Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***406***

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

Dilema existentiala la fiu-meu:
- Daca tu n-ai putza, pe unde faci pipi? Prin fundulet?

no, inca nush ce sa-i raspund...



Inginereasca intrebare

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Ada studiaza pliantul de la Lidl ca tot il pomeniram si o intreaba Pisi cine e doamna de pe coperta la care contrariata ii raspunde ca e mama si a venit fuga cu pliantul la mine sa-mi arate ce poza mi-au facut ea cu tata
Ma intreaba apoi daca de 8 martie vreau un parfum, cand ma uit pe pagina cu blonda e reclama la ceva parfum cu 14,99 ron, sper ca nu pe acela au pus ochii

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Ma pun in pat mai citesc ceva ca Adei nu ii e somn inca, Pisi doarme deja

Noapte buna fetelor !!

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Asa cum a spus Ina, la acei pantofi ma refeream la forma, in nici un caz la culoare. LA forma se asemanau usor cu primii pantofi pusi de Ina (de culaore mov).

Monn, eu is un tot unitar. Adica,am 85 kg, cantarita azi dimineata. LA 1,68 cm. Ei, ...ce zici, o adevarata diva. Ce ma avantajeaza...daca pot spune asa...mentin proportia 90-60-90...Adica am parca 120-100-120, zic parca caci nu stiu exact ultimele masuratori.
In aceasta privinta, asta vroiam sa ii spun Inei azi...

Ina, te inteleg perfect cand ai spus ca nu te poti abtine de la a manca. Si eu sunt in aceeasi situatie de o luna sa zic. Si pe cantar se vede uluitor. Parca atunci cand mergeam la sala chair daca mancam ce imi dadea de gura nu se vedea asa dar acum e ceva strigator la cer. Nu mai ma recunosc, eu care anul trecut pe vremea asta cadeau toate hainele de pe mine si mai ales puteam rezista fara multe placeri ale vietii (dulciuri, cocaturi, etc) si nici nu gandeam sa mai pun gura pe ele, aveam un tel. Acum...am acelasi tel de fapt trasnformat doar in dorinta si nu fac nimic desi stiu, cunosc si mai ales stiu ca pot sa o fac. Motivatia, vointa si increderea s-au dus. Nu cunosc unde...Cert e ca situatia se agraveaza pe zi ce trece. Aman momentul de a mai merge la sala. Ma ascund in spatele a fel de fle de motive. Bine, cel mai serios este ca mi-am sucit genunchiul in decembrie si de atunci tot ma doare de nici nu pot sa il tin drept cand merg. Dar si asa sunt exercitii pe care le-as putea face.

Pe de alta parte, cunosc faptul ca exista o etapa in procesul de slabire in care organismul se obisnuieste cu stilul si nu mai reactioneaza la restrictii ba din contra are capacitatea de a se apara. Poate ca sunt intr-o astfel de perioada. Dar totodata stiu ca NU. Sunt doar intr-o perioada de framantari si nervozitatea maxima si asa cum am spus-o d emutle ori cel mai rapid ma refugiez in mancare. Ma bucur ca de ceva vreme nu mai simt nevoia sa mananc ciocolata. Insa, nu ma opresc de la dulciuri cocaturi. Ceea ce este mai grav decat cioco simpla.

Asa, ca Ina, te inteleg perfect.


Poze Raru
Poze noi

Rares Rarisel cel mai frumusel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Multumesc tare mult Monn pentru aprecieri. Stiu ca trebuie sa lucrez la incredere insa daca nu are cine sa ma sustina, ba din contra...ce sa fac. MA mai trezesc cand primesc de pe aici reactii sincere si fara periere.

Ina, poze cu mine recente sunt la ziua lui Rares.

Aici.
http://s598.photobucket.com/albums/tt70/Floric_album/Rares%203%20ani/

Poze Raru
Poze noi

Rares Rarisel cel mai frumusel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Novus, acum am rasfoit si eu online pliantul de l aLidl, in speranta ca gasesc vreun bodyshape. Am vazut parfumurile. Si cand colo...unul dintre ele il folosesc eu acum. Nu stiu daca e de acolo, da fapt sigur nu e de acolo caci eu il am in casa cred ca de 4 ani, si l-am deschis anul trecut. Este cel albastru, Chalou, parca.

Ana, tu cnad ai vazut bodyshape la Lidl?

Poze Raru
Poze noi

Rares Rarisel cel mai frumusel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Floric, ieri am vazut. Erau negre si nude, dar nu apar in catalog, asa ca eu zic ca merita sa te duci pana acolo sa le vezi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Anaan

O primavara frumoasa ne doresc!

Mada, si eu pot sa arunc un ochi peste traducere.

Sunt in trebi pana-n gat, dar azi m-am bucurat de martisoarele de la copii si de incantarea Aneiului cand i-am adus o plasa de "masisoale".


Multumesc mult-mult!!!!

Sper sa nu va dezamagesc si sa produc ceva.... deocamdata....nika.... Cine nu e gata, il iau cu lopata....

Azi am fost la relash, ca am sarbatorit 1 martie Si suma viciiilor ramane constanta...


Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

www.helpioana.com" target="_blank"> Povestea unei manute pierdute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

M-am innoit si eu azi... cu o fusta de blugi... de la raionul de copii, marimea 11 ani



Io's la 12-14... dar asta din motive de latime...

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

www.helpioana.com" target="_blank"> Povestea unei manute pierdute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui inapreda

In timp ce eu si Floric ne jucam "de-a doamnele" , Jambo a akizitionat masina de spalat vase!!!



Felicitari!

De-acum viata ti se va skimba...

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

www.helpioana.com" target="_blank"> Povestea unei manute pierdute

Mergi la inceput