Nasterea la Arcadia - Iasi (34)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns KATY_28 spune:

Lena da ce domnisorica avem, are si parul prinse o dulce

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DadaIna spune:

Fetelor asa scria pe punga luata.Ca nu se consuma de femeile gravide si cele care alapteaza.Eu am luat o punga mare de Goji de la Plafarul de jos din Mall.
Incercati sa dati click pe poza cu punga de fructe sa o vedeti marita si cititi:
http://www.plafar.net/produse/Goji-fructe-uscate-250-gr-i4651.html
Motivul de ce nu se consuma nu il stiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DadaIna spune:

Neata fetelor!

Citat:
citat din mesajul lui LenaC
btw fiti atente la apa cu bicarbonat pentru k poate modifica ph-ul pielii.

Lena despre ce apa cu bicaronat ai scris tu aici?Poate ai vrut sa scrii clor?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia_iulia spune:

Ce soare !!!,nu mai ca bate vantul,dar macar asa ca e mai luminos afara
La multe lunite pt bebelina ESTERA de mami GRAVIDACORI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gravidacori spune:

neata fetelor
IULIA, merci, am primit in avans urari, noi maine pe 26 facem 9 lunitze. tot maine nasti si tu DIAMARIA nu? cum te mai simti? ce de noutati..trebuie scoase motatele


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Neata,

Dia, done ;)

Katy, multumim

Dada, mie mi-a spus sora mea de bicarbonat de sodiu nu bag mana in foc...

Pitica mea de ieri a inceput sa se intoarca de pe spate pe burtica. Ii place tare mult. Am facut si filmulet



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gravidacori spune:

IONELA, luna asta nici o veste, pana acum, de'musafiri'.. nu stiu ce se intampla...oare sa nu fi fost CM luna trecuta?is cam in aer.... cand poti ,lumineaza-ma nitel te rog

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nico_A spune:

Buna dimineata,
Mamici voi ati dat suzeta la bebe ? Ca bebele meu sta cu tzitzi in gura si nu suge decat atunci cand ii este foame, dar de multe ori doar sta cu ea in gurita si cand i-o scot scanceste pana i-o dat din nou.

Mami fericita cu Ioan Gabriel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claumarcoci spune:

Neatza

Ce dea noutati , Lena cred ca e o scumpica Maia , baietei is mai puturoi, cel putin al meu , se invarte numai pe cate o parte si daca isi ia avant se duce pe burta, se prinde de picioare si se intoarce, in special cand pe laterala e titi
Azi era pe o parte si incerca sa se ridice in fundulet, era asa scumpel , evident ca a ajuns pe burta si in nas
Eu nu cred ca bicarbonatul modifica PH, dupa cum stiti este recomandat si in spalaturi vaginale, si tantum rosa are in compozitie tot sodiu care este la baza ambelor,deci... eu l-am folosit cu succes la eritemul lui bb cand eram disperata si a functionat.

Ce vant bate afara

Scoatem si noi motatele pentri Diana
HAI DIANA!!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Citat:
citat din mesajul lui gravidacori

IONELA, luna asta nici o veste, pana acum, de'musafiri'.. nu stiu ce se intampla...oare sa nu fi fost CM luna trecuta?is cam in aer.... cand poti ,lumineaza-ma nitel te rog

MAMA PRINTESEI ESTERA ELENA-26MAI 2011

Atat timp cat alaptezi CM poate fi neregulat sau deloc. Poate aparea 1-2 luni si apoi pauza iar.
Explicatia e cam asa: daca bebe suge ceva mai rar apare ovulatia si, la 14 zile CM. Asta se poate intampla fie cand e in greva suptului, fie cand ii iese un dinte si prefera sa manance mai rar, fie cand incepe sa fie diversificat si primeste mai putin lapte matern.
Situatia poate fi temporara.
CM aparut in timpul alaptarii poate deveni regulat foarte tarziu.
Calm.... nu te stresa.... e bine asa.

Mergi la inceput