Cu Ice Age nu se face primavara!{13}

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

eu ma refeream la Aqai, bre!




mami pentru un ochios:Marie Rebecca Ayanna(29.11.2009) & un bulgaras pufos:Alexa Micaela Christine (26.01.2012)
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

http://www.mediafax.ro/social/legea-privind-combaterea-violentei-in-familie-autoritatile-obligate-sa-mearga-de-indata-la-fata-locului-9380551/




mami pentru un ochios:Marie Rebecca Ayanna(29.11.2009) & un bulgaras pufos:Alexa Micaela Christine (26.01.2012)
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea

Citat:
citat din mesajul lui Aqai
Iara stil, eu ma facut cel mai mult bras, dar cred ca si crawl ajuta. Da sincer si dl sot a remarcat improvementul :)

Gata Sefa, am notat - de cate bazine am nevoie ca sa ajung iar cu "nasul" pe sus ?

Si nu am inteles, cum adica "si" dnul sot a remarcat ...adica cine a mai remarcat in afara de el ? (cu nume si poza)

Viviana, capul sus ...



Tu incepe si continua.... si apoi cand te vezi cu nasul pe sus o sa stii :). N-o sa ajunga sus sus de tot, da o diferenta maaaaaare.

Si sa ramanem discrete :P Oglinda mea a remarct doamna, oglinda....
Bun asa?



Sa alegi îndoiala ca filozofie a vietii e ca si cum ai alege nemiscarea ca mijloc de transport. (YM)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

Citat:
citat din mesajul lui My_Lady0091

eu ma refeream la Aqai, bre!







?

ce-am facut?



Sa alegi îndoiala ca filozofie a vietii e ca si cum ai alege nemiscarea ca mijloc de transport. (YM)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

Contemplu primavara locala si imi aduc aminte ca acu' un an cam pe vremea asta mi-am luat biletele de avion.

Si mi-am adus aminte cum m-am ingrijit femeia din mine la momentul plecarii. So, bagajul meu de emigrant era compus din: 2 pungi de bijuterii si zorzoane, 6 sticle de parfum, my favorite shoes si cateva haine absolut stylish de alergat dupa 2 baietoi afara. vreo cateva rochii cool si sandale cu toc. 2 plase de cosmetice si rezerve de benzi epilatoare pe 3 luni. O valiza de jucarii si 3 carti. Un fel de cutiuta muzicala si un medalion primite in aeroport de la cativa oameni dragi care au venit sa ma vada. O geanta Tommy to blend in si o geanta de panza traditionala, facuta si ornata de mana, to stay unique :) de la aceeasi prieteni. O coafura noua cu un stil garantat 3 luni, timp suficient sa imi gasesc un salon pe plac

Asta da celebrare a feminitatii :D imi zic eu acum dupa aprope un an.... petrecand ziua femeii la cratita :D




Sa alegi îndoiala ca filozofie a vietii e ca si cum ai alege nemiscarea ca mijloc de transport. (YM)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Aqai .

Vroiam sa dau si eu un raport scurt de ieri.
Fi-meu, the troublemaker in the family, a facut ieri O CARTE ... va spun, cateodata cred ca are dubla personalitate si nu stiu cum sa o anihilez pe aia rea .
Deci a facut o carte care avea 6 pagini ... se numeste The Red Zibit Planet si pe fiecare pagina a desenat ceva si a scis cateva fraze din poveste ... dupa care a colorat fiecare desen pe un fundal rosu - ca doar asa se numea planeta.
Textul era foarte simplu - planeta asta avea 3 robotei (zibits) care erau friends si se jucau toata ziua. Cele doua jocuri preferate ale lor erau "Fly and Seek" si "Fly Tag" ... cand oboseau de joaca se culcau si cateodata de la atata joaca li se face sete si cereau sa bea "Fly Drink". THE END

Spuneti voi daca nu cresc un viitor romancier .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

Oooo, scriitoru' lui mama! Grozava treaba! Pastrezi operele lui? Noi avem o argiva intreaga!






Sa alegi îndoiala ca filozofie a vietii e ca si cum ai alege nemiscarea ca mijloc de transport. (YM)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Aqai

Citat:
citat din mesajul lui My_Lady0091

eu ma refeream la Aqai, bre!







?

ce-am facut?



Sa alegi îndoiala ca filozofie a vietii e ca si cum ai alege nemiscarea ca mijloc de transport. (YM)


ma gandeam ca esti T.Z., dar am observat ca nu...




mami pentru un ochios:Marie Rebecca Ayanna(29.11.2009) & un bulgaras pufos:Alexa Micaela Christine (26.01.2012)
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

ups, mie nu mi se parea ca suntem asemanatoare dimpotriva






Sa alegi îndoiala ca filozofie a vietii e ca si cum ai alege nemiscarea ca mijloc de transport. (YM)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Io nu stiu ce raport sa dau ca poate va prost-dispun

Mie imi vine sa va povestesc de gainatz. Da, da, chestia aia ce iese prin cloaca porumbeilor. E el prezent si la alte pasari, da' pe mine porumbeii ma rod.

Am impresia ca fac dinadins cand isi lasa palestile pe aerul condintionat si sunt aproape sigura ca isi sterg tartitza de geamurile mele ca altfel nu imi explic prezenta acestui "guano urban" pe termopane. (sa nu cumva sa credeti ca sunt puse altfel decat verticale)

Am un balcon. Deasupra e alt balcon. (Balconul e balcon, adica e in afara)
Usa de la balcon are in fata o usa cu plasa.
Azi dimineata acea scarbo-zburatoare mi-a lasat o aminitire pe usa-plasa.
De atunci tot incerc sa calculez viteza sparcaielii pentru a-mi da seama cum naiba a trecut prin gaurile plasei ajungand pe geam.
Gainatzul de pe plasa e normal scurs ca orice gainatz ce se respecta, insa cel de pe geam are forma gaurilor plasei.

Mai stiu ca singurele pasari care pot stationa in zbor si care pot zbura cu spatele sunt colibrii.
Deci?



Al doilea lucru care ma roade azi sunt dintii (Sau "e dintii"?). Ai mei.
Gura nu mi s-a marit.
Arcadele dentare n-au crescut.
Dintii nu s-au micsorat.
Si atunci de unde STRUNGAREATA?
Avusei eu vreodata strungareata? Nu.
Avusei eu dintii usor rariti? Nu.
Da uite ca de cateva luni am (sac!).

In extensie la extragerea molarului de minte am facut azi un detartraj profesional. Ce strungareata aveam inainte, da' ce strungareata am acuma!

Sunt atat de obsedata si nervoasa (mai nervoasa decat la aflarea vestii ca de 2 saptamani de cand nu mai tutunesc am luat 3 kg) ca m-am si programat saptamana viitoare.



Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput