Toate forumurile Timp liber pentru minte, suflet, trup si ochi  Prieteni dintotdeauna...

Mamici,gravide,aspirante dupa pierderi de ingeri27

(1 vot)
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 16

p@ulici

674 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui p@ulici  Trimite mesaj yahoo luip@ulici Adauga semn de carte la raspuns Trimite p@ulici un Mesaj Privat  Reply with Quote
Simonia
Si Gabriela mea ar fi implinit vineri 2 anisori ... mi-e dor de ea ...

MTHFR A1298C HOMOZIGOT si PAI 675 4G/5G HETEROZIGOT

Trombofilie descoperita la prima sarcina tratament pt trombofilie de la 10 saptamani de sarcina: Clexane 0.4, Acifol 5mg 2/zi, Dr. Heim Satu Mare
O fetita Gabriela Catalina 27.04-09.05.2010 nascuta prematur la 28 de saptamani devenita ingeras la 12 zile 12h 55 min
Povestea ta printesa...povestea noastra O viata ... nascuta din doi
Natalia Mihaela - darul ingerasului nostru 30.03.2012
Mergi la inceput

danangie

4916 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite danangie un Mesaj Privat  Reply with Quote
PAULICI . In mes anterior vroiam sa scriu Paulici......dar mi-a placut numele Natalia si mi-a ramas in cap....

Alessio Michele (3 + ani) , Mattia Gabriel (2 + anisori!!) plus un ghiocel de primavara Marco Andrei (1 anisor!!) ! .

Pozici cu noi

Mergi la inceput

danangie

4916 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite danangie un Mesaj Privat  Reply with Quote
SIMONIA

Alessio Michele (3 + ani) , Mattia Gabriel (2 + anisori!!) plus un ghiocel de primavara Marco Andrei (1 anisor!!) ! .

Pozici cu noi

Mergi la inceput
simonia
simonia

1049 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite simonia un Mesaj Privat  Reply with Quote
multumesc danagie, paulici,
am asteptat sa vina primavara, si a venit, am asteptat sa vina Pastele si a trecut, am schimbat hainele groase cu cele subtiri, si nu stiu ce sa mai fac. ce sa mai astept?
ce pustie este primavara aceasta!

o sarcina oprita la 10 saptamani, doua FIV-uri nereusite

Mergi la inceput

danangie

4916 Mesaje

Pozici cu noi

Mergi la inceput
simonia
simonia

1049 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite simonia un Mesaj Privat  Reply with Quote
colegele de birou au copii mici, au inceput "febra "costumelor pentru serbari, vremea este prea calda, casa mea prea trista. as vrea sa plec, sa las tristetea undeva, sa o abandonez. dar incep sa cred ca face parte din mine

o sarcina oprita la 10 saptamani, doua FIV-uri nereusite, al treilea neterminat

Mergi la inceput
irlandeza
irlandeza

5620 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiirlandeza Adauga semn de carte la raspuns Trimite irlandeza un Mesaj Privat  Reply with Quote
Buna fetelor . Va mai amintiti de mine ? Nu am mai intrat tare de mult.......nu gasesc timp suficient pt. toate lucrurile pe care mi-as dori sa le fac.
Sper ca sunteti bine si aveti doar vesti frumoase. Merg sa citesc .....Va pup

Alexia & Bunny

Printesa noastra a crescut !!!03.IAN.2008

Mergi la inceput

L5845

1761 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiL5845 Adauga semn de carte la raspuns Trimite L5845 un Mesaj Privat  Reply with Quote
Simonia .
irlandeza bine te-am regasit si eu sunt in aceeasi situatie ca si tine....mi-as dori sa am mai mult timp, dar asta e, important e sa fim cu toate sanatoase.

si TOATE fetele !

" Trei lucruri sunt necesare fericirii: sa ai ceva de iubit, ceva de facut si ceva la care sa speri - William Blake"

www.tearsandhope.com/emptyarms_video.html" target="_blank">Empty arms
Poz(n)e
Me
www.onetruemedia.com/shared?p=88028d9eaeae0f93a00846&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Povestea unui licurici

Mergi la inceput

membru veteran szivarvany

23966 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite szivarvany un Mesaj Privat  Reply with Quote
Duminica pe 27 mai va fi Ziua Ingerilor.
Daca doreste cineva sa inalt de la Oradea un balon dedicat , va rog sa-mi scrieti aici numele Ingerasului

Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.

Mergi la inceput
simonia
simonia

1049 Mesaje
as vrea si eu sa inalti pentru mine un balonas, dar nu avea un nume, aveam doar 10 saptamani, nu stiam daca este fata sau baiat, dar ceva imi spune ca era o fetita. nu stiu cum sa fac

o sarcina oprita la 10 saptamani, doua FIV-uri nereusite, al treilea neterminat

Mergi la inceput
Pag. din 16 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com