SMS la 848 pentru Andrei Stoian intre 3-9 martie

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Karina spune:

Doame ajuta-l pe Andrei sa se faca bine cat mai repede. Am trimis SMS.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dicirstea spune:

Postez si ai mesajul de la umanitare:


Inainte sa-mi iau baiatul de la gradi, va scriu din parcare, ca iar nu mai am rabdare pana acasa

From: Stoian Oana
To: "
Sent: Tuesday, March 6, 2012 3:23 PM
Subject: Situatie Andrei!
"
Buna ziua,


As dorii ca aceste momente de bucurie sa le impartasesc cu voi, toti cei care ati fost alaturi de Andrei si de noi. Sunt extraordinar de fericita deoarece din discutia de astazi cu doctorul si din toate analizele si ecografiile facute pana acum, a reesit ca are sanse maxime de vindecare. RMN-ul facut ieri intr-un centru specializat din Viena a rezultat ca nu are afectat capul si nici o parte a organelor interne. A raspuns foarte bine la tratamentul administrat de doctori urmand de joi sa inceapa terapia specifica tumorii lui. Astazi i s-a inlaturat si sondele din rinichi urinand normal. Va urma un tratament in jur de 6-7 luni in care nu voi avea voie sa parasesc Viena, deoarece trombocitele si limfocitele pe perioada tratamentului vor fi foarte mici, si orice problema ar fi, trebuie sa ma prezint imediat la spital fiind monitorizat pe toata perioada tratamentului . Va face reprize o data pe saptamana de chimioterapie si radioterapie si dupa aceea va spune daca este nevoie de operatie sau nu, in functie de cum evolueaza. Igiena in aceasta perioada este extrem de importanta deoarece din cauza citostaticelor va avea sistemul imunitar scazut .Medicul a spus ca boala a aparut pur si simplu, nu este din cauze nici ereditare nici de alimentatie sau mostenita de la parinti . Va fi pentru el o perioada foarte grea cu multe stari de slabiciune, dar important este ca se va vindeca. Cei de aici se ocupa foarte mult si de psihicul lui Andrei care au spus ca a fost serios afectat, trimitandu-i clovni si facand terapie prin desen si muzica . Sa dea Dumnezeu sa parcurgem tot tratamentul cu usurinta si cat mai putine efecte secundare si voua vreau sa va multumesc pentru implicarea si efortul foarte mare pe care l-ati facut, de a ne ajuta pe noi. Voi m-ati ajutat sa pot merge mai departe deoarece ajunsesem intr-un colaps fizic, psihic si emotional, prin care nu doresc la nimeni sa treaca nici macar o secunda. Este durerea cea mai mare sa stii ca copilul iti este in pericol si ca s-ar putea sa te trezesti si sa nu-l mai ai langa tine. Este un gest extraordinar pe care l-ati facut dand dovada de adevarati colegi , prieteni si oameni deosebiti. Pe astfel de oameni ii iubeste Dumnezeu si sa aveti sufletul plin de bucurie si emotie, deoarece ati ajutat un copil sa traiasca. Va doresc SANATATE si tot binele din lume.


Cu stima,
Oana Stoian"



CAPRA CU 2 IEZI


mamica lui Matei Constantin (21.05.2007) si a lui Theodor Cristian (03.06.2009)

MINUNEA MEA;www.flickr.com/photos/11558563@N06/" target="_blank"> A DOUA MINUNE 2, A DOUA MINUNE, MOS CRACIUN 2010

CE AM EU DE OFERIT

Nepotul meu ;


www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Ajutati-l si pe Darius! ;

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dicirstea spune:

Citat:
citat din mesajul lui bonsai

am trimis si SMS si am rugat si prietenii sa trimita!

intrebare:nu se poate prelungi perioada in care se pastreaza 848 ca si SMS pt ANDREI? e mult mai usor asa,decat sa mergi la banca,asa pot dona chiar si cei care nu au timp......


Nu se poate prelungi pentru ca, din pacate, este o lunga lista de asteptare cu fel si fel de cazuri.




CAPRA CU 2 IEZI


mamica lui Matei Constantin (21.05.2007) si a lui Theodor Cristian (03.06.2009)

MINUNEA MEA;www.flickr.com/photos/11558563@N06/" target="_blank"> A DOUA MINUNE 2, A DOUA MINUNE, MOS CRACIUN 2010

CE AM EU DE OFERIT

Nepotul meu ;


www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Ajutati-l si pe Darius! ;

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

Dana, asta e o veste extraordinara! Sper din tot sufletul ca micutul Andrei sa se faca bine!
Am trimis si eu mail la toata agenda mea + postare pe FB. Sper sa se adune citi mai multzi bani.pt ca va urma o perioada grea pt ei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toanca spune:

E o veste absolut MINUNATA!
Ma bucur din suflet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anya spune:

Sms trimis.

Ma bucur ca vestile sunt bune. Va doresc ca toata nebunia asta sa ramana doar un vis urat!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aalina2003 spune:

Cati banuti ajung la Andrei dintr-un singur SMS?
Am trimis si eu.
Bine ca exista speranta de vindecare. Sanatate din plin si un dram de noroc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

o ce veste minunata Dana

mi-au dar lacrimile...
de bucurie de data asta


transmite-i Oanei gandurile noastre bune si suportul nostru ..cu tot sufletul

Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)

www.flickr.com/photos/23251288@N07/6805506300" target="_blank">SMS 848 pentru viata unui pui de om



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

Uh, mie mi-era frica sa mai citesc :( . Bine ca e spre bine. Multa putere si sanatate si lui Andrei si parintilor lui!
am facut si eu o mini mobilizare in familie si sper sa mai reusesc cate ceva pana vineri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teolinda spune:

Multa sanatate pentru Andrei!
Dumnezeu sa-l Ajute sa se insanatoseasca cat mai repede!
Multa putere lui si parintilor!
Felicitari matusica Dana pentru ceea ce faci!

Am trimis si eu SMS!

Dumnezeu sa ne apere pruncii si pe noi!

LILIANA COSMIN ANDREI (28.01.2010) si NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

www.dropshots.com/teonic" target="_blank">POZE


"Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"

Mergi la inceput