Cu Ice Age nu se face primavara!{13}

Cu Ice Age nu se face primavara!{13} | Autor: My_Lady0091

Link direct la acest mesaj

de unde ne-am teleportat




mami pentru un ochios:Marie Rebecca Ayanna(29.11.2009) & un bulgaras pufos:Alexa Micaela Christine (26.01.2012)
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

Lady.....eu stau bine la capitolul dulciuri, acu is in etapa in care nu simt nevoia. de mult n-am mai dat iama in ceva dulce. stai ca pe 9 sunt mucenicii.....si aia imi plac de lesin. sa ma vad eu atunci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

am o mare problema.am scris aici:

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=170989. voi ce ma sfatuiti?




mami pentru un ochios:Marie Rebecca Ayanna(29.11.2009) & un bulgaras pufos:Alexa Micaela Christine (26.01.2012)
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

eu te sfatuiesc, sa depasesti tonul de superioritate afisat de Ramonika si sa iei esenta. laptele tau e cel mai bun, da-i vit D3 pt asimilarea Ca in oase, mai alesc ca e iarna si nu e soare, inarmeaza-te cu rabdare si mergi mai departe. sa-ti iasa din cao ca laptele nu e bun, e bun si sa-ti iasa din cap ca tre sa ia in kg ca la carte. daca dupa san, ii mai este foame si din san nu mai curge, da-i completare.....dar nu sari peste san, da-i san....asa ti se stimuleaza si productia. succes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:






mami pentru un ochios:Marie Rebecca Ayanna(29.11.2009) & un bulgaras pufos:Alexa Micaela Christine (26.01.2012)
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Julia, felicitari! Sa va traiasca si tie refacere rapida, daca mai e nevoie, mai speedy gonzales ce esti!

Lady, multumesc pentru copiii frumosi!
Apropo de alaptat, iertare, nu am putut sa citesc decat prima ta postare, am o stare de kko. Sfatul meu e sa nu-i mai dai completare ca asa am zbarcit-o eu la amandoi, si in al doilea rand si poate cel mai important sa nu pui la suflet. Sa faci tot ce se poate dar fara incrancenare pe alaptat, adica sa faci tot ce poti ca sa poti fi impacata cu ce alegi in final. Eu am suferit ca un caine la fi-mea cu atat mai mult cu cat ma credeam mai pregatita si mai invatata decat prima data, dar am alaptat doar cu vreo doua luni mai mult decat pe fi-miu deci nu cine stie cat. Oricum am plans si m-am perpelit de parca ii dadeam otrava nu lapte praf. Bine ca am scapat! Deci fii zen!


www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Alina,sa stii ca virusii s-au corcit tocmai pentru ca,in inconstienta lor,mamele isi duc copiii bolnavi in colectivitate,sau refuza vaccinarea,contribuind la revenirea epidemiilor.....cei deja vaccinati sunt protejati deja,dar se pune problema spiritului de unul dupa altul.....

Stiu pe cineva care,atunci cand fetita avea doar 5 elementede varsat,a zis ca ce daca o duce la gradinita.....asta nu e inconstienta?curata?lipsa de responsabilitate?Si avea ce sa faca,cine sa stea cu ea...



Madalina si Eva-Maria
https://picasaweb.google.com/lhmadalina/Dezastrul?authkey=Gv1sRgCIKAmOzUz-zXAw#5640047175923810098

TE IUBESC MINUNEA MEA ...ESTI ALFA SI OMEGA PENTRU MINE,RATIUNEA MEA DE A TRAI.....TE IUBESC.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

ba da, Mada..e inconstienta...




mami pentru un ochios:Marie Rebecca Ayanna(29.11.2009) & un bulgaras pufos:Alexa Micaela Christine (26.01.2012)
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Citat:
citat din mesajul lui JuliaSM

Duminica dimineata am nascut natural, la 41 saptamani, un motan de 4110 g, Richard. Suntem deja acasa, la cerere, dupa 24 de ore de monitorizare. Mai scriu eu, dupa ce ne revenim si ne prindem cum se mananca viata condimentata cu 4 pitici.


Wow, felicitari!
Ce nume puternic ati ales!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Lady, iti scriu aici ce am scris si pe FB, ca la subiect vad ca e mare polemica.

Imi vine sa mor de gat cu medicii care recomanda intreruperea alaptarii pe motiv ca laptele nu e satios. Oameni buni, in Africa subsahariana mamele mananca 'scaieti' si tot au lapte suficient de gras si de bun sa alapteze. Dupa intarcare e alta poveste (tragica) acolo...

Si da, in prima parte a suptului, laptele vine mai diluat ca sa hidrateze apoi vine mai gras ca sa hraneasca. Orice mama care s-a muls poate sa confirme. E posibil ca bebitza sa bea din cel initial si de asta sa ia putin in greutate. Asa facea fata mea, sugea putin si adormea, se scula peste juma de ora si sugea iar si tot numai lapte 'chior'. Asa am ajuns sa ii dau completare si sa refuze complet sanul. Eu am avut probleme cu alaptarea si pediatra mi-a zis ca asta e, sa ma mulg si sa ii dau cu bibe, ca pe ala il accepta, pana am ajuns [url="http://www.attct.ro/]aici[/url] si a fost salvarea noastra. Pur si simplu modificand pozitia in care alaptam am reusit sa reiau alaptatul (fie-mea ajunsese sa urle numai cand vedea tzitzi si avea doar 3 saptamani!).


Alina, nu pot decat sa iti tin pumnii si sa te incurajez sa continui alaptarea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Si eu mooor dupa dulciuri si am pus un kg de la Craciun incoace din cauza asta. Madam doctor de familie zice ca nici eu nici Balaurul nu asimilam bine glucidele si de asta organismul cere tot mai multe.

Asa ca si eu dupa niste eclere...

Mergi la inceput