Toate forumurile Generatia 'Desprecopii.com' / Teme specializate  Poznasii sunt mereu in actiune

Replicile Alexandrei

(1 vot)
Pagina precedenta

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 4

dana vio

Romania
1379 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
La 2.5ani voia se devina printesa, la 3.5 ani doctorita, la 4ani balerina si acum pictoreasa.

Alexandra Maria
14.12.2007
Mergi la inceput

dana vio

Romania
1379 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
Aseara eram cam obosita si nervoasa (la mine merg impreuna) si i-am spus lui ALex ca sunt ocupata. Dar ce faci? Plec in China! Alex se duce la taica-su, il cheama sa se joace cu ea si apoi, foarte serioasa, imi spune: Acum poti sa pleci in China!

Alexandra Maria
14.12.2007
Mergi la inceput

dana vio

Romania
1379 Mesaje
Acum 1 luna a murit socrul meu. N-am dus-o pe Alex nici la capela si nici la cimitir, dar i-am spus ca bunicul ei a murit si ca s-a dus la Doamne!Doamne! Aaaa, zice Alex, si acum se face bebe din nou? Ca, asa stie ea, acum se va face bebe din nou si vine pe Pamant la alti parinti.

Alex a facut o indigestie. Nu vrea sa mearga la doctor ptr ca doctorul o sa-i faca operatie sa-i scoata durerea.

Alexandra Maria
14.12.2007
Mergi la inceput

dana vio

Romania
1379 Mesaje
Alex a primit ieri primul pachet din viata ei prin posta. Acum ceva vreme, au completat ea si tata-su un chestionar intr-o revista ptr copii si l-au trimis la editura. Au si uitat. Ieri am aviz pe numele ei. M-am dus la posta cu certificatul de nastere, m-am gandit ca nu-mi dau pachetul, dar n-au fost probleme. Si a avut acolo ursuletul Winnie povestitorul, dar un demo (doar rade si se gadila) si un set de rechizite de la Barbie.
A fost foarte incantata. Si eu la fel.

Alexandra Maria
14.12.2007
Mergi la inceput

dana vio

Romania
1379 Mesaje
Azi este ziua lui Alex. LA MULTI ANI, iubita mea!
Ieri i-am dus un tort la gradi (azi au o actiune cu scolarii si este ocupata ).
Eu sunt la slujba, dar plec imediat. Am sunat-o (pe tel educ) si i-am spus LMA si zice: merci , ii inapoiaza tel educ: atat am vorbit.

Alexandra Maria
14.12.2007
Mergi la inceput

dana vio

Romania
1379 Mesaje
Alex vorbeste in somn. Cateodata mai mormait asa, dar cateodata foarte clar si chiar raspunde.
Intr-o dimi, acum dupa sarbatori, ma trezesc ca Alex imi canta in ureche "Steaua sus rasare". Tare, frate! Eu: mai incet. Asa ca ea imi colinda in continuare mai incet. Pe la a doua strofa deja incepe sa se trezeasca. Imi canta toata colinda, deschide ochii si zice: mami, eu cand cantam dormeam. Stiu mami.

Alexandra Maria
14.12.2007
Mergi la inceput

dana vio

Romania
1379 Mesaje
Mami in tara noastra exista palate goale (nelocuite, adica)?
Da, exista.
Si atunci de ce nu ne mutam noi intr-unul, ca ea vrea sa traiasca intr-un palat!
Ne costa prea mult incalzirea iubita mea, n-avem bani sa incalzim un palat!
Hm.

Azi incepe gradinita.
Mami, de ce eset gradinita-pauza-gradinita-pauza, eu vreau sa fie gradinita fara pauza. (Adica, vacanta.)
Bine, de-acum incolo ai gradi fara pauza.

Alexandra Maria
14.12.2007

Editat de - dana vio on 14/01/2013 07:32:27
Mergi la inceput

dana vio

Romania
1379 Mesaje
Alexandra a devenit fomista! Nu stiu cum/de ce, ptiu sa nu cobesc, ma innebuneste cu mancarea. Altceva n-aud decat: mi-e foame!
Ieri la 18.30 i-am dat papara si un bol cu cereale si la 19.30 imi cerea iar mancare. I-am spus ca nu-i dau ca vine tati cu pizza si mananca atunci, dar tati era la un priveghi si se facu 20.00 si nu mai ajungea. Eu vorbeam cu fina la telefon si ALex imi cere tel sa vorbeasca si ea. Si ii spune: sa stii ca mami nu-mi da de mancare. Cateodata imi da, dar mai mult nu-mi da!
Fina mi-a zis: eu te stiam femeie serioasa, da-i copilului de mancare. [:-))) A mancat 3felii de paine cu unt si miere si apoi, doar 1felie de pizza.

Alexandra Maria
14.12.2007
Mergi la inceput

dana vio

Romania
1379 Mesaje
Alex e racita si taica-su tot insista sa-si sufle nasul. Dar ii spune asta din minut in minut de s-a saturat bietul copil. Replica: eu sunt sef la mucii mei, tu esti sef la mucii tai.

Mami, tu stii ca este un Craciun al primaverii? Se numeste Paste. Si Mos Craciunul primaverii este Iepurasul de Paste.

Alexandra Maria
14.12.2007
Mergi la inceput
Pag. din 4 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta

Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com