Cu Ice Age nu se face primavara!{13}

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Fetele,io vreau sa zic ca sunt sigura ca nu va functiona,si vreau sa demonstrez testand pe mine ca e un mit.
Adica nu are nici un efect mancatul de ierburi...hi hi......oricum uneori sunt pe tarla..........



Da` daca slabesc ce ma fac?
Pierd pariul.

Madalina si Eva-Maria
https://picasaweb.google.com/lhmadalina/Dezastrul?authkey=Gv1sRgCIKAmOzUz-zXAw#5640047175923810098

TE IUBESC MINUNEA MEA ...ESTI ALFA SI OMEGA PENTRU MINE,RATIUNEA MEA DE A TRAI.....TE IUBESC.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

Eu vin cu incurajarea: dietele merg, daca sunt cele potrivite. Ma refer si la metabolism, dar si la placerile fiecaruia. Adica, nu-ti plac vegetalele, nu tii dieta pe baza de vegetale.
Parerea mea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

glimmer....cum, s-a despartit Adelina de Varciu????
eu tot racita, nu c-ar interesa pe cineva, doar ma laud
dietele, daca is tinute corect, fara sa calci alaturi, is functionale....nu garanteaza nimeni ca dupa, daca te intorci la vechile obiceiuri, nu pui mai mult....dar atata timp cat le tii, uneori si dupa, daca se merge pe schimbare de metabolism, pierzi kg. e testat, e studiat, e analizat, etc.....dar, trebe sa tii strict, asaaaa.....daca sari din decor zicand, e, nu-i nic, o bucatica, acolo, parca ce poa sa facaaaa.....faceeee, si bucatiaca aia mica dein alimentul care nu e in dieta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Eu am slabit deja 1,5 kg. Da cred ca mai mult m-am deshidratat.
Da mor de foame si as fuma vreo 20 de tigari.

Si uite in loc de asta o citesc pe Lelia Munteanu.
Imi plac ironiile ei fine amestecate cu oaresce amaraciune.


Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Nu am tinut diete penru ca imi lipseste si vointa si cheful de a calcula si masura si estima calorii etc. In facultate era simplu: dupa vacanta de Craciun (a se citi vacanta de Carnati si Cozonaci), venea sesiunea - si acolo sa vezi ce slabeam 2-3 kg. Acu' ma alearga fie-mea peste tot si ma mentin. Pentru mine sportul e suficient (nu ca l-as mai pracica de vreo 3 ani, daca va zis ca mi-e dor sa alerg ma credeti?).

Mianna - esti VIP-a, ce sa zic. Cred ca e f obositor sa te cari prin avioane, dar mie mi-ar placea stilul asta de job. In felul asta ti se deschid ochii spre lume si ajungi sa apreciezi mai bine niste lucruri (oamenii civilizati cu care interactionezi, curatenia pe strazi, lipsa cainilor vaganonzi etc). "ti" adica la modul general, nu tie, Mianna

Emanouela - multa sanatate. Mi se pare mie sau raceala ta e insistenta rau?

Glimmer - cumva are jurnalul roz de cazarma?

Viviana, lavetele ma termina psihic De asta nici nu cumpar si consum multe prosoape de hartie. Mea culpa pentru risipa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Aqai, stiu ce zici cu podeaua bucatariei si razboiul! Si la noi se face in bucatarie un dezastru pe jos ca Bebelincozaura mananca singura de cateva luni (a se citi - 1 lingurita in gura, 3 lingurite pe frigider/ podea/ scaun/ mama/ masa din bucatarie/ pervaz/ geam/ orice alt obiect disponibil).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Lady si Julia - ce mai fac cei mai noi membri ai clanului pinguinilor?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

Ioana...sarumana, daaaa, se tine ca raia de mine si sambata am intalnire cu fostii colegi de liceu, va fi tare sexy pt mine.
hai vivi...la mai multe kg date jos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Iuhuuu Ema - distractie placuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ioana_Pos

Glimmer - cumva are jurnalul roz de cazarma?



Ha? Am pierdut ceva? Ce jurnal?

Mergi la inceput