Nasterea la Arcadia - Iasi (34)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iulia_iulia spune:

Uf nu am terminat de scris ,am dat direct trimite raspuns
Voi ce spuneti ?bine ,stiu ca o sa-i trebuiasca mai tarziu ,nu chiar acum imediat ,dar mi-a placut asa ca idee de jucarie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oiyoy spune:

Iulia eu as opta pt prima varianta. e mai ieftina, mai durabila, mai usor de intretinut.Claudia deja are o jucarie de acest gen.ea nu prea e interesata de inele.ii scoate 'tepusa' aia din centru si o baga in gurita.eu i le pun in ordine si ea le scoate...asa o sa invete ca daca vrea sa ajunga la ce-si doreste trebuie sa scoata inelele. tot in joaca ii fac turnulet din cutii goale si ea il darama.abia astept sa-i iau cuburi multe, multe...bun, bun!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oiyoy spune:

Ionela vei fi bucuroasa sa afli ca sfatul tau da rezultate.Deja nu ma mai doare rana.acum sper sa se si prinda.am sa-l notez undeva sa nu uit.MULTUMESC PENTRU CA ITI PASA! si La multi ani ca tot va veni ziua ta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex@ndr@C spune:

Hello mamici si burtici!

Sunt Alexandra, o burtica de fetita, DPN 9.03.2012, la Arcadia, nastere naturala, dr. colaborator Titianu Monica.
V-am citit inca de la inceputul sarcinii si ma bucur ca v-am "descoperit" pentru ca am invatat foarte multe lucruri de la voi.
Multumesc Ionela in special, pentru ca m-ai "convins", prin toate sfaturile tale date celorlalte mamici, sa alaptez exclusiv cat de mult posibil. Nu stiu de ce dar eu traiam cu impresia ca daca zice doctorul ca "laptele nu e bun"(nu ia bebe in greutate), mai bine ii dai lapte praf. ( La o prietena de-a mea i-a zis doctorul ca e subnutrit copilul si a renuntat la alaptare la doar 3-4 luni).
Invat multe din experienta fiecareia dintre voi si ma bucur ca v-am gasit!
Multa sanatate la toate si la toti bebeii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex@ndr@C spune:

Ma apuc sa scriu zece mesaje, sa imi apara mesajele in timp real.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana.irina spune:

Buna fetele!

Multumesc pentru raspunsuri, am renuntat la ideea cu solarul

Fetita mea de o saptamana spune MAMA si e alte bolboroseli, dar cand spune MAMA, se refera clar la mine si eu ma topesc toata...
Dintii insa refuza sa apara. Cred ca o sa iasa o data cu ghioceii.

Bun venit fetelor noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex@ndr@C spune:

Stiti cumva cum fac sa imi pun foto la avatar?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex@ndr@C spune:

Am gasit.
Imi trimite cineva parola de la adresa de mail comuna?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex@ndr@C spune:

mai vroiam sa intreb... Ionela, sau altcineva daca stie... Daca ma dau cu Garmastan pe sani inainte de a naste, are vre-un efect? pe prospect scrie ca ar ajuta mameloanele sa se obisnuiasca pentru "actiunea mecanica ce se va exercita asupra lor in timpul alaptarii". E adevarat oare?
Nu prea obisnuiesc sa folosesc medicamente preventiv, de asta ma intreb...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:


Iulia si eu as opta pentru prima varianta... dar din lemn. eu am o problema cu plasticul . Jucariile de plus se absorb mult praf si se curata mai greu :(

oiyoy, asa fac toti in perioada aceasta. bine ca nu intra in dulapuri sa scoata tot
;))

Bine ai venit Alex@ndr@C !!!
Sa imi aduci aminte la inceputul capitolului viitor sa te adaug in listuta.

Oana, cred ca esti in culmea fericirii. Abia astept si eu One step at a time, right?


Diamaria , deja iti tii minunea in brate, nu?

MElise, sa ne tii la curent cu evenimentele

Daca sunteti interesate de comenzi mothercare http://www.facebook.com/profile.php?id=100001064139308

Mergi la inceput