Nasterea la Arcadia - Iasi (35)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iulia_iulia spune:

CLAUDIA eu am fost la CAREFOURE ERA ,ala de la iesire din oras prin PACURARI ,mi s-a parut ca sunt mai aprovizionati la sectorul pt copii ,acolo unde sunt biberoane ,hainute ,patuturi ,si ce mai e pe acolo ;eu acolo am gasit cuburile ,nu unde e sectorul cu jucarii pt copii mai mari ,apropo am vazut acolo un antemergator tot de la CHICO csta 249 ron ,iar eu am dat 110 ron cand a facut STEFANA comanda pe AMAZON.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claumarcoci spune:

Oana merci de idei
Avem si noi steamer , de ala normal, dar am primit de la o mamica imprumut de acela de care ai luat tu de pe amazon.
Pai supa crema cu ce zeama o faci ,daca legumele sunt le steamer?

Iulia stiu la ce raion sunt cuburile, dar in Felicia azi nu erau .
Transportul pe adfarm e 20 lei la cargus, a doua zi la max 12 le ai acasa, daca faci cda sa-mi zici si mie ,
Si la noi crema se cam duuce repede

Deci maine ma duc in piata sa iau legume de la tarani si ma pregatesc, God hepl us!

O noapte frumosa va doresc( poate doarme si strunful meu)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:


Iulia cum se numeste cartea? vreau si eu sa imi iau :D

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia_iulia spune:

Citat:
citat din mesajul lui LenaC


Iulia cum se numeste cartea? vreau si eu sa imi iau :D


Lena - fericita a Maiei

Bebe Maia - 8 oct 2011


FERMA se cheama cartea ,e de la editura CRISAN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrielita81 spune:

Oana e super crema dar la fel nu cred ca o termin in 6 luni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia_iulia spune:

Claudia pai cred ca o sa dau o comanda la ADFARM dupa ce primesc indemnizatia ca vreau sa iau mai multe ,as lua si o canita din aceea cu cioc ,da nu stiu de care exact

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KATY_28 spune:

Iulia eu pe transport am dat 9 lei prin posta.Am luat set cu farfurioare, castrone, tacamuri la 95 si 2 produse mustela sampon pt par si corp si o crema pt corp.
Steamer am luat si eu din Careffour marca Carefour home , la pret intreg era 149 dar era la reducere 79, iar dupa o saptamana era 49.Am zis ca daca nu ma impac bine cu el sa nu dau foarte mult.Am facut si eu mancare la el si mi se pare destul de bun.Sa vedem cand o sa incep si eu cu diversificarea. Deocamdata invat de la voi.
Iulia cum ti se par cuburile?
Noapte buna !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KATY_28 spune:

IULIA Canita nu am luat, am si uitat sa ma uit la ele, data viitoare, mai avem timp pana la 6 luni, acum numai laptic mancam.Comanda am dat-o pe 27, pe 29 au expediat-o , iar pe 2 am luat-o de la posta.A facut 2 zile si am dat doar 9 lei, eu am posta langa mine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana.irina spune:

Claudia, am observat ca daca le pun la o durata mai mare, adica 15, 20 de min, este mai multa apa in vas, de la aburi, si iese compozitia mai moale. Intr-adevar e cam grosuta supa noastra. Mai mult ca un piure.

Iulia, de asta se consuma repede crema... Stemear am luat numai pentru fata de la Avent cu tot cu blender, de pe Amazon.
Gabriela, ma bucur ca sunteti bine. Cat despre greutate... cum spunea si Ionela: relax!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claumarcoci spune:

Citat:
citat din mesajul lui iulia_iulia

Claudia pai cred ca o sa dau o comanda la ADFARM dupa ce primesc indemnizatia ca vreau sa iau mai multe ,as lua si o canita din aceea cu cioc ,da nu stiu de care exact


Eu am luat ieri canita cu cioc moale de la primii pasi, am zis sa incerc asa, sa nu ma arunc ,ca daca nu-i place.
Si eu tre sa iau farfuriute ca nu am gasit nimic bun in Careffour, dar pana ne acomodam o sa-i dau dintr-un bol de sticla


Mergi la inceput