Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***404***

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

si noi mergem pe-afara, a venit primavara si aici, la socrii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Salutare!!

La multi ani Maria Casia si Mario Andrei!!!

Am avut iarasi o noapte super Copilul asta ma uimeste f mult. Sper sa o tina tot asa.

Noi ne pregatim sa primi musafiri. Vin nasii lui Leon sa se cunoasca . Va pup si sa aveti o zi minunata.

Olga, mamica lui David iepurasul si 39+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Gata, am coafat referatu'
Si aici e vreme primavaratica dar parca azi n-am chef de iesit, astept sa vad daca o apuca somnul pe Phiphi si fara plimbare- ceea ce nu prea cred...
Olishka, ce intelegi prin "noapte super"? Ca nu se trezeste deloc sau ca nu plange? Cum sunteti impartiti acum, tu dormi in pat cu bebe Leoncito? Dar David? Oricum, sunt foarte bucuroasa de fagashul minunat pe care a luat-o viata voastra in ...mai multi! Capul familiei e mai bine?

I'm wearing my heart like a crown/ Pretending that you're still around.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

hahaha, ilink, auzi la ea "capul familiei" :) si femeia ce e, chisherele?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Citat:
citat din mesajul lui chatonel

hahaha, ilink, auzi la ea "capul familiei" :) si femeia ce e, chisherele?

Famille Dragoon, mami de Izia, 23 mars 2009

Toulouse, la ville rose


Nyunyu!:)))
Special am folosit expresia aia, ca ma distreaza:))) Sunt unele expresii misogine care intai m-au enervat groaznic dar am hotarat sa nu le mai iau in serios si sa rad de ele, ca de exemplu departajarea aia pe care o fac unii la tzara intre:"oameni" si "femei" (deci femeile nu-s oameni:))) sau expresiile de genul:"am doi copii si-o fata":)) Ca sa folosesc un oximoron, trist, dar amuzant:))) (Anaan, Monnvas, am folosit bine oximoronu' in context?:)))

I'm wearing my heart like a crown/ Pretending that you're still around.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Citat:
citat din mesajul lui chatonel

hahaha, ilink, auzi la ea "capul familiei" :) si femeia ce e, chisherele?

Famille Dragoon, mami de Izia, 23 mars 2009

Toulouse, la ville rose



Femeia e gatul

Ilinca, ce inseamna noapte super: dormim impreuna (din prima noapte) si se trezeste doar pt mancare, cam din 3 in 3 ore, suge si adoarme la loc. Il schimb daca face caca si somn la loc. Nu plange deloc, doar la schimbat.

David doarme cu Chiti, doar ca il adorm eu la Leon in camera, unul intr-o parte, celalalt in partea cealalta, eu la mijloc Apoi il mut si eu imi continui somnul. Asta noapte insa cred ca a visat urat David caci a venit la mine si am dormit toti 3. Dar l-am mutat apoi. Oricum, abia astept sa mai creasca Leon sa pot sa dorm cu amandoi, ca acum mi-e cam frica.

Olga, mamica lui David iepurasul si 39+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui olishka

Citat:
citat din mesajul lui chatonel

hahaha, ilink, auzi la ea "capul familiei" :) si femeia ce e, chisherele?

Famille Dragoon, mami de Izia, 23 mars 2009

Toulouse, la ville rose



Femeia e gatul



Corect !!

La noi clar a venit primavara, e ff frumos afara, toata lumea la plimbare, a batut doar putin vantul dar sunt tare bucuroasa, am venit sa mancam si plecam din nou !!


Olga, asteptam poze de la intalnirea cu nasii cei draguti !
Ce fain o sa fie cand o sa dormi cu amandoi feciorii !! sa fiti sanatosi ca in rest sunteti tare tare norocosi cu asa familie frumoasa



www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Sa va zic inca una din logica Adei: cand am iesit afara am zis ca mergem sa ne luam un covrig si o acadea, la care ea imi raspunde : nu pot cu amandoua mami: ori lipicita ori nelipicita referindu-se la acadeaua lipicioasa desigur asa ca a mancat doar acadea, e duminica ce sa mai zic !!

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe_shtrumf spune:

Maria Casia si MArio andrei! sanatate si norocel!

pupe fetelor! multam de urari si ai vostri si mai si

am sortat cateva poze de la petrecere, ne-am simtit minunat si emotiile au fost constructive, simt ca am trecut pragul ce ma bantuia dupa acea "experienta" ce n-o doresc la nimeni; asa ca ne-am bucurat de minunea noastra si am trait la maxim ce avem mai important pe lume:Ari

Ea a fost la inaltime, desi n-a dormit deloc, a fost o gazda bunicica, a mai "restrictionat ea din jucarii, caci voia personal sa le inamane, nu care cumva sa se serveasca invitatii, dar am depasit cu brio si a cedat victorios, caci muzzica si alergatul erau mai importante, plus TORTUl mult asteptat si ff laudat la gust(aiic eu am complotat reteta).
duminica linistita
http://www.facebook.com/#!/media/set/?set=a.309117002475346.80098.100001311452589&type=1¬if_t=photo_album_comment

www.facebook.com/photo.php?fbid=181191671934547&set=a.181191651934549.54398.100001311452589&type=1&theater" target="_blank">Ariana-25.02.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe_shtrumf spune:

multam Ina de pont, cu frigaruiele din legume la aperitiv, au fost de asemenea apreciate, desi socrela tot zicea asa cu juma de gura:"mai bine tai felii sa-si aleaga fiecare", eu tot insulitzam, ea tot zicea, ca la nebuni

i-am dat ignore cu stil

www.facebook.com/photo.php?fbid=181191671934547&set=a.181191651934549.54398.100001311452589&type=1&theater" target="_blank">Ariana-25.02.2009

Mergi la inceput