Piersicute de iulie august (18)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Ada , ti-ai facut programare pt morfologia fetala la 22 sapt la Herghelegiu ? Ai gasit loc asa de repede ?

19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

bravo Ada, sa stai cuminte...

azi am luat si eu analiza pentru dozarea de anticorpi B si e totul okm dar se pare ca tr sa o mai repet odata intre 28 si 30 de sapt;
oricum s-a scumpit enorm; acum 3 ani in sarcina cu baiatul am paltit 14 lei si acum a costat 144

eu am inceput sa am niste gusturi ciudate rau: bomboane sugus, supa la plic Knor

da macar ma simt mai bine si nu mai sunt dureri!

o sa intru si eu diseara sa va vad!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Laura la mine a ramas sa o sun azi pana in 3 pe asistenta lui.Nu ma mai duc in vizite. Lasa-ma ca am ajuns acasa pe la ora 2.Iuli eu eram una blonda pe niste tocuri si pe barbatu-meu l-am lasat afara cu familia cu care ne-am imprietenit. Noi am stat pe bancuta a doua fata in fata cu televizorul.

Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Porumbita, dar ce anticorpi sunt astia B?De incompatibilitate?Sau ce fac ei?

Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

ada, tu si la amnio ai mers pe tocuri. mare figura esti :-)).

Si eu tre' sa fac dozarea de anticorpi, ça eu am grup 0+, iar sotul are A+.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ARUBA spune:

Citat:
citat din mesajul lui adarev

Porumbita, dar ce anticorpi sunt astia B?De incompatibilitate?Sau ce fac ei?

Ada


Sunt anticorpi pt incompatibilitatea cu grupa sangvina B. Pe langa Rh, si grupele de sange pot intra in incompatibilitate, atunci cand mama are grupa 0 si tatal A / B / AB sau mama are A si tatal B

17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Porumbita, dar ce anticorpi sunt astia B?De incompatibilitate?Sau ce fac ei?

Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns freedelia spune:

Ada -- bravo, Doamne-ajuta sa fie totul ok.

Anestezie se poate face dupa primul trimestru fara probleme. Se poate si in primul dca e absolut necesar. Si se pot face si anestezii mai puternice decat una la dinti, in caz de operatii, chiar aici la odisee e o fata (Laura?) care a facut o operatie in primul trimestru.

Eu am mers la dentist in sarcina trecuta, in trimestrul al treilea, si am facut nu numai anestezia locala, ci si un sedativ puternic, pentru ca eu fac atacuri de panica, ma sufoc, tremur, la dentist... Si nu a fost nici o problema.

Delia, 16+ si mami de John (11 Martie 2004), Jodie (16 Martie 2006), Jane (2 Martie 2010)

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Aruba,merci, ma gandeam eu.Aoleu, eu sunt incompatibila si la astia.Eu sunt o neg si barbatu A poz.Balanta asa e, tot pe tocuri. Era sa faca infarct al meu de dimineata , cand am coborat.

Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dannett spune:

Ada, bravo ca ai trecut si peste hopul asta.

Mie nu mi-a zis nici un doctor de anticorpi de incompatibilitate intre grupe. Doar de RH.
De ex daca eu am A si sotu 0, ar trebui sa fac astfel de analize?

Cine stie mai multe detalii?

18+

Mergi la inceput