excursie cu prietenul

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aiamoni spune:

Va multumesc tuturor pentru raspunsuri, imi sunt cu adevarat utile. Poate fiindca eu am crescut cu sloganul "pana termini liceul vezi de scoala, dupa aia treaba ta", mai mult sau mai putin. Adica maica-mea a facut oricum un fel de criza cand m-am dus cu prietenul la munte in prima vacanta de iarna de studenta, desi oricum locuiam de cateva luni in alt oras si puteam sa fac ce vreau...adica m-a lasat, dar am vazut pe ea ca era praf :)
Presupun ca e o chestie psihologica, adica daca doi tineri vor sa faca ceva nu au nevoie decat poate de o ora de singuratate in propria casa, dar cumva o astfel de iesire pare altfel...nu stiu de ce.
Si da, cred ca asta e scopul excursiei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aiamoni spune:

A, si Rufus, la chestia cu 30 de ani votez si eu, numai de s-ar da o lege!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buli spune:

mie mi se pare ca ai de ales intre a avea incredere in ea si a o face si pe ea sa-si pastreze increderea in tine si intre a te minti data viitoare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aiamoni spune:

Citat:
citat din mesajul lui buli

mie mi se pare ca ai de ales intre a avea incredere in ea si a o face si pe ea sa-si pastreze increderea in tine si intre a te minti data viitoare


Na, ca mi-ai zis-o!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

aiamoni, nu repeta comportamentul mamei tale, invata ceva din ce nu ti-a placut atunci. Ai incrdere in fata ta, asa cum zice buli.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aiamoni spune:

Bun, inteleg care sunt consecintele unui refuz, dar ar fi teoretic aceleasi si la 15 ani, si-atunci ce facem, ne lasam fata la 15 ani sa faca asta? Sau acum e ok fiindca are 18? Incerc sa inteleg diferenta, adica o las fiindca altfel s-ar supara pe mine si m-ar minti data viitoare sau pentru e chiar ok la varsta asta, un lucru normal, etc?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buli spune:

pai pe la 15 ani ei stiu oricum ca sunt prea mici, pe cand acum fiica ta stie la fel de bine ca si tine ca e majora

adica, stiu ca ei spun ca si la 15 ani is mari, dar in adancul lor stiu ca nu-s

mie, personal, faptul ca ti-a spus mi se pare de 100 de puncte si as incerca sa nu le pierd pt nimic in lume.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bird70 spune:

La 15 ani situatia este complet diferita. La varsta aia este responsabilitatea ta sa te asiguri de siguranta copilului. La 18 ani fiica ta este adult si responsabila. Eu cred ca e nesanatos la varsta asta sa ii spui tu ce are voie si ce nu. Nu vad care e problema ca vrea sa mearga cu prietenul la munte si sa faca sex de 10 ori pe zi. Daca la 18 ani nu o face, cand o va face ?

Health is a state of physical, mental and social wellbeing and not merely the absence of disease or infirmity . World Health Organisation
I'm not insane, my mother had me tested! Dr.Sheldon Cooper

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aiamoni spune:

Citat:
citat din mesajul lui bird70

vrea sa mearga cu prietenul la munte si sa faca sex de 10 ori pe zi.



ha, multumesc mult pentru imaginea asta!
Glumesc, ai dreptate.
Cred ca aveam eu un fix cu faptul ca asemenea libertati se primesc doar dupa liceu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Opinia mea despre libertate s-ar putea concretiza in urmatoarele cuvinte:

Libertatea cea mai mare a omului apare in clipa in care omul are capacitatea si maturitatea de a o intelege cu adevarat si de a sti sa o foloseasca in avantajul lui sau a celor din jurul lui.

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput