Toate forumurile Timp liber pentru minte, suflet, trup si ochi  Clubul cartilor

Seria Cantec de gheata si foc

Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 6

cecilialia
cecilialia

67 Mesaje

Link direct la acest mesaj  Arata profilul Adauga semn de carte la mesaj Trimite cecilialia un Mesaj Privat  Reply with Quote

Seria Cantec de gheata si foc

Probabil multe dintre voi ati citic seria cantec de gheata si foc, este acum si un serial pe HBO, celor care nu au citit le recomand calduros cartile sunt minunate, oricum eu le-am gasit in format electronic si as fi dorit sa intreb daca a gasit cineva in format electronic ultima carte care a aparut acum din aceasta serie ''Dansul dragonilor'', sincer sunt scumpe din pacate editura nemira nu lectura....
merci mult
      (0 aproba) (0 dezaproba) |

Editat de - marius on 28/02/2012 16:10:05
cecilialia
cecilialia

67 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite cecilialia un Mesaj Privat  Reply with Quote
chiar nimeni nu are Dansul dragonilor?
Mergi la inceput

Laura25

13160 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiLaura25 Adauga semn de carte la raspuns Trimite Laura25 un Mesaj Privat  Reply with Quote
Eu citesc acum Dansul Dragonilor, dar am luat-o de la Nemira intr-un moment cand am prins-o redusa cu 35%. Nu am cautat-o in format electronic, dar poate te ajuta cineva.

Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me
Mergi la inceput

viviana

3953 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite viviana un Mesaj Privat  Reply with Quote
Nu am cartile, insa mi-ar placea sa-mi povestiti putintel despre ele.
Tot am auzit-o pe Laura ca le citeste.
Ce gen sunt?

As vrea sa le cumpar si pentru fii-mea.

Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi
Mergi la inceput

Laura25

13160 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiLaura25 Adauga semn de carte la raspuns Trimite Laura25 un Mesaj Privat  Reply with Quote
viviana, cartile sunt fantasy. incepe cu o poveste inspirata din lumea medievala : lorzi, regi, cavaleri, printese . Usor-usor sunt introduse apoi elemente fantastice : un fel de zombie, vrajitori, preoti cu puteri fantastice, oameni ce comunica la un nivel foarte profund cu animalele,dragoni etc. Povetea este o increngatura de drame, intrigi, lupta pentru putere, dragoste, tradari, moarte, razbunare si multe rasturnari de situatii. Personajele sunt foarte bine conturate, evolueaza in timp. Martin are o adevarata obsesie pt descrierea amanuntelor: povesteste mai tot timpul in detaliu cum arata o incapere de exmplu, sau cum e imbracat un personaj, cu ce haine, ce culori, din ce material etc.
Nu stiu cat de mult a citit fata ta, daca este potrivita pt ea, daca nu e prea mica pt o asemenea carte. Firul povestii se complica destul de mult si apar o gramada de personaje, mai e presarata si cu scene mai fara perdea. Dar e posibil sa ii placa. In primele carti, personajul meu preferat a fost Arya, o pustoaica abia trecuta de 10-11 ani care trece prin niste situatii teribile si duce o lupta pentru supravietuire cumplita.

Mergi la inceput
cecilialia
cecilialia

67 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite cecilialia un Mesaj Privat  Reply with Quote
pentru fetele care vor am eu cartile in format electronic, toate, nu am dansul dragonilor, pe asta o vreau muuuuuuuuult de tot Laura nu ai posibilitatea sa o scannezi tu te rog, ar fi fantastic
Mergi la inceput

Laura25

13160 Mesaje
cecilialia, imi pare tare rau, dar are 1300 e pagini. Nu am nici timpul nici energia necesara sa scanez atat. Ti-as imprumuta-o eu, dar am deja o lista de 4 persoane ce 'stau la coada' sa le-o imprumut. Poate reusesti sa o imprumuti de la cineva, totusi.

Mergi la inceput
cecilialia
cecilialia

67 Mesaje
multumesc laura din pacate chiar nu cunosc pe nimeni care o are, de aceea am deschis topicul asta.
Mergi la inceput

sdcristian

2481 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite sdcristian un Mesaj Privat  Reply with Quote
noi am gasit ceva concurs nemira pe facebook si am putut apoi sa comandam cu 50% reducere

pe ceva site am gasit-o in engleza cu vreo 50 de lei, despre dansul dragonilor zic

viviana cati ani are fiica ta? sincer, pe langa ca e vorba de muuuuulte volume, e cam bloody si asa pt un copil/adolescent foarte tanar. are descrieri foarte foarte amanuntite, cum zicea laura, dar nu doar a hainelor, ci si a cadavrelor, luptelor, ...
Mergi la inceput

viviana

3953 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite viviana un Mesaj Privat  Reply with Quote
Sdcristian fii-mea are 14 ani si momentan nu lasa din mana Jocurile foamei.

--------------------------------------------------------------------------------------------------
Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi
Mergi la inceput

zmotocel

464 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui zmotocel  Trimite mesaj yahoo luizmotocel Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
o gasesti aici
http://fisierulmeu.ro/39NZ2N2TO1L0/GRR-Martin-Dansul-Dragonilor-AN600-pdf.html
Mergi la inceput
Pag. din 6 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina urmatoare

Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com