Clopotei de Ian-Feb 2008 (1)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

Asa cum ma asteptam, pe Marc l-au respins la scoala. Acum trebuie sa astept etapa 4 de inscriere, in speranta ca suplimenteaza locuri, sau sa ma intorc la scoala de care apartin. Ultima varianta e exclusa la cat e de slaba scoala, asa ca stau cu sufletul la gura pana pe 10 mai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:


Buna seara!

La multi ani, tuturor celor care poarta nume de floare!


ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)
Blogul fetelor!
MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaatudor spune:

scuze, Roli, poate ai povestit dar cum se poate sa te respinga..
nu am avut timp sa ma documentez pe tema asta, dar nu inteleg de ce nu putem opta pentru ce scoala vrem..
daca ai timp sa detaliezi ce s-a intamplat, poate ma ajuti putin sa inteleg si sa evit anul viitor.
Eu vreau sa o dau pe fyfy anul viitor in grupa 0 la o scoala departe de noi, la liceul Pedagogic din ploiesti, si sunt tare curioasa ce anume trebuie sa imping..bani, cadouri..orice, numai sa fiu lasata sa aleg.






Citat:
citat din mesajul lui roli25

Asa cum ma asteptam, pe Marc l-au respins la scoala. Acum trebuie sa astept etapa 4 de inscriere, in speranta ca suplimenteaza locuri, sau sa ma intorc la scoala de care apartin. Ultima varianta e exclusa la cat e de slaba scoala, asa ca stau cu sufletul la gura pana pe 10 mai

Roli mami de Andrei (16 ianuarie 2008) si Marc (9 iunie 2006)



Se zice ca doua lucruri sunt infinite pe lumea asta: universul si prostia umana. În privinta universului, eu înca mai am unele îndoieli. (A.Einstein)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

Alina nu stiu daca anul viitor va mai fi valabil sistemul asta, dar acum lucrurile stau asa: - scolile au facut recensamantul copiiilor care apartin de scoala (februarie)
In etapa 1(prin martie) se inscriu copiii care vor la scoala de care apartin.
In etapa 2 (aprilie) se inscriu copiii care vor la alta scoala, pe locurile ramase dupa ce s-au inscris copiii care apartin, iar locurile ramase, recenzate, dar pe care nu s-au prezentat cei caer apartin sunt obligati sa le retina pt etapa 3.
In etapa 3(aprilie), revin la scolile de care apartin copiii care au fost respinsi in etapa 2 la alte scoli si aleg sa se intoarca la scoala de circumscriptie
In etapa 4 (mai), se inscriu la scoala la care vroiau dar nu apartin, copiii respinsi in etapa 2 si care nu s-au intors la scoala de circumscriptie, daca mai raman locuri (ca nu s-au intors toti aia in etapa 3), sau daca i se aproba scolii suplimentare de la inspectorat. Daca raman pe dinafara, legea zice "copiii se redistribuie".
Intrebarea tuturor e "UNDE SE REDISTRIBUIE???" Adica, daca stai in Berceni, te redistribuie in Rahova?

Nu stiu daca intelegi ceva, dar e atat de stupid si incurcat totul, ca nici nu stiu cum sa-ti explic mai bine de atat. In esenta e o mizerie de lege, data de niste capete seci, care ne pune nervii si copiii la incercare.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:



Pasti fericite tuturor!



Anca si Stefan (13.01.2008)
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:


PASTE FERICIT, alaturi de cei dragi!
Invierea Domnului sa va aduca lumina in suflete!



ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)
Blogul fetelor!
MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danybv spune:

HRISTOS A INVIAT !

Sfintele Sarbatori sa le petreceti cu bucurie alaturi de cei dragi voua


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:


Hristos a Inviat!

Poftiti de serviti cafeluta!

O zi buna, tuturor!



ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)
Blogul fetelor!
MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eliza spune:

Hristos a Inviat si de la noi!

La noi Saptamana Luminata ne-a adus-o pe Iris Marie care s-a nascut pe 20 Aprilie. A fost o nastere "perfecta" cum a spus doctorita mea, cu travalie scurt de 5 ore si cu un copil sanatos si parinti fericiti la sfarsit. Emma e topita dupa ea, ar pupa=o si tine-o in brate in continuu, dar in acelasi timp are si greutati in a intelege ca acum trebuie sa ne imparta cu altcineva, dar sper sa ne ajustam reciproc.
A fost o sarcina grea, plina de emotii dar terminata cu bine si asta e tot ce mai conteaza acum.
Va pup!

Eliza de Emma + (DPN 20.04.2012)
2-3 ani
1-2 ANI
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:


Adevarat a Inviat!

Eliza felicitari!
Recuperare rapida si mult laptic!
Bine-ai venit pe lume, Iris Marie!
Sa fii sanatoasa, cuminte si mancacioasa!
Perioada asta e un pic grea pana se va obisnui/ invata cu noul membru, si ca nu m e singura, ci m e si surioara.


ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)
Blogul fetelor!
MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput