Seria Cantec de gheata si foc

Seria Cantec de gheata si foc | Autor: cecilialia

Link direct la acest mesaj

Probabil multe dintre voi ati citic seria cantec de gheata si foc, este acum si un serial pe HBO, celor care nu au citit le recomand calduros cartile sunt minunate, oricum eu le-am gasit in format electronic si as fi dorit sa intreb daca a gasit cineva in format electronic ultima carte care a aparut acum din aceasta serie ''Dansul dragonilor'', sincer sunt scumpe din pacate editura nemira nu lectura....
merci mult

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cecilialia spune:

chiar nimeni nu are Dansul dragonilor?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Eu citesc acum Dansul Dragonilor, dar am luat-o de la Nemira intr-un moment cand am prins-o redusa cu 35%. Nu am cautat-o in format electronic, dar poate te ajuta cineva.



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Nu am cartile, insa mi-ar placea sa-mi povestiti putintel despre ele.
Tot am auzit-o pe Laura ca le citeste.
Ce gen sunt?

As vrea sa le cumpar si pentru fii-mea.

Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

viviana, cartile sunt fantasy. incepe cu o poveste inspirata din lumea medievala : lorzi, regi, cavaleri, printese . Usor-usor sunt introduse apoi elemente fantastice : un fel de zombie, vrajitori, preoti cu puteri fantastice, oameni ce comunica la un nivel foarte profund cu animalele,dragoni etc. Povetea este o increngatura de drame, intrigi, lupta pentru putere, dragoste, tradari, moarte, razbunare si multe rasturnari de situatii. Personajele sunt foarte bine conturate, evolueaza in timp. Martin are o adevarata obsesie pt descrierea amanuntelor: povesteste mai tot timpul in detaliu cum arata o incapere de exmplu, sau cum e imbracat un personaj, cu ce haine, ce culori, din ce material etc.
Nu stiu cat de mult a citit fata ta, daca este potrivita pt ea, daca nu e prea mica pt o asemenea carte. Firul povestii se complica destul de mult si apar o gramada de personaje, mai e presarata si cu scene mai fara perdea. Dar e posibil sa ii placa. In primele carti, personajul meu preferat a fost Arya, o pustoaica abia trecuta de 10-11 ani care trece prin niste situatii teribile si duce o lupta pentru supravietuire cumplita.



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilialia spune:

pentru fetele care vor am eu cartile in format electronic, toate, nu am dansul dragonilor, pe asta o vreau muuuuuuuuult de tot Laura nu ai posibilitatea sa o scannezi tu te rog, ar fi fantastic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

cecilialia, imi pare tare rau, dar are 1300 e pagini. Nu am nici timpul nici energia necesara sa scanez atat. Ti-as imprumuta-o eu, dar am deja o lista de 4 persoane ce 'stau la coada' sa le-o imprumut. Poate reusesti sa o imprumuti de la cineva, totusi.



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilialia spune:

multumesc laura din pacate chiar nu cunosc pe nimeni care o are, de aceea am deschis topicul asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sdcristian spune:

noi am gasit ceva concurs nemira pe facebook si am putut apoi sa comandam cu 50% reducere

pe ceva site am gasit-o in engleza cu vreo 50 de lei, despre dansul dragonilor zic

viviana cati ani are fiica ta? sincer, pe langa ca e vorba de muuuuulte volume, e cam bloody si asa pt un copil/adolescent foarte tanar. are descrieri foarte foarte amanuntite, cum zicea laura, dar nu doar a hainelor, ci si a cadavrelor, luptelor, ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Sdcristian fii-mea are 14 ani si momentan nu lasa din mana Jocurile foamei.



--------------------------------------------------------------------------------------------------
Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zmotocel spune:

o gasesti aici
http://fisierulmeu.ro/39NZ2N2TO1L0/GRR-Martin-Dansul-Dragonilor-AN600-pdf.html

Mergi la inceput