Fiv cu Dr. Dragos Albu 56

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anna_a spune:

pestic ai incercat cu canesten gyn?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pestic spune:

Citat:
citat din mesajul lui anna_a

pestic ai incercat cu canesten gyn?

Eva Maria & Ema Andreea - 22 Nov 2011

Da Ana am luat Diflazon+ Canesten Gyn+Poligynax+Gynophylus ... din pacate, degeaba. Am citit pe net despre un fel de vaccin sa vedem daca il gasesc. Pup bebelusele si mandra mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MBK spune:

buna seara, fetelor!nastiiiiiii felicitari!
Se pare ca sap week end ul viitor vo#305; avea transferul!fetelor ce analize trebuie sa fac inainte si dupa transfer?ce medicamnte ati luat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alilumi spune:

ooo, MBK, sunt alaturi de tine!!! sa fie cu lipici!

angi, iubita, cati vrei tu sa iasa! eu glumesc cand vorbesc de trei. are nasa mea tripleti (de 6 ani de-acum per bucatzica) si am o idee ce inseamna ... dar, daca sunt doamne doritoare, eu le doresc ceea ce isi doresc ele, desi e bine sa stii ce iti doresti! eh, ce da Domnul este bine venit si mult asteptat: sanatos/sanatosi sa fim cu totii!!! pentru multe dintre noi, dupa atatia ani de asteptare, lupta si suferinta, unul inseamna minunea minunilor!!!




18 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

buna dimineata ,fete

angelica,sa te ajute Dumnezeu sa ai gemenasi!si dr albu

MBK,sa fie bine si pt tine,sa vina bebe!

va pup.si va doresc o zi frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruna1980 spune:

Neata dragele mele! si pt fiecare

Velvet bine ai venit printre noi,te asteptam cu burtica
Angi,sanatoasa productia...bv,ma bucur si sa dea Dumnezeu sa ai gemeni,sa ti se implineasca visul.Sa-ti transfere 3 embrioni,ca sa ramana doi,in cazul meu asa a fost.
MBK,bafta multa
Alli,creste burtica?

17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alilumi spune:

miru,
creste, creste! si sunt tare mandra de ea. imi amintesc cat de mult am dorit-o... ma bucuram de zilele in care eram balonata si imi imaginam ca am si eu bebe... eh, dulci-amare amintiri...
apropos de ce zici tu cu transferatul a 3 embrioni... La primul fiv asa am avut si eu si nu s-a prins niciunul. La al doilea, din CINCI, iaca unul se milostivi de sufletul meu: bogdapostre, Doamne, ca e minunea Ta si-a mea... asa ca... stie nea doctoru' cati sa puna acolo... lipiciul e de la Doamne, Doamne!

la tine cum stau minunile?!





18 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

mirunasa dea Dumnezeu sa fie asa.pup burtica sa se ia si la minedesi stiu ca sunt slabe sanse...

alilumi,sa-ti triasca burtica,sa fie sanatoasa!

va pup

fete,vreau sa va intreb si eu ceva-mi-a dar dr albu lista de investigatii,cu ce n-am facut.trombofiliie,ca astea sunt mai costisitoare.daca le fac sa zicem in martie si nu am sanse de IA si nici nu am bani deFIV anul asta,mai sunt analizele valabile la anul?sau ma pune sa le fac iar?ca ma costa la synevo 25 mil

va multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruna1980 spune:

ALLI, te inteleg perfect cu burtica,ca si eu as iesi mereu in lume sa ma mandresc cu ea,ca tare mi-e draga si vorba ta,cat am asteptat noi momentul asta,offf.....si,asa e cu lipirea embrionilor,depinde numai de Doamne Doamne,noua dr nu stia exact cat sa ne transfere,doi sau trei,pt ca erau fff puternici si riscam sa se prinda toti,asa imi zisese dr si decizia ne-a apartinut....zic,riscam,ca m-a sfatuit daca reuseau toti,sa renunt la unul caci organismul meu nu ducea atat si ii puteam pierde pe toti,dar noi am riscat,am avut incredere in Dumnezeu.Bebicii mei cresc,ca simt mereu ridicarea uterului,insa nu simt nicio miscare de a lor.Deja,au aparut durerile de coaste...... VELVET,nu stiu ce sa-ti rasp,daca trece o perioada mai lunga de timp,e posibil sa le refaci,trebuie discutat cu dr despre asta.Imi pare rau.Oricum,mutatiile nu dispar,numai sa nu se modifice in rau.

17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelica28 spune:

Ali si Miruna mi-e asa drag sa va citesc postarile ,imi dati putere ca se poate,va indragesc tare mult ,un pupic grandios pt fiecare burticuta
AM SI EU O INTREBARE IERI SI AZI MA DURUT MIJLOCUL SI SIMT NISTE PALPITATI LA INIMA ..........O FI DE LA TRATAMENT ?
Aseara stateam cumintica in pat dupa inj cu menopur si simteam intepaturi in ovare ,m-am gindit eu ca lucreaza menopurul acolo ...........dar nu stiu cu durerea asta de mijloc ...........este normala?

Mutatia677-in stare homozigota
Mutatia844g -in stare heterozigota
4 INSEMINARI ,O SARCINA OBTINUTA NATURAL IN IUNIE 2010,OPRITA DIN EVOLUTIE LA 13 SAPTAMINI,O INSEMINARE REUSITA IN IUNIE 2011,OPRITA SI ACEASTA SARCINA DIN EVOLUTIE LA 9 SAPTAMINI
Tratament actual inainte de sarcina:femibion1 1/zi,acid folic1/zi ;magmeB61/zi;vit E3/zi;cetebe1/zi,
Va urma FIV in februarie.

"In momentul in care un copil s-a nascut, s-a nascut si mama.Ea nu a existat inainte.Femeia existase , dar nu si mama. O mama este ceva absolut nou.”
Rajneesh

Mergi la inceput