Clopotei de Ian-Feb 2008 (1)

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monicaa spune:

Alina falicitari!

wow..unii clopotzei merg la scoala! Multa bafta si la mamici si la pitici. Clara va merge la anul in septembrie.

pupici si sper ca revine un pic de viata pe forum. moi nix FB.

Moni, mami de Clara Sophia (25.01.2008) si 21 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaatudor spune:

Multumesc mult pentru urari!

da, inca nu ma indur sa ma inscriu la alta odisee:) nu stiu de ce :)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

ce de lumeeee!!! Danonique... pupici!
lina, felicitari pentru bebic si pentru scolarita.
Roli si eu il dau anul viitor pe Tudor din aceleasi considerente.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaatudor spune:

fetele...care din voi stie sa faca un capitol nou?


in aceeasi tema ..a copiilor pregatiti/nepregatiti pentru scoala...
mie atat mama, cat si alte mamici imi fac, sa zic "reprosuri", desi e prea mult spus, ca ar trebui sa ii mai las copilarie..ca uite..unu', altu' au fost dati de 7 ani la scoala si ce bine sunt...
nu sunt genul sa ma razgandesc, dar chiar ma intrebam (si poate voi afla raspunsul chiar maine la evaluarea asta) daca intr-adevar evaluarea se face ok..si daca a fost gandita sa prinda sensibilitatile astea...ca mie tare imi e teama ca e doar o formalitate.
com vedea.
intre timp, daca tot am reanimat un picutz forumul, ce activitati extrascolare fac copii vostri? eu am inceput sa o duc pe fyfy la inot, e maxim incantata si nu are frica deloc, desi eu de pe margine aproape ca fac infarct cand o vad in piscina de 2 m doar cu tubul ala sub piept. nu cred ca am avea timp de altceva, in ideea ca merge de 2 ori pe saptamana..si alte activitati nu mai avem, cu exceptia a ce face in gradinita.
voi ce spuneti? ar fi oportun sa ma gandesc si la altceva...copilul meu inca doarme mult la pranz (uneori si 3 ore:))..deci nu pot spune ca as gasi momentul pentru alte activitati..la voi cum e?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

Si noi tot inot facem.
I-as mai da la aikido, dar inca nu e loc in buget...mai vedem cum stam in vacanta de vara, cand or avea si ei mai mult timp.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicaa spune:

cool se discuta

Clara merge la innot, la gimnastica si la scoala de muzica. de sapt viitoare vrea sa o ducem la un curs de inline skating ca si-a dorit, a primit cadou si noi nu suntem in stare sa o invatam.
de unde se trage concluzia ca saptamana noastra e serviciu + Clara exclusiv. noroc ca mai vine mama si mai face ceva prin casa sau o aduna de pe drumuri.

Alina mai doarme?? wow...Clara nici batuta n-ar mai inchide ochii la pranz. Si asta de la 3 ani. Duminica mai tragem noi un somn si ea se joaca cuminte la ea in camera.

va pup

Moni, mami de Clara Sophia (25.01.2008) si 22+

Mergi la inceput