**Prichindei nazdravani 2008!**(21)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina_satena

Fetelor eu astazi o tocana de ceapa cu inimi si pipote o portie mica ptr Delia si ptr mine si niste cartofi prajiti cu pulpe sau cu aripi,crec ca cu aripi mai degraba.
Mai am ceva de spalat si gata treaba.

http://alinahandmade.blogspot.com/


Spor la bucatareala .
Eu inca n-am stabilit meniul pentru we si nici pentru deseara.... Trebuie sa-i trag o shopping-uiala ca nu mai am nimic in frigi.... Aseara ca desert am facut spaghete cu nuca si zahar...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinita_g spune:

Buna fetelor!
Am intrat putin sa va pupacesc...sunt acasa si lucru...ca la munci n-am retea
Teo doarme...azi n-am vrut s-o duc la gradi (era ceatza si un megapatinoar)...dar a inceput sa zbiere
Tatiana, sanatate multa Iarineimititica...da si eu stiu de genta...
Ce vroiam sa va spun: o recomandare pt imunitate de la orelistul nostru e ERBORITOX ...eu nu stiam de ele (pastice)...dar cica-s eficiente
Noi dupa amiaza bagam patinoar...si poate-i pica si mie ceva


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinita_g spune:

A facut mama o placinta de bostan cu scortisoara...de le lingi pe degete...a bagat Teo vreo 2 bucatzoaie (ea stie ca-i cu mere)...
Eu o sa cumpar o telemea putin sarata...si face omu' o placinta creatza...superrr de buna
In rest...mancam la petreceri


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinita_g spune:

scuzeee...produsul era ESBERITOX...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Citat:
citat din mesajul lui doinita_g

A facut mama o placinta de bostan cu scortisoara...de le lingi pe degete...a bagat Teo vreo 2 bucatzoaie (ea stie ca-i cu mere)...
Eu o sa cumpar o telemea putin sarata...si face omu' o placinta creatza...superrr de buna
In rest...mancam la petreceri


Doinitza>> Alexia-Teodora (Tzupanica) 16/03/2008)

"Lucruri pe care le poti darui si pastra in acelasi timp:cuvantul, un zambet si o inima recunoscatoare"


Ce-mi faci Doinita ? Azi am mancat ashea mai light si ma palesc toate poftele.... Si eu am de gand sa fac o placinta cu branza dulce si stafide ca doar in we e lasatul secului pentru pashte. N-am nici o idee ce as putea face pe placul fiecaruia ...
Sa dau si eu un search pentru erboritox...
Va patinatatzi tot la Braila ?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Hai ca l-am gasit.... Cred ca o sa-i cumpar si eu, e pe baza de plante asa ca nu are dc sa-i faca rau, ~ 30 RON, 3/zi. Numai sa-l gasesc prin zona...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinita_g spune:

Marinusha, era...esberitox..e prima oara cand l-am auzit...de aia am gresit...si cica ar mai fi ceva picat kaloba...
Esberitoxul asta o sa-i dau si eu!
La Braila 'patinatam'....bineinteles, Teo cu taticasu pe ghetza...eu prin magazine of c.
Ei...n-am stiut ca esti la 'restrictii'...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinita_g spune:

Si eu bad azi ochiul dupa el in farmacii...
chiar incepusem sa-i dau un sirop de echinaceea de la madaus...dar vad ca asta are 3 plante...si daca a zis don dr. chiar il iau.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinita_g spune:

nu stiu ce-am azi...dar nu prea nimeresc tastele
Dar...ce faceti cu Dragobetele de azi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinita_g spune:

Iar sunt ingrij cu gradi...pt ca avem un vecin (coleg cu Teo) care acu 2 zile a ajuns si el la Buc...cu o otita si febra......
In sfarsit...mergem inainte si ma rog La DD sa fie bine
s-a trezit Teo...si-i cu fundu-n sus...


Mergi la inceput