La multi ani Anastasia, Vlad! Fluturasi 2011 (129)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

vad ca sunt doar eu pe aici...
miki, mad sa aveti o zi usoara la job si acomodare usoara!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

yasmy, am venit eu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

am terminat si mancarea. am facut mazare cu pui si ciorbita de pui cu taitei. am si mancat si mai trebuie sa spal vasele dar iau o pauza mica

La multi ani, Diana! sa cresti mare pui scump, sa fi sanatoasa si sa aduci numai bucurii parintilor
lparpala multumim de tratatie
hai nu mai fi 'individioasa'

catank ce dulce a fost Ioana cu fasolea cred si eu ca vrea altceva cand vede, de mancarica ei este satula. si noi la fel patim cu ea, vrea tot ce papam noi, nu ce are ea
daaa, mansarda asa pare, un crem si arata beton deci daca o faci asa.....
vroiam sa te intreb....pe tine cat te tine un pui? il bagi la congelator si ai cate portii? ca mie imi da soacra-mea dar noua ne ajunge cam 10-15 portii. deci ar trebui sa o pun sa-mi taie un pui pe luna(in medie) de unde atatia pui? tu de unde tai atatia pui sa-i faci? ai asa multi?


Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ailed am inteles numai porcarii....ca esti suparata ca n-ai gaze vroiam sa-ti zic sa mananci si tu niste fasole

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

millie ce mai faci? ce fac printesele? cam rarut pe la noi

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Mamici, multam mult ptr raspunsurile legate de olita. Da, am primit si sugestii de a o folosi deja dar am refuzat. Nici nu m-am documentat ca ma gindeam eu ca nu e graba
lparpala nu sunt ipocrita, dar vb lui strumphynici rupta din soare nu e, sau ma rog...ptr min o fi ca e a mea, dar... nu prea am astfel de inclinatii...Daca o fi sa fie...habar nu am, dar nu ma vad umbland pe la vreo agentie. Sincera sa fiu, ma uitam pe foto cu puiuti care participa la fel si fel de concursuri, ...erau unu si unu...frumosi foc, grea decizie ptr juriu...
roxyhai ca m-ai facut sa rad. De unde am pui???Pai sotul deja pregatste clostele cu oua...In general cei de casa ii pastram ptr I, ptr noi cumparam...(de ex deja am dat comanda la avicola ptr pui de o saptamana-20 albi ptr carne, si 15 rosii ptr oua)
Sotul se ocupa cu soacra...ei trateaza, ei negociaza, ..eu ii spun doar nr...si ii gatescDeci...Eu ptr I dintr-un pui fac cam 6 portii...o portie de ex ar fi un copan si o aripa, (copanul impartit in doua)...plus pieptul in doua....deci cam 6 portii...restul tacamurilor supa ptr noi. Alea 2 portii cu zarzavat papa noi doua 2 zile. Ei, acum mai nou supa de pui pap eu cu ea, si sotul, burta umpluta, fasole ci ciolan, vita,ciorba de burat ...etc noi nu servim...Cand fac de pasare si ptr sot....fac juma de gaina si restul friptura. Dar raspunsul este ca ne aprovizionam acum cu pui de o zi, sau o saptamana ptr tot anul.....sau, mai luam in toamna ptr primavara...De doua ori pe an...Le creem conditii, caldura, neon sa pape non-stop....ATENTIE! fara concentrate!
Ferma este mult mai mare, daca le enumar te plictisesti, ...daca ar fi sa le mai si ingrijesti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

yasmi, pai vroiam asa o poza cu tine sexy, sa-ti vedem si tocurile

catank, ba da, Ioana este rupta din soare !!!!!! Mi se pare chiar mai frumoasa decat a mea si a mea este frumoasa fumoaselor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

roxy, din pacate nu pot sa incalzesc casa cu gazele de la fasolea mancata de mine...
da am avut gazele inchise, se pare ca a fost o scurgere la un vecin de jos, cnd am auzit mi s-a facut rau....si acum au venit astia de la gaze sa vada ce si cum , au masurat este tot...
eu am pus niste aripioare la cuptor acum ma duc sa fac o ciorba, noroc ca barbatul intarzie si am timp
catank, sa nu te aud ca nu e rupta din soare, lasa modestia si modul asta invechit de a privi cu modestie proprii copii.GAndeste ca a mea e cea mai frumoasa , cea mai desteapta etc si insufla-i si ei asta..Nu face ca maica-mea care nu m- a laudat niciodata cand eram mica"sa nu mi-o iau in cap" si crede-ma ca m-am luptat mult sa ma incredere in mine, sa scap de complexe... noroc cu barbatul ca mi-a fost pe post de

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

La multi ani Diana de lparpala!!!

Roxy ce tare esti cu gazele.
Miha sa stii ca si a mea face la fel am o matusa si de fiecare data cand vine sare pe ea sa o ia in brate si fata plange, nu e o persoana buna e asa mai... altfel


mami fericita de Alexandra Mirela(06.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Miha, da e normal sa se sperie copilul daca socra vine si-l ia brusc de langa tine. Daca spui ca va vedeti saptamanal, nu cred ca nu o cunoaste, dar probabil tb sa mai lucreze la relatie lor

mary, cum stai cu regimul?

delia, da mare dreptate ai, tb sa le insuflam copiilor ca sunt frumosi si ca au puterea sa faca orice

Mergi la inceput