Si azi citim. 2

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns RWheelwright spune:

Eu recitesc vol. 1 din "Seri albastre" de Costache Anton.

Nu mai radeti, stiu ca e pentru copii, dar e asa de frumoooos...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eveline spune:

As vrea sa citesc in format electronic Ingerul Mecanic - Cassandra Claire. Poate sa ma ajute cineva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns khristin spune:

Doua din cartile citite de curand, care cu siguranta m-au marcat si la care probabil ma voi intoarce peste ceva timp sint 'To Kill a Mockingbird' si 'The Glass Castle'. Nu stiu daca au fost traduse in romaneste inca, dar daca aveti ocazia sa le prindeti, cu siguranta nu veti regreta, caci sint spectacular de marcante, fiecare in felul ei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hannen spune:

Mik,aici e bine?Ce intrebare?Uite ce curioasa m-ai facut,la 3:30 a. m' is pe forum.
Btw ,si mie mi-a placut "to kill a mockingbird" insa de vreo luna nu am nimic de citit,va vine sa credeti?Nu,nici mie.Dar nu fu timp,poate il gasesc pe undeva (pe timp), curand.

************************************
Whatever happens don`t let go of my hand!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mik spune:


Am deschis topic separat aici :

Da' iti scriu intrebarea : Stephen King pentru baietelul meu de 14 ani ti se pare OK ? (eu am incercat sa citesc asa ceva si m-a luat pe veci cu fiori )
Mersi !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crini spune:

Eu am terminat 'Un veac de singuratate', frumoasa dar foarte alerta. A trebuit sa-mi fac o schema sa nu ma pierd in atatea personaje, multe cu aceleasi nume.
Pentru RWheelwright - mie mi-a placut foarte mult Seri albastre, am citit-o si recitit-o toata adolescenta si e una din putinele carti pe care am luat-o in noua casa. E asa... romantica si delicata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Crini, am inceput si eu Un veac... de 3 sau 4 ori, dar vorba ta, ma pierdeam in nume . Poate imi fac iar curaj si fac si eu o schema, dupa ideea ta .

Tot concediul (cam 3 saptamani) am mancat doar Agatha Chriesie pe paine. Mi se pare o lectura suficient de lejera ca de vacanta dar care iti poate pune si mintea la contributie daca iti propui.

Acum vreau sa revin la lecturi de oameni mari . Ceva sugestii?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns getik1 spune:

buna v-am citit din umbra uneori si tot imi faceam curaj sa scriu sau sa nu scriu , imi place foarte mult sa citesc insa am incercat mai multe genuri si singura care imi place cu adevarat este cea romantica, deaceea acum incerc si in fiecare luni cumpar cartea de la libertatatea pentru femei, unele carti sunt foarte interesante.
astfel de carti va pasioneaza ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J G spune:

Eu am o problema . Mi-am cumparat Anna GAvalda - Cea care alina si nu POT s-o citesc. M-am straduit, am ajuns la pagina 200!! si inca n-a inceput sa spuna nimic, doar se lamenteaza tipul ala fara sir, fara cap si coada...

Zici ca e alta scriitoare fata de "Impreuna". A trebuit sa o abandonez si sunt frustrata rau :((

Voi ati citit-o? V-a placut?
Acum am luat o pauza s-mi revin cu niste carti culinare si pastrez Carnetul auriu pentru la mare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

JG, mai ai puti si ajungi la partea frumoasa a cartii. Intr-adevar inceputul m-a frustrat si pe mine la culme - nu m-a convins deloc inside-ul vrut masculin, ceva era la nealocul lui acolo (vocea prea feminina a Annei Gavalda ??).

Am inteles ca similar dar in oglinda e Sotul meu, Michael al lui Amos Oz - poveste de interior feminin scrisa de un barbat .

azi noapte n-aveam somn si m-am adormit cu povestile ametitoare din Cartea noptilor a lui Sylvie Germain - recomand.

Si am in stiva Boris Vian pe care nu-l cunosc inca deloc - l-ati citit?

Mergi la inceput