Piersicute de iulie august (20)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Miha ce ti-a zis de miscat?Aruba sa te faci bine. Porumbita te-am vazut in poze, dar trebuie sa pui si cu burtica. E Tare dulce cel mic al tau.

Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

Citat:
citat din mesajul lui adarev

Miha ce ti-a zis de miscat?
Ada
Pai nu am intrebat nimic de miscat, oricum pana la 20 sapt. nu ar tb sa ne facem probleme.. Avea activitate fetala din ce am vazut la eco, nu mi-a zis ca ar fi ceva in neregula.
Tu cand mai mergi la ctrl?

*************************
Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/ffa0jvmdze07utwv.png" target="_blank">Bianca Maria (04.08.2010) si www.pregnancy-duedate.com/tickers/rinqxxxvmaz2dwoj.png" target="_blank">17+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

ada dar nu am pus poze cu mine si piticul??!!!

uite, asta sunt eu: (tr luat linkul cu copy paste in browser)

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=1900770033127&l=b04ec5b62e

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ARUBA spune:

Eu incepand de joi seara o simt pe pitica in fiecare zi, ieri chiar pot spune ca a facut show, a avut 5-6 reprize de balet, pana acum avusese doar 2, dimineata si seara. E un sentiment incredibil, mai ales pt noi cele aflate la prima sarcina!

18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina_29 spune:

Neata burtici!!!

Inca o zi de munca un nou capitol s.a.m.d....si ca tot veni vorba de kg multe am fost foarte dezamagita aseara cand m-am suit pe cantar si am vazut ca deja la 16 sapt am luat 5 kg... nici nu vreau sa imi imaginez cate kg o sa iau pana la sfarsit...


pupici si aveti grija de voi si de bebei...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina1984 spune:

Da Aruba, chiar sunt super miscarile ce incepem sa le simtim .
Aseara ma uitam cu al meu sotior pe youtube la burtici miscatoare, waaaaaawwwwww, am cam ramas uimita. Poate ne spun si noua fetele cu experienta daca ne doare cand face bebe asa acrobatii in burtica


16+ Vlad Nicolae

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

michelle uite meniu de sapt asta de la gradinita lui fimiu (3 ani) poate ajuta

gustarea o primesc dupa somn (la 16:00); intre mic dejun si pranz mai au un fruct (pe la 10:30-11)



Luni
Tartina cu unt/cascaval si ceai fructe de padure

Felul I
Ciorba moldoveneasca cu fasole verde si ou batut
Felul II
Paste in sos cherry cu piept curcan si cascaval
Gustare
Prajitura casei
Chifla

Marti

Tartina cu unt/ou fiert/lapte

Felul I
Ciorba de perisoare cu orez
Felul II
Piept de pui la gratar cu piure cartofi si branza rasa
Gustare
Pandispan cu cacao
Chifla

Miercuri

Tartina cu unt/branza de vaci/ceai fructe de padure

Felul I
Supa andaluza cu rosioare si paste
Felul II
Ardei umplut cu piept curcan si sos smantana
Salata
Salata multicolora (varza, morcov, rosii)

Gustare
Orez cu lapte si scortisoara

Chifla

Joi

Tartina cu unt/gem de fructe/ceai fructe de padure
Felul I
Supa crema de legume cu crutoane
Felul II
Mamaliguta cu unt, smantana si perle de branza
Gustare
Prajitura cu fructe si glazura caramel

Chifla

Vineri

Cereale cu lapte
Felul I
Ciorba mozaic cu puisor si cartofi
Felul II
File de peste parizian cu cartofi natur si morcov
Gustare
Prajitura speciala de casa

Chifla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IIuli spune:

buna, fetelor,
ce faceti? cum de nu a dat nimeni cafea astazi? eu, daca m-am lasat, beau doar virtual cand va citesc pe voi dimineata.
eu am stat astazi acasa, pentru ca ieri am exagerat (am stat mai bine de 12 ore la birou) si m-a durut burtica aproape toata ziua si nici azi nu mi-a trecut - ma doare deja de cateva zile bune, ca si in weekend m-a durut. pe voi va mai doare?
am zis ca o sa stau toata ziua in pat, dar de dimineata m-am trezit in bucatarie facand salam de biscuiti si macaroane cu branza (sarata). in fine, le-am terminat repede si acum stau in varful patului si incerc sa lucrez. sincer insa, ma gandesc numai la
of, am inceput sa numar zilele pana la eco, am abia de 7 martie. nu am mai vazut pe de o luna!! mi-e asa de dor sa il vad si am asa mari emotii, sper sa fie totul bine acolo.
si sa aveti o zi frumoasa, mai e un pic si vine primavara!

15+ Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mygirl spune:

Buna dimineata!
Vin si eu cu un carutz bleu. Aseara am fost la echo cu sotzul si fetita, plini de emotii. Ma bucur mult ptr sotz, desi nu isi exprima clar dorinta stiam ca in sufletul lui isi dorea un partener de fotbal. Alexandra a fost un pic dezamagita dar i-a trecut repede dp ce i-am prezentat avantajele de a fi singura printzesa din casa. I-a ales fratiorului numele- Eric,printul lui Ariel :). Voinicul e ok, in parametri, urmatoarea e morfologia fetala la 22 sapt.

Va rog dati-mi si mie datele contului comun de poze, sa ma inscriu si eu in randul burtoaselor.

O zi buna!

Oana & Alexandra-Elena (18 mai 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana3110 spune:

Daconst, mie nu mi-e frica de rpocedura si de durere nici pe atat. Iar cu injectiile in burta sunt mai mult decat obisnuita. LA stimularea dinainte de FIV imi faceam 4 in fiecare seara (adica 4 ace, 4 impunsaturi :-)) iar acum am ramas cu 1 pe seara Clexanele caci am oaresce probleme de trombofilie si trebuie sa imi fac injectie in fiecare seara.
De durere, sunt genul care pot suporta fara probleme (exceptie face cea de la stomatologie - aia e musai sa fie cu anestezie)

Teama mea este sa nu se intample ceva cu sarcina. By the way, ca m-ai facut curioasa....cat costa la voi amniocenteza?

Ada, tu ai avut dureri dupa amniocenteza? dureri de burta?

Fetelor, legat de subiectul SEX,la noi e tabu caci de cand am facut FIV-ul am avut numai interdictii. Dar vreau sa va zic ca in saptamala 5-6 eu eram super horny si aveam orgasm in somn fara sa fac nimic. Ma trezeam terifiata in plin orgasm si faceam ture la baie din 3 in 3 minute sa vad daca sangerez, caci la primul am sangerat
Eu am si acum chef dar din pacate doctora a zis pas ca am hematom. So al meu e cu prietena lui , mana dreapta, banuiesc. Ca amanta nu pare sa aiba :-))



10 ani de incercari pentru a avea un BB
FIV 2 reusit decembrie 2011 Budapesta, dr Peter Kovacs

PAI 4G/5G homozigot, FXIII heterozigot, Tiroidita hashimoto

Mergi la inceput