Prietene la bine si la greu - 159

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lalu_79 spune:

La multi ani tuturor, o primavara frumoasa!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

La multi ani mamicilor, va pup pe toate si va doresc o primavara frumoasa!

Hai Beatrice!
Hai Camelia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

La Multi Ani dragelor sa fiti iubite mereu

Va pupa si Renusul

STRUMFY STRUMFY STRUMFY STRUMFY STRUMFY STRUMFY STRUMFY STRUMFY STRUMFY STRUMFY STRUMFY

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricik spune:

La multi ani mamicilor! La multi ani mamelor noastre,surorilor si ...soacrelor!

HAI STRUMFY!!!

Asteptam vesti de la voi! Bafta multa sa ai nastere usoara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali762000 spune:

Un brat de pentru voi doamnelor si domnisoarelor din partea lui Mihai.

HAI STRUMFY!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smaranditza spune:




LA MULTI ANI, mamici de pitici!


Noi tocmai ne-am intors de la socri de la sat (eu si piticii) si inca am de recuperat din urma. Acolo am avut semnal ff slab la net si chef de stat pe net pe masura.

Inca am bagaje nedesfacute, masina spala de zor, Timi plange ca vrea la cotcodac si iepulasi si ham-ham si cate si mai cate...
So, nu pot inchega nimic coerent deocamdata. Poate mai pe seara sau la noapte.

Si ca sa fiu in ton cu sarbatoarea, vreau sa va spun doar ca nu-mi iasa din cap ce mi-a spus o batranica scumpa zilele astea, cand ma plangeam eu cat e de greu cu doi prunci asa mici, cate griji, nopti nedormite, etc: maica, acum e perioada cea mai usoara si mai frumoasa din viata, cat sunt ei mici. Daca sunt bolnavi, sunt langa tine si poti avea grija de ei, ii poti mangaia si tine in brate cat vrei. Seara te culci linistita, ca ii stii si ii vezi in siguranta, cum dorm frumos langa tine in pat. Si chiar daca tu dormi 2-3 ore pe noapte, somnul ala e linistit si lin, nu chinuit de grija copiilor - care sunt departe, care sunt bolnavi uneori dar nu mai poti fi langa ei, care sufera dar nu iti mai spun ca sa nu te intristeze, care nu te-au mai sunat de 3 saptamani, nu stii daca sunt bine dar nici nu ai vrea sa-i deranjezi doar ca sa le spui zilnic ca ii iubesti si ti-e dor de ei.


Vad ca a inceput galeria, naste strumfy azi? Ehe....atunci ma alatur:


Go! Go! Go! STRUMFY Go! Go! Go!



Mami de Timi nazdravan si micuta Dora pisicuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

La multi ani, dragele mele!!! sa fiti iubite si respectate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Hai Strumfy!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Salutare si La multi ani!

Va dau vesti de la Strumfy si Cami.
Strumfy s-a internat azi. Nu stie cand va naste. E putin trista ca vrea la Andra ( mooama cat o inteleg).
Vestea buna e ca printesa Cami s-a intors corect. E pe pozitii. Asteptam acum vestile de la monitorizare.
Sa-i tinem pumnii sa gaseasca un ritm cardiac bun ( un 140 ar fi ideal). Ea vrea o declansare cu epi si numai la asa un ritm ar incerca.
Sa le tinem pumnii sa fie cum isi doresc si, mai important decat toate, sa fie amandoua bine!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_80 spune:

La multi ani doamnelor! Sa fiti iubite si pretuite toata viata si sa va bucurati de minunile de copilasi pe care-i aveti!

Sa facem si un pic de galerie :



Hai Bia!

Hai Camy!



Nu prea am timp de forum, dar promit sa-mi gasesc sa spun mai multe. pupici tuturor!

Mami fericita de Mariuta
si de de 22 saptamani

Mergi la inceput