ca mijloc de transport. (YM)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Aqai, pai bine ca stie sa le impature - al meu, in afara de a le tranti prin dulap, nu stie sa impature nimic ... adica le indoaie el cumva acolo dar prost ... ia sa deschid eu un subiect separat cu "house chores"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

cum sunt... asa le are :) nici al meu nu le face perfect.

ala mic nici macar nu s-ar uita la ele :D ar sta 5 ore uitandu-se in cealalalta parte si spunandu-mi ca nu a vazut ce are de lucru :D

PS: pls da un semn cand deschizi si unde





Sa alegi îndoiala ca filozofie a vietii e ca si cum ai alege nemiscarea ca mijloc de transport. (YM)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

hallo gasca vesela

gata, am nascut. copila are deja 48 kg si 1,62 cm. acum paispe ani pe la ora asta ma trezeam din anestezie.

buflea, io nu rezistam sa nu-l imbratisez pe copil, indiferent ce trasnaie imposibila ar fi facut.
subscriu la parte cu implicarea in treburile casei. cate putin zilnic. s-avem pardon, dar nu mai traim in epoca sclavagismului, cand femeia le facea pe toate. de ani de zile am instaurat regula asta in casa, fiecare e responsabil sa fac acate ceva. fii'mio comenteaza mereu si incearca sa fenteze, dar nu-i merge. ca ochiul meu de vultur il ajunge oriunde. la ei in camere isi fac deja singuri ordine, iar daca nu sa stea cu hainele imrastiate. insa nu se intampla asta decat rar. pe birouri e ordine dezordonata si eu trebuie sa mentin distanta de 20 cm cand privesc biroul. sa nu cumva sa misc ceva din gresala.
dar sa stii ca sunt multumita, in general colaboram bine si treburile se desfasoara fain, fara surle si trambite. sa-ti mai spun ca de curand am instaurat ca intr-o zi pe saptamana sa gateasca? vin de la servici si gasesc mancarea gata!

Ioana, ai gasit reteta perfecta, care se faca rapid si fara multe ingrediente?
azi am facut lista de meniu saptamanal, asta ca sa nu mai aud comentarii ca "aia nu-mi place", "nu stii ca nu mananc mamaliguta?", "varza asta are gust de fasole" si altele de gen. acuma astept sa-si completeze fiecare preferintele. sper sa nu-mi pice ochii cand oi citi'o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

Felicitari! Nu cred ca exista alt formula pentru asta, dar sunt sigura ca sunteti cu o fetita mai fericiti!





Sa alegi îndoiala ca filozofie a vietii e ca si cum ai alege nemiscarea ca mijloc de transport. (YM)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Cu o adolsecenta mai fericiti . La Multi Ani, sa ajunga acolo unde ii doresti tu .

Baiii, cum sa-l imbratisez cand a tzipat 5 min la mine in parc de s-a uitat tot parcul la mine ? Si eu a trebuit sa astept sa am loc sa vorbesc, ca sa pot sa spun cu o voce foarte calma, ca in acel moment am plecat acasa ? Baiiiii, acum am inteles si eu ce inseamna sa te puna copilul "down" in public si sa nu pot sa-i faci nimic ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

Ups, my mistake. Nu intelesesem

Noi avem la exemple de lectii in public: suntem in vizita. Ma uit la ceas, e timpul sa plecam, si semne discrete din partea gazdelor spun acelasi lucru. Decretez. Mergem acasa. In secund 2, cel mare, tot un zambet si o miere, catre prietena mea: P, asa-i ca putem sa mai stam? Mami gresteste, nu trebuie sa mergem, nu?

Ce sa mai spuna femeia????? am inghitit in secul securilor de rusine si ... asta e.




Sa alegi îndoiala ca filozofie a vietii e ca si cum ai alege nemiscarea ca mijloc de transport. (YM)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Kari la multi ani pentru copila.



Eu va citesc din umbra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Kari - la multi ani pentru 'bebita' .

Nu am gasit reteta... Avea dreptate mama mea care zicea ca vacile sunt mai destepte ca noi: nu stau ore in bucatarie sa gateasca, nu murdaresc toate cele, mananca bio si nu trebuie sa spele vasele dupa.

Mergi la inceput