Buburuze ian-feb 2011 (1) La multi ani!

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

wudy, pls da mi si mie adresa ta ca sa vin dupa vitamine
sau un nr de tel

pupici si sanate


noi, adik eu sunt cam varza calita, ma ustura gatul de mor
picii au fost foarte agitati aseara si pe noapte, la 3 juma erau amndoi in picioare, nu mai nimeream sa le fac lapte si sa i culca la loc, apoi la 6 s a trezit Robi, cu greu l am culcat la loc, dar somnul meu era dus pe pustii la mama zmeilor

azi ii culc si dupa juma de ora s a trezit urland Robi si la trezit si pe frasu si dai si lupta sa i culca la loc pe amandoi, dupa o ora s a trezit iar monstru, dar i am potolit mai repede, RAzv a pus curu n sus si a adormit repede, pe Robi l am leganat un pic

au mancat paste cu spanac, branza si smantana....nush cum asta le place si paste cu branza nu sau fidea cu lapte sau gris cu lapte

in rest om vedea ce o mai fi

pupi fetelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Iriss siropul il fac asa: iau 2 ridichi negre, le spal, tai capacelul, le scobesc in asa fel incat sa ramana miez cam de grosimea unui deget si pun miere in ele si deasupra capacelul si le las asa la temp camerei 24 de ore la macerat dupa care tot siropul il pun in borcan la frigider ca fermenteaza altfel si de acolo ii dau cate o lingura de 3 ori pe zi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andri31 spune:

ralu vreau si eu sa fac dar nu am inteles asta cu ridichea

cat sirop sa iasa din doua ridichiutze de sa-l versi in borcan sa dai de 3ori pe zi?

nu pui cu tot cu ridichi , nu ? doar ce ramane inauntrul ridichii...

de unde sa cumpar ridichi din astea acum ? ca n-am vazut neam

sunt interesata fiindca si a mea tuseste si nu-i daud e cap cu Prospan , Eurespal , nimik

multumesc frumos


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Andri eu gasesc ridichi pe la supermarket, gen Auchan, Kaufland, la tarabe la piata...Tot timpul caut ridichi mari si cu mierea si siropul care se aduna in ele, iese din 2 ridichi un borcan cam de 250 ml.
Doar siropul din ridiche se foloseste, miezul care-l scobesc eu il folosesc la o salata de cruditati, de exemplu.
Acuma e posibil sa inceapa sa dispara ridichile ca cica tine pana primavara tarziu sezonul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Wudy spune:

Buna fetele,

kitzy, am baga la cap cu siropul de ridichi negre
stiam si eu asta, nu stiu de ce nu m-am gandit sa-i fac si ei pana acum
Diseara cand ajung acasa ii fac, parca aveam niste negrisoare de-astea prin beci
merci mult

Mirela, scuze, nu am mai intrat si nu am vazut ca mi-ai lasat mesaj
iti las nr meu pe PM si imi spui cand poti ajunge
acasa din pacate decat seara dupa 8 si in wk, dar ma poti gasi in Pta Presei intre 12 si 18. Scuze inca o data!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Foxy-le spune:

Seara fetele.
Mai primiti si fii rataciti? Mi-e greu sa revin, m-am ,,rupt'' de voi, de buburuze. timpul , ce sa-i fac daca zboara? Dar sper sa ne mai bagati si pe noi in seama, ne simtitm .... pe dinafara!
Sper ca sunteti bine cu toate (dar unde-s unele mamici Ralu, Shines, irinukka,etc?) si felicitari curajoasele cu bb2! Bine ca sunteti tinere si merge!
Deocamdata atat, sa vad daca ne mai primiti.
Va pupam, cele bune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:

Foxy, Vas - aveti PM



"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"
"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."

Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)

In curand pe ecrane: www.pufletzel.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RaluKara spune:

Ankaaaaaaaaaaaaaaa mai vii?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andri31 spune:

buburuze dragi unde sunteti ?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deea_sav85 spune:

Citat:
citat din mesajul lui andri31

buburuze dragi unde sunteti ?


puricica Amalia



Eu sunt aici, dar vad ca nu prea mai e de citit in ultima vreme. Mai fa o strigare Andri31, poate se aduna lumea

Mergi la inceput