Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***400***

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

ina, ce fel de muzici ascultati acolo, la cafenea?

La palarii am vazut doar una, bej, de pai?! (ori nu am avut destula rabdare sa vad toate pozele?)
Eu ma refeream la feutre de lina negru, ce marime ai la kap de nu gasesti?

Pisicogrix, ti-ai pus lentilele? Ca cu okelari n-ai nici o sansa sa te faci asa, iti spune baba Daca nu mai ai, iei un tus de machiat (e naspa daca e cu pensula moale) ori creion dermatograf negru, obligatoriu cu virful moale si te antrenezi in fiecare zi sa tragi o dunga fara sa ridici creionul pe pleoapa de sus, urmindu-i linia si apoi faci acelasi lucru pe cea de jos.
Daca imi aduc bine aminte se intinde coltul ochiului spre timpla si se incepe din interiorul okiului pt dunga de sus si apoi se continua din exterior spre interior pt dunga de jos.
Apoi dai cu periuta de gene waterproff rimel negru si ai terminat povestea.
Si daca vrei sa ai okiu de caprioara dai si cu niste anticearcane inainte de toata povestea.
Si pui un gloss pe buze, ceva culoare naturala, roz ori portocaliu, cum ai tu coloarea la buze, sa fie doar sclipicios, nu colorat.

edit, c-am uitat: rimelul de gene ti le va stringe manunchi, dat tu fii fata desteapta si perie-le cu periuta de gene ori, daca nu, cu un betisor de ureki le desparti sa fie fiecare fir separat, rimelat usor, sa nu arate ca o matura plina de ... ops



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_nicolae spune:

apropo, ca a intrat pisigri,

de mult timp ma tin sa zic, mie mi se pare ca fata din reclama aceea cu biletelele de dragoste pe hartie galbena impreunate apoi intr-un trandafir de catre coleg, seamna cu pisigri, cel putin in imaginea finala, cand o opreste baiatul pe fata si ii arata trandafirul, si e fata uimita, surprinsa si fericita. Stiti reclama?

Machiajul acela zis de chato e f, f, f misto, dar cred ca merge la tipe cu ochi mai mici sau cu privire mai calina... Eu pe ina o revad in fata ochilor cu o privire mai taioasa, mai misterioasa, sau "serioasa", cum zice ea... si acel machiaj ar accentua asta... nu i-ar readuce "jucausenia" din ochi... Pe Oli o vad cu acel machiaj, si pe anamaria.

Eu... in nici un caz, , ca vorba aia, dupa ce ca sunt neagra in cerul gurii, cum zice, suav, "domnul" Zari, ce-ar fi sa mai am si ochii maaari si negriiii... nici un pupat nu as mai prinde la orizont . Na, ca trecura 400 de capitole de cand ne stim... si toot la pupat imi sta mintea :))), sa vedem cum o fi dupa alea "4000" :).

gata, plec in vizita



Poze cu noi

Veronica-Elena 14 ani, Tudor-Iulian 11 ani, Robert-Adrian 2 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_nicolae spune:

aha.. vad ca chato ne-a rasfatat cu detalii de machiaj. Asa este, se tine cu o mana coltul ochiului, cumva alungindu-l catre tampla, ca sa fie zona de desenat cat mai lunga si mai dreapta :)

Eu as mai adauga:
- dunga de pe pleoapa de sus nu trebuie sa fie uniforma la grosime, ci sa descreasca, usor-usor, dinspre coltul ochiului catre interior, catre nas
- pt tipe ff brunete, dunga poate fi si cu creion gri inchis, nu negru
- dunga de jos merge la fff putine tipe, acolo atentie mare.

anca.


Poze cu noi

Veronica-Elena 14 ani, Tudor-Iulian 11 ani, Robert-Adrian 2 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Confirm trucul cu "dunga de jos".
De sub ochi, da?
Eu nu-mi fac niciodata iar pleoapa superioara o machiez cu fard dar nu pe toata suprafata, evident

Novus, bucuros dar nu stiu cum facem cu marimile. Ma astepti sa slabesc? Ca daca tre' sa astept sa te ingrasi tu...

Anamariame, nu mai retin exact fusta fucsia; dar cred ca era conica; mie personal nu-mi place mulaciune jos + mulaciune sus decit daca esti foarte slaba. DAR, chiar daca fusta e conica, merge daca geaca e scurta si strimta, insa sa aiba un croi cambrat, de sacou. Ai inteles ceva?

Tot Novusel: da, cizmele tale se preteaza la primavara-vara-toamna. Ale mele sint negru cu alb.

Anca unde mergi in vizita?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Ian s-a rujat din cap pina in picioare cu un ruj visiniu pe care nu l-am folosit niciodata; i-am cerut sa mi-l dea.
Raspuns: Ata e a io! (asta e al meu)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Gina, exact asa e, cambrat. Bine, pana reusesc eu sa arat iarasi acceptabil in fusta fuchsia este treaba. Intrebam doar informativ In seara asta iesim, si pentru ca dimensiunile mele sunt cam nesimtite, voi purta blugi si peste un cardigan lung care are marele avantaj de a ma face sa par slaba

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Eva da telefoane si invita pe toata lumea la petlecelea ei. Zice ca petrecerea va avea loc de Sf Gheobe, cand ea va implini 3 ani si sute de minute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Ce proasta sunt, cine a facut capitol nou nu l-a inchis pe cel vechi iar eu, bazandu-ma pe asta (ca-s inchise capitolele vechi) vorbeam singura pe-acolo. Eh, nu mare branza, oricum.

I'm wearing my heart like a crown/ Pretending that you're still around.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.
cine a facut capitol nou nu l-a inchis pe cel vechi iar eu, bazandu-ma pe asta (ca-s inchise capitolele vechi)

eu am facut capitol nou...dar nu am cum sa-l inchid pe cel vechi;aceasta posibilitate o au doar moderatorii

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!
Razbunarea cea mai cruda este cand dusmanul tau e silit a recunoaste ca esti bun si dansu-i rau.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

ilink, io te-am citit cu interes, mai ales partea cu popindaul m-a distrat de numa' :P

Mergi la inceput