Buburuze ian-feb 2011 (1) La multi ani!

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andri31 spune:

seara buna!
gata! sunt dotata cu laptop si wireless in dotare so ...voi fi mai activa
anka . m-am hotarat sa combin 1/2 nan3 si 1/2 napolact 3.5%.
dupa prima ca doarme dusa cu burta in sus. sper sa fie ok in urmatoarele zile si sa continuam asa. sa ia in greutate si sa o tinem tot asa.
peste vreo luna sper sa combin usor usor lapte comert+lapte vaca (am din curtea unei colege a mamei de servici). probabil voi incepe cu 1/3 lvaca+3/4 lcomert...usoe usor,,,, pana o sa o trec numai pe lp probabil ca diluat .... voi vedea.

pup puii si mamicile.noapte buna


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maimutzica10 spune:

Laura_Luiza, nu mai treci pe la noi?

Eu nu mai stiu cum sa fac sa scoatem 'betivareala' de noaptea. Ca daca se foieste un pic, vrea sa bea ceva si apoi adoarme la loc. Apa nu pofteste nici picurata. I-am pus 1/4 apa si 3/4 laptele ei. Asa merge, dar tre sa ma ridic pt reumplere. Plus ca tre sa schimb o data pampersul noaptea (oricum folosim pt noapte cu un nr mai mare). Daca nu ii dau sa bea, ma stie tot cartierul. Si stiu ca ar trebui sa i se odihneasca stomacelul noaptea. Mentionez ca mancam ca un lup de mare ziua. Si sa nu-mi ziceti ca-i puseu, ca asa suntem de 2 luni.
ceva idei?!

Rox mami de maimutzica Marie Lorelei (ian 2011) si 22s
think pink

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

neata gagici cu pitici

nu zic hop, pana nu trec hopul de tot, dar cred ca am reusit sa le scot laptele de noapte, beau decat seara intre 200-260 ml LP cu cereale si apoi la 5 juma Razvi si 6 -6 juma Robi
si daca am noroc se trezesc la 8, nu ca azi la 7, asta din cauza mea ca Razv s a foit cam mult pt laptele de la 5 juma si s a trezit de tot, ca apoi cand l am adormit s a apucat sa cante un cocos din vecini si eu am trantit o dracie pe gresie in baie

in rest n-am timp de nik, tre sa stau cu ochii pe ei ca pe butelie

pupi ca tre sa ma ridic ...........ma trag de pantaloni sa i iau si pe ei la laptopca sa i zmulga tastele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

wow Jasmin...ce putin mai e pana la marea intalnire...si ce ume frumos:X:X:X:X m-am indragostit:)

buni Lenuta - sunteti minunata...dar stiati deja...muaaaahhhh


Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011)
http://concurs.herdea.ro/bebe/136/piscotel2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iriss_04 spune:

Buna fetele!
Spun si eu prezent dar recunosc ca ma simt cam stinghera voi sunteti un grup unit,,,dar imi place sa va citesc si recunosc ca am nvatat multe de la voi,,,,


Laura:nan3 este bun dr ne-a zis ca e bine sa-l folosim macar o luna ca are multe chestii bune in el,,,la fel ma enerv si pe mne ca este mai gros si tr avut grija sa fie diluat bine,,,la noi functioneaza f bine in sensl ca de cand l-am introdus piticl se satura si nu se mai scoala noaptea

Andri eu folosesc pt cel mare muller de 3,5 este fff gustos,,,tnuva a inchis fabrica in ROmania noi foloseam mult iaurt ,,,am citit in financiatul ca au inchis tot
L-am introdus fff tarziu la 3 ani si recunosc ca am facut o mare greseala ,,,acum la bebe 2nan voi folosi pana la 1an 1/2

Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andri31 spune:

neata fetele

raportez o noapte de cosmar. zuza nu a dormit DELOC de la 2:30 la 6:00 a baut nitel lapte si apoi s-a culcat 1h30min si asta a fost tot

acum sa va spun ceva..mandra mea , pt prima data , noaptea , a avut toata pielea rece si umeda. m-am speriat. am luato cu noi in pat si tot nu s-a in
analize cica nu pot face INCA ca nu are 1 luna de la vaccin (astazi face 3 sapt)
offff... si e asa de maraita si parca palida si ochii usor rosii ... bine! e si f obosita...

SZ: la voi s-a inchis fontanela???? de tot ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

Salutare si de la noi! Tot dintre muci, dar macar imi pot misca fizicul superb dintr-o parte in alta!

Buniii!! Ce bine ca ati scris!

Pup burticile cu emotii, mamicile care au spus prezent (sper sa ne tinem de cuvant) si copilasii neastamparati carora nu le pasa de "nu" si "nu e voie"!

Imi trag nasul si ma bag in taskuri (am terminat inventarul ). Revin, ca nu-s multe...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simis spune:

Neata!
la fete!!!
Andri, la noi nu s-a inchis fontanela, dr zice ca are vreme pina pe la 18-20 de luni. Da noi am avut-o taaaare tare mare de vreo 8cm/3cm si acuma ii cam de 1cm/1.5cm.
De la 11 luni am trecut pe osteocare si se vede in sensul ca s-a inchis mult fontanela si nu mai are coastele asa de evazate.
Ppsic ce rochita frumoasa pe fotomodela si mai frumoasa!
O saptamina usoara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

Despre lapte: in principiu noi ii dam Hipp 4, dar cum locuim NU-MAI-ZIC-UNDE-CA-MA-DEPRIM, ne mai prinde pe picior gresit si ii mai dam NAN, ca atat gasim. Lapte de vaca doar in mancare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka-maria spune:

Tu-i aia masii ca au bagat astia butonul de "deschide subiect" unde era ala de raspunde la subiect si m-am zapacit in ele.
Sunt varza, bubu ne-a tinut azi-noapte treji de la 2 la 5. Nus' ce-a avut, a plangacit, s-a trezit de 1000 de ori, era clar ca ceva il supara. Cu o noapte inainte a dormit bustean 11 ore.
Nu stiu ce ne asteapta, probabil vreo maselutza....vai, viata meaaaa...vai, inima meaaaa....nu mai stiu versurile.
Am treaba, revin.

Mergi la inceput