Pot fi soacrele dragute?

Pot fi soacrele dragute? | Autor: S_Elena

Link direct la acest mesaj

Cand m-am casatorit am suferit putin la inceput de pe urma tendintei de control a soacrei.Acum o inteleg, desi atunci ma deranja.Sa ai un singur copi si sa ramai asa fara el dintr-o data.Acum este foarte draguta si chiar pot sa vorbesc cu ea si sa ma sfatuiesc.Ma ajuta la nevoie.
Daca relatia cu soacra este cu semnul intrebarii la inceput asta nu inseamna ca nu se poate schimba intr-o relatie buna.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Asa cum am mai scris si la alte subiecte, eu de soacre bune am avut noroc. Atat fosta soacra cat si actuala au fost si sunt dragute cu mine, nu s-au impus in casa mea si a fiilor lor ba chiar mi-au respectat deciziile iar fostei soacre, chiar daca poate nu-i convenea cate ceva, avea bunul simt sa imi vorbeasca calm, fara sa incerce sa ma oblige sa fac ca ea. De aceea inca am o relatie foarte buna si vorbim foarte des inca.
Cred ca sunt oameni si oameni. Unele soacre isi vad norele ca viitori dusmani, hoatele de fii, niciodata prea bune pentru odraslele lor dar sunt si femei cu capul pe umeri care inteleg ca parintii, fratii sunt o parte a familiei, sotia si copiii alta si ca nu ar trebui sa existe conflicte intre aceste parti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ZIZOU spune:

Da, cu siguranta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Citat:
citat din mesajul lui LauraNicole

Asa cum am mai scris si la alte subiecte, eu de soacre bune am avut noroc. Atat fosta soacra cat si actuala au fost si sunt dragute cu mine, nu s-au impus in casa mea si a fiilor lor ba chiar mi-au respectat deciziile iar fostei soacre, chiar daca poate nu-i convenea cate ceva, avea bunul simt sa imi vorbeasca calm, fara sa incerce sa ma oblige sa fac ca ea. De aceea inca am o relatie foarte buna si vorbim foarte des inca.
Cred ca sunt oameni si oameni. Unele soacre isi vad norele ca viitori dusmani, hoatele de fii, niciodata prea bune pentru odraslele lor dar sunt si femei cu capul pe umeri care inteleg ca parintii, fratii sunt o parte a familiei, sotia si copiii alta si ca nu ar trebui sa existe conflicte intre aceste parti.

----------------------------------------------
mama de Alexa,mandria ochilor si sufletului meu, 23mai1997, si Sandra ingeras frumos 4septembrie2004/august2007 si mama adoptiva de nepoata minunata Ada 18august1995

O palma sau urlat la copil nu inseamna educatie!Inseamna ABUZ emotional si fizic asupra copilului !ZERO TOLERANTA PENTRU CEI/CELE CARE-SI LOVESC COPILUL FIZIC SAU PSIHIC ! NU EXISTA MOTIVATIE SI NICI SCUZA! Aceeasi intoleranta pentru abuzul de orice fel.

PUTETI AJUTA CU O JUCARIE,O HAINUTA,UN BANUT PE CEI CARE AU ATATA NEVOIE AICI:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=152788&whichpage=11


Si la mine e la fel ca la Laura!
M-am impacat si cu fosta,suntem in relatzii foarte apropiate inca si ma impac si cu atualele!!!Daaaa...ca eu sunt mai cu motz...am 2 actuale soacre!

Dana

www.dropshots.com/andacos#" target="_blank">handarbeit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplyana_m spune:

Hahahaha, Andacos, esti nora cu trei soacre! Si alea bune! OMG!

La subiect: sunt soacre si soacre! Adica oameni si oameni! Fireste!

http://www.lucamic.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Citat:
citat din mesajul lui simplyana_m

Hahahaha, Andacos, esti nora cu trei soacre! Si alea bune! OMG!


http://www.lucamic.blogspot.com/


...da' si nora-i pe masura!!!!

Dana

www.dropshots.com/andacos#" target="_blank">handarbeit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns S_Elena spune:

Se pare ca soacrele celor care raspund pe forum sunt in mare parte dragute.Nu se plange nimeni.Soacra sotului meu, adica mama, spune uneori ca sotul meu seamana la personalitate cu ea mai mult decat seman eu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui andacos

Citat:
citat din mesajul lui simplyana_m

Hahahaha, Andacos, esti nora cu trei soacre! Si alea bune! OMG!




...da' si nora-i pe masura!!!!

Dana



Cred si eu!
Altfel...n-ai sa vezi soacra draguta!

Rufus, Tora si iadele www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Retrospectiva 2008 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=a1ed73f473ea25944e234a" target="_blank">Retrospectiva 2009 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=d39f778033dd7597d12ac9&source=category&category_id=all" target="_blank">Retrospectiva 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rufus

Citat:
citat din mesajul lui andacos

Citat:
citat din mesajul lui simplyana_m

Hahahaha, Andacos, esti nora cu trei soacre! Si alea bune! OMG!




...da' si nora-i pe masura!!!!

Dana



Cred si eu!
Altfel...n-ai sa vezi soacra draguta!

Rufus, Tora si iadele www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Retrospectiva 2008 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=a1ed73f473ea25944e234a" target="_blank">Retrospectiva 2009 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=d39f778033dd7597d12ac9&source=category&category_id=all" target="_blank">Retrospectiva 2010

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde


Bine ca ai spus tu...ca iar stirneam furtuni pe forum!!!!

Dana

www.dropshots.com/andacos#" target="_blank">handarbeit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DarkBendis spune:

Hi-hi, eu sunt la prima casatorie (si sper ca singura) si am tot 3 soacre. Adica socru-meu e la a treia nevasta, le cunosc pe toate si ma inteleg fain cu toate. Culmea ca si ele sunt in relatii bune una cu alta



Dark Bendis
& The Goblin Prince (31.12.2008)

"I dream of wolves. With them I run."
"Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J.D. spune:

a mea a devenit draguta dupa ce am avut o cearta in timp ce era la noi in vizita. Nu i/a convenit atentia primita in timp ce ma ocupam singura de copilasul meu care avea cateva luni si ii faceam mancare, o serveam, spalam vase, faceam ceaiuri, cafele, etc. supararea ei cea mare a fost ca am inchis usa dormitorului nostru la ora 6 dimineata cand se trezise Finn si eu iesisem sa arunc pampersul la gunoi. Ea tot a intrat dupa mine in dormitor in timp ce eu hraneam bebelusul si imi picau ochii in gura de somn. asa ca, cu o zi inainte de plecare s/a hotarat sa ma faca in toate felurile de fata cu sotul si a sarit sa ma loveasca. dupa ce fiul ei i/a zis ca nu mai are ce cauta la noi in casa cu un asemenea comportament si/a dat seama ca trebuie sa schimbe foaia. Si de atunci e ok. Nu e chiar cum ar trebui sa fie, dar ne intelegem omeneste.

Finn Constantine 15.10.2009 si 31+ Euan Tudor

Mergi la inceput