Buburuze ian-feb 2011 (1) La multi ani!

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maimutzica10 spune:

Maaaama, Jasmin, ce putin mai ai!!!


Sa stii ca o sa stam cu ochii pe forum sa prindem postarile tale!! Sa nu care cumva sa nu ne anunti cand/ dupa ce se intampla marele eveniment! Sa fiti sanatoase si sa auzim vesti suuuper!!

Noi deocamdata bem un lapte gata preparat de la Nestle, special pt 1+. Probabil daca am fi acasa, am trece pe lapte de vaca, ca praf nu vrea nici daca e infometata..

Rox mami de maimutzica Marie Lorelei (ian 2011) si 22s
think pink

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocsanica80 spune:

Oauuuu Jasmin26 ce emo#539;ii...... noi mai avem o gr#259;mad#259; pana acolo, dar deja m#259; apuca un pic frica de nastere si de perioada de dup#259;;


Roxana mami de Maria-Sofia (26.01.2011) si 17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Citat:
citat din mesajul lui lenuta8

- Buna ziua, iubitele mele mamici!!!!!
Va urez o primavara senina si calduroasa (in suflete, ca natura ne cam lasa sa asteptam, aici viscoleste non stop de azi noapte), sa fiti fericite, cu copilasi sanatosi si veseli, sa fiti iubite si implinite!!!!!
Va urez casa de piatra in noul stup, pe care regina -mama, Mayane,l-a facut asa de frumos, calduros si plin dde ospitalitate!!! Pt. asta- i multumim, nein fata ei si-i transmit virtual si un buchet mare de!
Eu zic, ca baba, sa va adunati cu toatele in noua casuta, sa stati la taifasuri ca in vremurile de inceput si sa incingeti o sezatoare virtuala cu care sa se mandreasca si buburuzele voastre si sa se bucure cu asa multi prieteni!!!
Sa-l parafrazam pe Creanga, ''CELE RELE SA SE SPELE(adica sa se duca} CELE BUNE SA SE ADUNE "
si sa ne povesteasca din nazdravaniile buburuzelor lor, ca de acum vor veni vremurile frumoase cu multe de ce-uri si pozne din partea lor!
Va promit eu, din experienta mea de mama si bunica , ca per. 1-4 ani e cea mai frumoasa si usoara la copilasi, asa ca ar fi pacat sa nu povestiti si altora ce bucurii traiti alaturi de gagalici!!!!!!!!
Mi-e dor de postarile lui Ziki,Tunde, Simonei, Gabivalceanu, Rox,etc. Eu va iubesc pe toate si va admir pt. intelepciunea voastra,
pt. dragostea si devotamentul cu care va cresteti copilasii!!!!!!!!
Fie-va mila de o baba neajutorata si veniti in noul stup, ca voi imi sunteti inspiratia si mijlocul meu de comparatie in cresterea Sophiotului. Asa constat si eu ca suntem in standarde atat fizic, mental si psihic !
Abia astept sa va citesc si sa aflu vesti despre voi si buburuze in momentele mele de relache,cat doarme Sophic!
Pup noile burtici, le doresc sarcina si nastere usoara, sa fie sanatoase si ele si bebeii!
Va cu drag , iar pt. buburuze cate un pe nasuc!!!!!!


Prezent si noi!
SA AVETI O PRIMAVARA FRUMOASA CU SOARE, CU DRAGOSTE

BINE V-AM GASIT!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ppisic spune:

Salutici si prezent, chiar daca mai rar dar tot mai dau pe aici!

Misssexy, felicitari si ma bucur ca suntetti bine si tu si fratiorul buburuzei Sarcina usoara in continuare!

Jasmin, 36 de sapt...vai ce trece timpul... va fi prima surioara (mai mica) de buburuza, nu?

Va urez o primavara frumoasa si va pupicesc pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RaluKara spune:

prezent si eu!
iar am parte de copil atomic si supermarait! motivul: niste colturi noi pe la masele! a dormit de la 10 jumate la 2, si apoi program de plimbare prin casa!de 10 minute doarme...asa ca fug si eu sa trag o tura de nani!
va pupacesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ppisic spune:

Raluka, ai terminat rochita?:)
Si eu i-am facut ropchita de acrnaval la strumf. Au sarbatorit carnaval la cresa pe 21 feb. Uite poze cu creatia mea: rochita1, 2, 3

Hihi, poate modele&idei de crosetat, asa ca babutele


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RaluKara spune:

ppisic e superba rochita! iar de model nu mai zic! e o scumpa! da, am terminat-o...acuma lucrez de zor la cea pentru 8 martie dar care va fi tricotata! am pus poze pe FB, daca vrei sa vezi!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ppisic spune:

ok, vin pe FB, uai-doamne ametesc cu atatea locuri de intalnire

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinukaaa spune:

Bine v-am regasit in noua casuta!
De 2 zile incerc sa scriu si nu apuc si acum m-am si intrebat "dar oare nu am scris deja"? Am imbatranit maica, ce sa faci...

Vreau sa va urez si eu din suflet sa aveti o primavara frumoasa si asa s-o tineti tot anul!
La multi ani de martisor... se pune?

Jasmine ce putin mai ai... sa ai o nastere usoara cu bb sanatos si mumos! Numele... m-am topit... pe gustul meu!

Misssexy felicitari si tie pentru sarcina ca nu am apucat sa zic! Sa fie bine pana la capat!!!

Irina ~ mamica norocoasa de scumpel Patrick Cristian {07.12.2010}

www.dropshots.com/PatrickCristian1#date" target="_blank">Albumul piticului si www.dropshots.com/PatrickCristian2#date" target="_blank">Poze noi

www.dropshots.com/patrickcristian01#date" target="_blank">Botezul si www.dropshots.com/PatrickCristian02#date" target="_blank">Motul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka-maria spune:

Andri, ai incredere in mine?
Ca io iti garantez ca nu are legatura numarul ala cu numarul de procesari. Jur pe rosu!Io iau acilea din Germania lapte bio la tetrapack, cu cifre ametitoare (nu numai pe cutie, dar si la pret). Iar io pentru astia bag mana in foc.
Nu mai pleca urechea la prostii, asculta la mama omida.
Dr. Menci zice in general de laptele UHT, dar vorba lu' Lori, io vaca n-am in curte...
Astea fiind zise, vezi ca e un lapte care nu e UHT, are termen mult mai scurt si sta la frigider. Cred ca mai toate marcile au asa ceva, cautati in frigidere.
Io dau Aptamil 1+, junior parca ii zice in Ro. Bulina e obisnuita cu gustul ala, asa ca mergem pe el. Mai dau si lapte de vaca dar nu simplu, amestecat in mancare.

Mergi la inceput