Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***403***

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Citat:
citat din mesajul lui anca_nicolae

Cum adica look, no hands???? Adica prin puterea muschilor din zona???? sau se misca el cu trupul? maii simpli, ce gigolo ascunzi tu in spaniolia voastra?

Poze cu noi

Veronica-Elena 14 ani, Tudor-Iulian 11 ani, Robert-Adrian 2 anisori


Da, si io-s..."puzzled" ca alt cuvint mai bun nu gasesc. Deci nu numa barbata-meu poate face asta? Mai sunt si altii???



http://scrisoaredelamosul.blogspot.com/

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe_shtrumf spune:

daaaaaaaaaaa si noi avem trendul de vreo luna, prima zapada mergea la sanie, om de zapada etc; a doua sapada: santajata ca nu vede cd-urile cu Pocahontas; aseara socrela s-a rugat de ea o ora jumate sa iasa la aer, intr-un final s-a lasat doborata, la 10 adormise deja...
plus ca nu mai vrea fular la gat(nu la gura sau nas), deic e o pestoaica fi-mea asta cu caldura inea, de altfel o alintam "sobitza', ca mi-e si mie cald , nu mai am picioarele reci cand dormim impreuna
relatare aseara chef: naspa la inceput, sprijineam scaunele la greu, apoi karaoke si voie buna, am ajuns acasika la 2.30, pe motiv ca eu am spart gashka, imi pikau okii-n geanta.

Simona - frumoasa locatie si tinutele de la nunta, iar flacaul este shmekeras. mi-a plakut de voi.

pt chef sambata, ce as face: focaccia(adika sa comand ca nu stiu cum se face si nici n-am timp), pesste ton sau dorada, sau amandoi, spaghete cu ciuperci, fursecuri si fresh-uri. bine si tortul!
ce fac: aperitive traditionale, multe legume(rosii, castraveti, ridickii si ardei rosu), cascaval, branza si masline ka la ma-ta+
+gratare si muraturi din dotare, cartofi la cuptor cu rozamrin,
+desert: ciocolata de casa, piscoturi de cofetarie, tort cu cioco, nuca si bezea la mijlok. beuturi: apa plata si fresh-ri pt pici, de toate pt adulti.
stiu nu e nimik de pici, adika nu cum as vrea eu...la anul o sa fie totul cum vrea ea, eu asa am construit scenariul deocamdata.

www.facebook.com/photo.php?fbid=181191671934547&set=a.181191651934549.54398.100001311452589&type=1&theater" target="_blank">Ariana-25.02.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Citat:
citat din mesajul lui bebe_shtrumf

daaaaaaaaaaa si noi avem trendul de vreo luna, prima zapada mergea la sanie, om de zapada etc; a doua sapada: santajata ca nu vede cd-urile cu Pocahontas; aseara socrela s-a rugat de ea o ora jumate sa iasa la aer, intr-un final s-a lasat doborata, la 10 adormise deja...
plus ca nu mai vrea fular la gat(nu la gura sau nas), deic e o pestoaica fi-mea asta cu caldura inea, de altfel o alintam "sobitza', ca mi-e si mie cald , nu mai am picioarele reci cand dormim impreuna
relatare aseara chef: naspa la inceput, sprijineam scaunele la greu, apoi karaoke si voie buna, am ajuns acasika la 2.30, pe motiv ca eu am spart gashka, imi pikau okii-n geanta.

Simona - frumoasa locatie si tinutele de la nunta, iar flacaul este shmekeras. mi-a plakut de voi.

pt chef sambata, ce as face: focaccia(adika sa comand ca nu stiu cum se face si nici n-am timp), pesste ton sau dorada, sau amandoi, spaghete cu ciuperci, fursecuri si fresh-uri. bine si tortul!
ce fac: aperitive traditionale, multe legume(rosii, castraveti, ridickii si ardei rosu), cascaval, branza si masline ka la ma-ta+
+gratare si muraturi din dotare, cartofi la cuptor cu rozamrin,
+desert: ciocolata de casa, piscoturi de cofetarie, tort cu cioco, nuca si bezea la mijlok. beuturi: apa plata si fresh-ri pt pici, de toate pt adulti.
stiu nu e nimik de pici, adika nu cum as vrea eu...la anul o sa fie totul cum vrea ea, eu asa am construit scenariul deocamdata.

www.facebook.com/photo.php?fbid=181191671934547&set=a.181191651934549.54398.100001311452589&type=1&theater" target="_blank">Ariana-25.02.2009



Mai pe la inceputul lui martie nu vii sa ma organizezi si pe mine?

Eu m-am uitat pe site-uri pe la cateringuri in Iasi, dar mi se par nesimtit de scumpe, si poate as da un ban daca macar mi-ar personaliza chestiile alea, sau sa mi le faca pentru copii (animalute, michimaushi din mincare etc) sau ceva cumva



http://scrisoaredelamosul.blogspot.com/

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

ce-o fi cu olguta de nu zice nimic-nimic?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

A zis cineva Campari orange?

LA MULTI ANI, Alexandra! Si sa fie la fel de plini de viata si de veselie ca voi!

Cat despre erectii si eu trebuie sa tin olita inclinata (exact din motivul mentionat, nu il mai pun pe olita, ci sta in picioare si io ii tin olita sub putza, inclinand-o si orientandu-ma dupa jet. Acum vreo 2 zile a pishulit patul ca numai n-am reusit s-o conving pe doamna putza sa plece capul in olita...)

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui chatonel

ce-o fi cu olguta de nu zice nimic-nimic?

Famille Dragoon, mami de Izia, 23 mars 2009

Toulouse, la ville rose



Si eu intrasem la banuieli deja , dar din fericire totul e bine, ieri a facut febra laptelui dar a depasit-o si lucrurile se aseaza pe fagasul normal !

Asteptam oricum un raport detaliat de la ea in persoana

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Pe mine m-a luat foamea si nu mai am rabdare pana vine Pisi !! merg sa vizionez si niste bucatarioare de fetite ca pana la urma asta luam de ziua Adei , l-am lamurit ca ii gasim noi loc in imensele apartamente

Din punctul asta de vedere mi-as dori sa aiba Ada camera ei, sa depozitam acolo jucariile si alte cele

Pisigri, interesanta tare postarea ta de pe blog cu jucariile

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andiaroro spune:

Alexandra- La multi ani!


Pisigri- Spune-ne ce ai vrea sa faci si-ti gasim solutii, fara sa fie nevoie sa pierzi mult timp.
Ca zicea Chato de proteine, vezi ca si oul poate servi. Un ou fiert tare nu are multe calorii si e si satios. Mai poti adauga la salata niste linte sau quinoa, ca-s bogate in proteine si ele.

Prin urmare avem:
un pizzaiolo- Vladimir
un poliglot- Andrei

Eu n-as zice viitor gigolo pentru Luca, cred doar ca promite sa fie cineva care poate sa-si controleze f bine miscarile fine.

Ca sa va pregatiti pt viitor:
-Mama, Doamne- Doamne are o telecomanda magica cu care poate misca stelele?

Motivul intrebarii era ca, in cazul asta, sa fac bine sa-i dau un telefon sa-i explic sa fie atent cum se joaca sa nu se ciocneasca Soarele de Pamant si sa ne prajeasca.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Alexandra, sa ai o zi minunata!
La multi ani sanatosi si dragostoshi!

PS. Astept detalii cu si despre cadouri; poate imi dai idei despre ce sa...rivnesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Roro, prea tare !!!!!

Cu ziua Pisilincai eu nu am o problema propriu-zisa, am o problema de organizare. Ca io-s tare imprastiata de felul meu. Sa va povestesc cum a venit Mos Craciun: aveam deja o lista de citeva chestii fff simple de pregatit, niste retete raw vegan, etc. Primii musafiri trebuiau sa ajunga la 18. La 17 m-am trezit din somnul de prinz in 3 si am inceput pregatirile...cu spalatul vaselor .

Am rugat-o pe Simona sa ma ajute, ca ea a aranjat frumos o multime de chestii anul trecut, si mi-a trimis niste retete si niste ponturi utile. Numai ca iaaaar mi-e groaza ca ma trezesc pe ultima suta de metri nepregatita.
Am musafiri doua zile la rind.
Am un frigider relativ mic pentru nevoiel noastre si in plus nu imi place ca lucrurile sa capete "miros de frigider". Oricit de bine l-as spala si oricita folie ar avea pe ele, platourile arata bine daca sunt aranjate in aceeasi zi.
De asta zic ca mi-ar prii un catering. Suni, vin cu toate aranjate cu juma de ora ininte sa ajunga musafirii....

Cred ca o sa comand pizza :))



http://scrisoaredelamosul.blogspot.com/

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput