Cu Ice Age nu se face primavara!{13}

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Lady, bucura-te de ea cat poti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

glimmer, 51 kg???? pfaaaaa.....mult, mult, eu in locul tau m-as pune pe dieta, imediat.
buflea...felicitari mama de campion.
lady...bine zice Ioana, bucura-te cat poti ca acusi nu va mai fi
deci sambata m-am vz cu o parte dintre fostii colegi de liceu, fu fain, ne-am destrabalat....toti am fost fara perechi, nu ca eu as avea . acum e in plan intalnirea de 20 ani de la term liceului care va avea loc anul viitor....20 ani, brrrrrrrrrrr. intalnirile aste is si un exercitiu bun de memorie, ca la unii ma uitam ca curca-n lemne, nu stam neam cine-s...in rest, am inviat...feritiva de viroza ce circula acu, e de-a dreptul belea
bre, unii is la diete si voi vb numai de mancare, halal solidaritate feminina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

ziua buna pe ghetar,

no glimmer, io nu-s in lupte cu diete si ierburi aromate. am 1,70 si 72 de kg. ce-i drept ca as vrea sa plece vre-o trei-patru, de cand ma rog de ele si le fac si plecaciuni

ca s-o mai enervez putin pe Viviana mai spun ca nu m-am ingrasat deloc dupa ce am nascut copii. Viviana, tu stii ca te iubesc, da?

Lady, io am facut liniste, ai vazut ca toata dimineata am trebaluit?

Ioana, nu stii ce talent are copila ta. asa ca te rog sa eliberezi un perete ptr ea, sa-i cumperi culori cerate sa deseneze.

zi minunata va doresc. si soare ca noi avem din belsug.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Emanouela bravo pentru petrecere! Asa vii de hac gripei! Cum te-ai descurcat cu cei pe care nu ti-i aminteai?

Kari, si eu tot la 1.70 si 72 de kg am inceput sarcina. Inaltimea a ramas la fel si am ajuns la 67 kg fara diete, doar alergand dupa copchila peste tot si facand genuflexiunsi si 'haltere' cu ea in brate prin casa.

Despre desenat - e mare pasiunea... 'mami, mai deneaza o peshte' adica in traducere 'deseneaza un peste'. Pestii sunt toti 'o', or fi fetite si nu stiu eu . Eu desenez, ea 'coloreaza' .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

Ioana...le spuneam...sorry dar nu-mi aduc aminte. unii s-au transformat mult, chiar daca mi-i aminteam asa vag, imaginea ce acu 19 ani cu cea de sambata nu se pupa deloc, pe altii nu mi-i aminteam ca erau mai linistiti si nu aveam tangente cu ei. vezi, e bine sa fii zvapaiat in tinerete, isi aduce aminte lumea de tine...eu asa am fost si de aceea toata lumea si-a amintit de mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

20 de ani ai spus ? Stai jos, eu anul asta am intalnire de 25 de ani, ca doar de aia vin iar acasa.

In alta ordine de idei sunt suparata ca barbata- meu a descoperit un nou joc pe computer care acum il joaca on- line ... Si gasca noastra din CT vrea sa ne vedem peste doua sapt la un show de orhidee si nu stiu cum sa pun problema sa zica DA ... Cand o auzi el de orhidee versus tancurile lui on-line ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

Bine c-ati terminat cu mancarea ca ma facurati sa ma simt mama denaturata :D

pai buflea spune-i ca memoria ta functioneaza pe baza de orhidee si e mare pericol sa uiti sa platesti vro factura ... net, telefon, curent sau doamne fereste chiar credit cardul :D

In alta ordine de idei, ieri am plantat cu micii gradinari zmeura, afine si rubarbar. Dupa ce individul din magazin m-a asigurat 15 min ca e teribil de unusual vremea si in mod normal afara ar trebui sa fie 2 feet of snow la vremea asta. Si de aia nu gasesc si altceva in magazin, Mama mea de emigrant, cum de nu stiu io clima canadei?

Asa ca acum doamnelor, tine-ti-mi pumnii sa nu-mi manance iepurii rubarbarul, ca ma rascheteaza copiii.

a, si sa nu va intoarceti la mancare si diete, ok? ca daca mai vreti dieta va invit eu la cei 6 km de alergat dupa bicicletele copiiilor every day cat merg sa-i duc si sa-i iau de la scoala, da? si 'paia va invit la onion rings de la zehrs + cheese cacke de la raionul de congelate.





Sa alegi îndoiala ca filozofie a vietii e ca si cum ai alege nemiscarea ca mijloc de transport. (YM)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea

Eu ariciul ala stiti cu ce il fac ? Cu rosii din alea mici rosii si galbene, branza mozarella din aia rotunda, ceapa din aia mica ca bilele si chiftele


same here, doar ca ceapa-i murata, si mai pun si niste boabe de struguri si, daca am chef, masline (fara samburi, din alea umplute cu gogosar).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Daca mai sunt pinguinite obsedate de foto ca mine, am gasit o oferta pentru scos poze ieftine - 0.19lei pentru 10*15. Ziceti si dau PM, ca sa nu se considere reclama.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Am incarcat niste poze ale campionului meu ca sa le vada si ai mei din Romania, asa ca ..va pun si voua linkul ... nu mi-au trecut inca aburii victoriei, el pare ca a uitat, eu sunt inca pe tavane de mandrie

http://www.flickr.com/photos/13498000@N05

Mergi la inceput