Cu Ice Age nu se face primavara!{13}

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

Kari...merci, deja nasul meu arata jalnic, se jupeste tot. apoi daca vrei sa "calci stramb" cu sotulllll, ala nu se cheama calcat stramb
eu m-am suparat ieri, tare de tot si mi-am facut manichiura, in gel...tipam eu tare nu si nu dar ma saturasem sa-mi vad unghiile vesnic rupandu-se si mi-e destul de sila sa le pilesc toata ziua, curat, etc....asa ca acuuuu, am o manichiura perfecta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

hallo doamnelor

sa stiti ca-i adevarata treaba cu calcatul stramb, al picioarelor, nu va ganditi la altele nea tarzan'doftorul la care am fost mi-a spus ca, cu varsta mersul se defromeaza din varii motive :greutatea corporala, statul pe scaun mult, probleme cu coloana. si atunci e nevoie de talonete. care nu indreapta mersul, dar ajuta mai ales celor care au dureri.

io masele de minte n-am avut. bine, cred ca din cauza asta mi-a ramas si mintea in urma. acum serios va intreb, la ce varsta ies maselele de minte. feciorasul se plange de dureri de gingie de doua zile, chiar in spate de tot. si i-am spus ca-i posbil sa-i iasa o masea de minte. saptamana viitoare merge la dentist.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Cica ar iesi dupa vreo 18 ani.

Stii Kari, e bine sa faci un posturotest.
Adicatelea un test de postura in urma caruia ortopedul observa mersul si coloana in timpul mersului si iti articuleaza talonetele pe masura pentru a-ti indrepta mersul si coloana eventual.

Eu am vrut sa ma programez la un cabinet din asta, numa ca imi venea randul peste vreo 3 luni - si m-am enervat. Mi-am zis ca dupa ce ca talonetele lor costa vreo 600 lei mai astept si nu stiu cate luni.


Sambata viitoare fac ziua fetei. Numa rude - ca trebuie. Nu o sa stam la masa. Organizez ceva bufet rece.
Am nevoie de idei pentru bufetu' asta

Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Vivi in loc de famile nu poti sa inviti cativa prieteni de-ai ei?
Cativa buni,eventual pe care sa-i duci la o pizza si un suc?Ai evita deranjul,si daca e sa pregatesti bunatati casa tot te costa...cred ca iesi mai ieftin la o pizzerie....

Madalina si Eva-Maria
https://picasaweb.google.com/lhmadalina/Dezastrul?authkey=Gv1sRgCIKAmOzUz-zXAw#5640047175923810098

TE IUBESC MINUNEA MEA ...ESTI ALFA SI OMEGA PENTRU MINE,RATIUNEA MEA DE A TRAI.....TE IUBESC.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

Pai bufetul il pregatesti tu sau apelezi la o firma?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

Viviana, nu mai vreau sa fac nici un test. sunt satula pana in gat de teste si doctori. si ma asteapta in aprilile cateva teste pe care trebuie sa le fac la Munchen
600 de lei? asta inseamna peste 150 de euro, asa-i? scumpe rau maika, sunt poleite cu aur? eu am platit 40 de euro pe cele doua talonete si mi s-au parut scumpe.

idei de bufet si mancaruri nu am, in ultima vreme am dat rar pe la bucatarie.

eumada, cum merge cu dieta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Citat:
citat din mesajul lui kariguld

Ioana, as vrea io sa calc... intr-o vacanta cu sotul, la liniste si relaxare.
ce face bebelicozaura ta? tot cu mancarea in cele patru puncte cardinale?

Cei mai fericiti oameni nu au parte de lucrurile cele mai bune, dar obtin totul din cele pe care le au!



Kari, succes la calcat stramb asa cum va pica voua bine.

Bebelincozaura e redenumita Picassozaura, ca asa arata bucataria mea datorita ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Viviana, da o cautare dupa tapas si ii pui in posterior cu bufetul rece. Cam asa vorbim noi prin casa ca fie-mea prinde repede cuvintele, mai ales pe cele cu biiip.

Inca ceva - bufet de post? Ca imi vin in cap acu' niste rosii umplute cu pui si ciuperci (daca le gasesti mai ok, asta cam e reteta de vara), oua cu pasta de peste, creveti prajiti cu un sos de usturoi in care sa ii inmoaie, salate aperitiv...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

Vivi, de efect (dar si gustos) e ariciul din ananas (daca nu stii despre ce-i vorba detaliez), si tot aspectuoase-s si corabioarele din jumatati de lamaie umplute cu salata de ciuperci.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Eumada ideea ta e superbuna.
Fata implineste 14 ani (pe 27) si va merge vineri cu niste prieteni la mall.
Insa eu doresc sa vina familia + nasi-sa. Familia mea e des la mine. Familia lui Celcesforaie din an in paste. Tin mult la socrii mei si vreau sa le fac o bucurie.

Sunt dechisa si la catering, si la arici si la jumatati de lamaie.
Va astept.

Unii tin post, altii nu.

Ideea e ca nu vreau sa dau in branci.

Tapas, suna bine. De unde iau retete?

Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput