Angelina Jolie look din fard maro :)))

Angelina Jolie look din fard maro :))) | Autor: XIO

Link direct la acest mesaj

http://www.cancan.ro/actualitate/international/video-demential-arata-i-iubitei-tale-asta-si-diseara-faci-sex-cu-angelina-jolie-o-gagica-de-pe-net-le-invata-pe-femei-cum-sa-se-machieze-ca-sa-arate-exact-ca-actrita-209062.html

Trebuie neaparat sa incerc si eu, ca fata asta parca s-a transformat total
Am citit acum ceva timp de trucul asta pt. micsorarea nasului prin machiaj, dar chiar nu credeam ca are efect.
E? O lume intreaga de Angeline e ceva realizabil acum

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sheherezada spune:

Eu cred ca m-as simti mai bine daca ar face-o cu mine,nu cu Angelina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Bine, lasand la o parte formularea articolului, e Cancan, nu Financiarul Ma refer strict la transformarea aia fantastica, nu credeam ca poti face asa ceva din fard si fond de ten.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinuk@ spune:

Tipa are o gramada de transformari pe youtube se pricepe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Da, e o transformare extraordinara dar machiajul ala merge la televizor sau in dormitor pe semi intuneric, ca tot era vorba de momentul si motivul perfect ca sa incerci machiajul ala. La lumina zilei o sa ai o infatisare de paiata.

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Androix, asa gandesc si eu; de aproape arata rau, mai ales nasul... e ciudat rau. De departe, da. Arata super-fain.

_
Mami Nadia si Daddy lupta impotriva leucemiei, impreuna cu Printesa Victoria Isabella 22.05.2008

VICTORIA


www.facebook.com/pages/Acute-Lymphoblastic-Leukemia/178051842277685" target="_blank">Acute Lymphoblastic Leukemia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carolyne spune:

Ca sa te machieze cineva astfel incat sa semeni cu Angelina Jolie trebuie sa mai ai si trasaturi asemanatoare

Eu nu cred in transformari din acestea magice care din 2 pensule si 3 rujuri te fac sa arati ca Angelina ori Sophia Loren.

Daca ai buze subtiri si te da cu contur de buze, 3 tone de ruj si o tona de gloss, mai mult ca sigur vei arata ca o vrajitoare in nici un caz ca Angelina.

Sunt de acord cu postarile de mai sus ca machiajele puternice sunt pentru foto/tv sau semi-intuneric, altfel arati de toata jena...

De multe ori mai putin inseamna de fapt mai bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Eu cred in transformari magice cu bagheta numita pensula
Eu nu ma pricep foarte binre , dar sunt cativa care sunt adevarati artisti si fac niste machiaje de nu iti vine sa crezi.

Exista produsele pentru machiaje profesionale(pt camera foto sau video). Au acoperire foarte mare si intr-adevar ziua arata urat, nefiresc, ca o masca.

Trasaturile fetei se pot modifica prin umbre, asta face si domnisoara din video. Daca vrei sa subtiezi folosesti culori inchise, daca vrei sa scoti in evidenta folosesti culori deschise.
De exemplu, am vazut machiaje in care pentru a scoate in evidenta pometii s-a folosit pe obraz de la ureche spre barbie o culoare mai inchisa de fard. Asa se evidentiaza pometii, par mai ridicati. Apoi se foloseste deasupra pometilor un fard care capteaza nu-stiu-cum lumina, pe pometi direct un fard care da prospetime....in fine, rezultatul e uimitor.

Bine, nu e simplu sa pui atatea nunate pe fata, trebuie sa stii sa le amesteci, astfel incat sa nu se vada dungile mai inchise, tebuie cumva sa se intrepatrunda, treaba complicata totusi.

Cel mai complicat machiaj am inteles ca e cel care nu se vede , adica machiajul natural. Se folosesc cele mai multe produse si timpul de realizare este mare.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_b spune:

Secretele make-up-ului explicate amanuntit, colea, pe link :)
( eu am "furat" din denumirile produselor si formele pensulelor)

http://www.youtube.com/user/pixiwoo/videos
si "Angelina"' make up, pe o fa#355;a mult diferita de cea din clipul pus de can/can

http://www.youtube.com/watch?v=pxox_MFpy7c&feature=plcp&context=C382a690UDOEgsToPDskLod0AWzhxJ0uQF0eZ9i24D





To live a creative life, we must lose our fear of being wrong - Joseph Clinton Pearce

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eimotto spune:

Si eu cred ca exista magicieni cu pensula - am avut parte de asa ceva la nunta cand m-a fardat si am arata suuuuper :) atata face-to-face cat si in poze. Cred ca mai bine de o ora m-a "aranjat" insa a rezistat fara sa fie nevoie de retusuri de la ora 12 pana a doua zi dimineata.


Mergi la inceput