Bebe isi iubeste mai mult tatal decat pe mine

Bebe isi iubeste mai mult tatal decat pe mine | Autor: ceatza05

Link direct la acest mesaj

Buna,

Sper sa gasesc pe acest forum persoane dispuse sa-mi dea un sfat, sau macar o parere.
Am un baietel de 1 an si 7 luni care a reusit aseara sa ma faca sa plang aiurea de tot. Mi se pare ca il iubeste pe tati mai mult. Cand venim amandoi de la servici il cauta pe tati si daca intru eu prima in casa plange si se uita dupa el.
Aseara a fugit de la mine din brate dupa tata, a deschis o usa si mi-a trantit mie alta usa in fatza cand incercam sa-l ajung din urma, doar ca sa ramana el singur cu tati intr-o camera.
Sunt o mama normala la cap, nici unul din noi nu tipa, nu ne certam, nu l-am batut sau i-am facut ceva. Am stat cu el acasa 1 an si 3 luni, l-am alapatat cat a vrut pana la 1 an.
Cand lipseste tati si suntem singuri, sau cu alte persoane, eu devin marea lui dragoste. Cand apare tata.. eu devin obiect de mobilier.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns giulia81 spune:

sincer nu cred ca cazul sa te alarmezi...e doar o perioada, o sa ii treaca...te iubeste la fel de mult ca pe tati...
si fiul meu facea chestia asta si nu doar cu tati ci si cu bunica...am plans si eu atunci neputand sa inteleg cum propriul meu copil nu ma iubeste...acum zambesc cand imi aduc aminte
sa-ti traiasca flacaul!

giulia si alex-raoul (22.09.2002)
"Un copil este o raza de soare ce iti va lumina viata. Un copil e o promisiune a lui Dumnezeu ca viata merge inainte. Un copil e atingerea raiului. Un copil e tandrete si dulceata. Un copil e mereu surprinzator, emotionant, fermecator si captivant. Un copil e o minunata binecuvantare. Dar in primul rand un copil e dragoste."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

buna, este doar perceptia ta. eu zic sa te linistesti si sa nu mai ai iesiri din decor fara motiv. e un copil care a stat mai mult cu tine si acum isi doreste sa stea si cu taty, doar stim ca baza suntem noi, mamele, cel mai mult timp noi il petrecem cu el....acum e dornic sa stea si cu tatal lui. eu cred ca si tatal are dreptul sa se simta iubit, dorit, nu doar mama.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Te rog citeste la Cabinetul PSI subiectul cu copilul care vrea doar cu mama...
Copilul de acolo are 2 ani...ei, o fi vreo asemanare?

Rufus, Tora si iadele www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Retrospectiva 2008 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=a1ed73f473ea25944e234a" target="_blank">Retrospectiva 2009 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=d39f778033dd7597d12ac9&source=category&category_id=all" target="_blank">Retrospectiva 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

esti tare draguta.
copiii au afinitati diferite si, culmea, ele se si schimba de-a lungul timpului. deci relaxeaza-te, e doar o faza. si peste ceva timp o sa fie doar lipit de tine. in mod clar nu fac asemenea diferente ca noi si in capsorul lor nu e nimic gresit in a reactiona asa. si chiar nu e

Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natalia_nica spune:

Eu ma gandesc acum oare cum se simte sotul meu cand Denis ii spune ca pe mama o iubeste cel mai mult (catralioane de galaxii - exprimarea lui) si pe el mai putin (doar o suta de galaxii :P)... nu se supara niciodata, desi isi iubeste copilul enorm. Eu cred ca e asa cum a spus Emanouela, adica acum vrea sa mai stea si cu taty, pe tine deja te are "in tolba"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geniest spune:

Si al meu a fost si este si acum la fel. Oricand ar renunta la compania mea pentru a lui taica-su. Am stat 2 ani cu el acasa, zi de zi...cand apare ta'su in peisaj....s-a rupt filmul. Mai putin cand are vreo problemuta...e bolnavior, a facut o traznaie....in cazul asta ma cauta pe mine si se lipeste de mine.

http://chicboutique2011.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

:)) fata mea are 9 ani si tot la tata a ramas, dar baietelul ma adora pe mine, mai fa un copil :)))

(glumesc. si ce daca il iubeste pe tati „mai mult”. doar de aia te-ai maritat cu el, ca e cel mai exceptional de pe Terra, nu? )



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!

Cum mi-am alaptat copiii


Sabina's blog, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceatza05 spune:

Multumesc foarte mult tuturor celor care si-au facut timp sa-mi raspunda.
Stiu ca pt unii par poate exagerata, dar am vazut ca sunt si persoane care se regasesc in ce am scris.
Ma bucur totusi ca nu-s caz izolat si ca nu i-am facut eu ceva copilului sa-l indepartez. Asta e, traiesc cu speranta ca atunci cand o sa mai creasca o sa fie altfel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Eu zic sa profiti de ocazie si sa respiri. Ma gandesc ca am citit atatea mesaje de la mamici de genul "sunt epuizata... daca o jumatate de zi ar sta si cu...in afara de mine, doar cat sa... ar fi minunat".

Deci... respira.

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Al meu baietel clar este copilul lui tata. Si nu numai ca-mi demonstreaza acest lucru, dar si il declara cu voce tare: "mami este tati!" Si nu ma supar, caci are dreptate: tatal petrece mai mult timp cantitativ cu el. Are si zile cand ma prefera, cand stiu ca lipsa mea a devenit chiar acuta.

Plangeam si eu la inceput cand la baie numai cu tata, la joaca numai cu tata, dar asta este. El nu o face intentionat, se simte mai apropiat de parintele mai mult prezent in viata lui. Incerc sa remediez in zilele mele libere.

Mergi la inceput