Buburuze ian-feb 2011 (1) La multi ani!

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

hei gagici!
Jasmin;ai ales un nume superb..imi place la nebunie!
Andutzo;sanatate
Andri;nu avem fonatnela inchisa de tot..!
Anka;esti simpatica ca de obicei!rabdare mami!..toate trec..vin altele..numai sa fim sanatosi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

buna gagici
cafea la populatia nedormita
eu s de paza
tre sa stau cu ochii pe ei ca pe butelie ca nu se stie pe unde ii gasesc intepeniti
pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Relusha spune:

PREZENT! mai e lista deschisa?

o calda, sa fiu sigura ca ma mai primiti in cuib.....

raportez si eu un flacau marait...asteptam caninii, suge mult, mai ales noaptea, dar creste el mare!!!!

felicitari! mamicilor de bb2, sarcini usoare, la termen si cu bebei sanatosi

la noi vremea e tare naspa, ploua in fiecare zi si cica mai tine asa vreo 10 zile, stam cu ochii pe geam, cum se opreste ploaia, fuga-fuguta afara.....

in rest suntem bine, crestem, ne certam pe jucarii....Dragos nu uita nimc si cum are ocazia, cum il taxeaza pe Radu, cand ii e lumea mai draga "pac" una cu ce are in mana .....

va pe toate si copiilasii din dotare, o zi superba sa avem.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Salutare fetele!
Jumate ati ramas aici, jumate s-au mutat pe alt forum?

Noi suntem bine acuma, la Andrei i-a iesit si a doua masea cu chiu cu vai, mai avem inca 2 umflate, abia astept sa iasa si ele. Si-apoi caninii...offf. La Diana 3 luni i-au stat umflati caninii pana au iesit si-au iesit cu scandal mareeee, ioi ce groaza mi-e.
Cu papa stam cam raut, acuma ii de inteles cu dintii astia, dar la amiaz greu de tot mananca, parca nu-i mai place nimic, doar supa o mananca bine. Iaurt abia daca ia cateva lingurite, bananele nu-i mai plac deloc, portocala o stoarce intre degete ca nu ma lasa sa-i bag in gurita, trebuie sa-i dau in mana. Dimineata ce-i place foarte mult e papara, paine cu unt si cu miere sau paine cu unt si cu gem de caise.
Lapte bea foarte putin, deja ii pun aproape jumate de cantitate lapte Zuzu, dar nici cu asta nu se omoara.
Imi storc creierii ce sa-i mai fac de mancare sa manance si sa manance amandoi sa nu fac 100 de feluri. Ca si Diana s-a facut mofturoasa de ceva vreme.

Cu sanatatea ok deocamdata, Diana a fost cu febra, muci si tuse, acuma e spre vindecare, am luat eu de la ea si sper sa nu ia si Andrei. Poate scapa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka-maria spune:

Fetele, ce-i cu linistea asta? daca pana si io m-am sesizat...
Io-s intoarsa complet pe dos, bulina azi-noapte iar a avut program de veghe. Dupa 2 ore de plansete si tanguieli i-am dat nurofen si s-a culcat. La 6 era in picioare.
Sunt obosita moarta si ocupata pana peste cap. La job am si o situatie conflictuala si sunt cu nervii prastie. Nu mai vad capatul!
Nici nu m-am asezat bine pe noul scaun ca mi-am si luat cateva la picioare, asa, sa ma tina in priza. Oamenii buni au plecat, din cauza sefului meu si asta m-a lovit pe mine ca nu am cu cine sa mai fac treaba. Incerc sa ma mentin diplomata ca habar n-am de care o sa am nevoie mai incolo, dar jur ca sunt unii pe care i-as invita sa ma pupe in fund.
Si bubulina nu vrea diloc sa ma lase sa respir si io.
Tot astept sa vad macar ceva umflat prin guritza, dar nu vaz nika.
Deci mai am de tras.
De necaz cheltui bani. Ma ajuta psihic. Mi-am luat o pereche de cercei de 200 de euro, s-a uitat barbatu' crucis dar nu mi-a zis ca sunt nebuna.
Ma duc ca tre' sa iau brotacul de la gradi si ploua torential. Just my luck.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns de_ea spune:

Prezent!

Sunt in urma rau de tot cu cititul dar am vrut sa prind mutarea in casuta noua sa nu va perd.
Medeea este bine,alearga toata ziua prin casa,iar la capitolul mancare e binisor,dar traiasca tzitzi.
Avem 8 dinti si o masea si 9.5 kg.

Andreea, mami fericita de printesa Medeea 14.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:



LA MULTI ANI
MAMICI DE B U B U R U Z E !!!





"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"
"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."

Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)

In curand pe ecrane: www.pufletzel.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:

Anka, un PM te asteapta de o saptamana sa-l citesti



"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"
"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."

Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)

In curand pe ecrane: www.pufletzel.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jasmin26 spune:

la multi ani tuturor mamicilor
Inca prezent si inca cu burtica,va multumesc fetelor pt cuvintele frumoase,,,,da,mi-a luat aproape 8 luni de zile ca sa aleg numele asta,multe sunt frumoase dar atunci cand tr sa-l alegi pt copilul tau, este mai greu......
Din cauza faptului ca nu a trecut decat 1 an si 2 luni de la nastere,am fost programata pe 23 martie la cezariana.....asa ca...putin a mai ramas.
Va pup si sa aveti o zi minunata!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

La multi ani mamici!! La multi ani cu primavara eterna in suflet!!!



Mergi la inceput