Mamici,gravide,aspirante dupa pierderi de ingeri27

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Caresse,Simonia-va doresc din suflet multa multa putere sa treceti peste aceste incercari grele.Eu nu am sa uit niciodata acea perioada trista si dureroasa din viata mea...nu am crezut niciodata ca am sa mai fiu vreodata fericita...Va doresc din suflet numai bine si aveti grija de voi!Este fff greu.Va imbratisez cu drag!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Mcrissa-ai grija mare de tine,sa mai stea bebe mic in burtica inca o luna si ceva caci este prea devreme acum.parca la vlad ai stat in spital si ti-a dat ceva pt contractii nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrissa spune:

Buna,
maine fac 34 de saptmani, contractiile sunt tot asa, dar incerc sa ma bucur ca nu am ajuns la spital ca la sarcina cu Vlad.Este foarte grea perioada asata ca nu ma mai pot ocupa de Vlad si pica toate pe sot, care este epuizat.
Laura nu stiu de ce nu-mi fac acele injectii.la sarcina cu Vlad mi-au facut , dar eram internata in spital, am stat o luna pe perfuzii inainte sa nasc, probabil se fac doar in spital, despre dexametazona este vorba.
szivarvany asa ar fi bine, sa fac macar 37 de saptmani, mai sunt 3 saptmani pana atunci, cale lunga mi se pare
michelle asa este, la Vlad am stat in spital, dar acum nu mai pot sta ca nu are cine sa stea cu Vlad, nu fac eu mare lucru, dar macar sunt cu el in casa si-l supraveghez.e greu cand nu ai ajutor.

Cristina,fericita de baietel golanel Vlad-Stefan (3 ianuarie 2010) si 33+

Atat sunt de mare


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ninia81 spune:

Hello, dragele mele!

Mcrissa, Doamne ajuta sa mai stea bebe la mami in burtica!

Michelle,

Laura, fain ca ati fost deja in concediu. sa va fie de bine! Noi inca nu am plecat, insa mai e putin pana in august. Anul acesta am concediu 3 saptamani si mergem cateva zile la Praga, iar restul prin tarisoara noastra. D-abia astept.

Va pup pe toate si sper sa auzim numai de bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns consi_s spune:

Crissa, sanatate multa si Doamne-ajuta sa mai stea bebel la caldurica atat cat trebuie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrissa spune:

noi suntem inca 2 in 1
m-am pricopsit acum la final de sarcina cu un diabet gestational si de cateva zile alerg numai prin spitale, laboratoare, de am zis ca o sa nasc pe drumam sperat ca sarcina asta o sa fie mai usoara ca cea cu Vlad, dar e grea rau,m-am saturat de atatea injectii, tratamente...abia astept sa nasc, sa ajung acasa cu bebe mic, sanatos.

ninia, consi, michelle si toate fetele dragi de aici va multumesc pentru sustinere

Cristina,fericita de baietel golanel Vlad-Stefan (3 ianuarie 2010) si 35+

Atat sunt de mare


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Crissa, mai rezista macar 3 saptamani, imi pare tare rau pentru problemele aparute :((( Doamne ajuta sa fiti sanatosi si fericiti ever after

_

Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

cris lasa ca ce a fost mai greu a trecut, deacum si daca e ceva poti intra oficial pe usa eliasului :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonia spune:

mcrissa, diabetul gestational dispare dupa nastere?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrissa spune:

simonia nu stiu daca dispare sau nu, se spune ca in 90%din cazuri dispare, sper sa fiu si eu printre fericitele care scapa de el.
irinabobe, Eliasul ma asteapta, dar cu usile inchise.e inchis pentru curatenie pana pe 8 august.tre' sa-i spun lui bebe sa mai stea in burtica daca nu vrea sa se nasca pe drum
szivarvany sper sa rezist macar inca 2 pana se redeschide Eliasul

Cristina,fericita de baietel golanel Vlad-Stefan (3 ianuarie 2010) si 35+

Atat sunt de mare


Mergi la inceput