Bobocei de Sept-Oct 2012 (3)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ramona7575 spune:

Dana - merci pentru lista

Ramona - mami de Stefan - 27 aprilie 2009
+ 6

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalu85 spune:

sunt suparata foc...am rezultatele analizelor de sange...
-hemoleucograma nu e ok mi-a iesit o anemie ceva,
-herpes, HSV IgG1/2 pozitiv (trebuia sa fie negativ)
-anti CMV IgM este incert va trebui sa o repet

Imi este ff frica nu stiu exact ce sunt astea dar nu-mi suna prea bine

lalu85

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns underqueen spune:

buna, fetele! am revenit :D vreau si eu in listura...nu stiu exact DPN-ul, in jur de 23-24 sept 2012...oricum, am trecut cu bine peste o internare de 2 sapt cu iminenta de avort, cand am iesit din spital, bb era bine, ii batea inimioara...sunt inca pe tratament cu Duphaston , de la care cred ca si vomit asa mult...

-------------------------
inteligenta ma urmareste dar sunt prea rapida

Maria cea mai fericita mamica de Tudor Stefan (26.02.2008) si 8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda82 spune:

Bombboana, Tzitziri bine ati venit!Sa aveti sarcini usoare si bb sanatosi


Mirabela imi place cavalerul tau!

Lalu85 legat de simptome, sa stii ca nu e o regula sa fie ceva probleme daca nu le mai simti...si zic asta din propria experienta...am fct de-a eco pe motivul asta.De sangerare, am mai spus am avut si nu am avut probleme cu sarcina.Oricum pune arefam si e bine sa te vada medicul.

Anidaz multumesc de listuta, asa-mi place sa fiu acolo, si sper sa ma ajute Dumnezeu ca sa apara si datele complete la sfarsit.

Gaitica succes la disertatie, sunt sigura ca bb o sa-ti poarte noroc!

Eu sunt putin cam suparata ca mi-a iesit TSH cam mare(amprobleme cu glanda).Ma rog la DD sa nu-l afecteze pe bebe.Am fst astazi si la eco si era bine.simptome nu am mai deloc, in afara de durere de spate si somnolenta.Sanii ma dor, usor dar de la arefam.

Pupp toate fetele si sper sa scriem numai de bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalu85 spune:

Fetelor aveti idee ce inseamna mai exact analiza asta: herpes, HSV IgG 1/2 pozitiv (trebuia sa fie negativ) si cat de grav este? Va intreb si eu pe voi pana luni cand ajung la doctor.
danagedoiu tie ti-au iestit bine toate acele analize pe care le-ai trecut aici?
corinuka_g asa este cu fierul asta si cu anemia mie mi-a iesit anemie si sigur o sa-mi dea pe langa elevit si supliment de fier. Este musai sa avem fier ca sa poate bb sa creasca sanatos.
gaitica78 fii linistita ca o sa fie bine la disertatie, o sa vezi...te si muulta bafta
underqueenma bucur ca este bine si asa va fi pana la capat
anda multumesc pentru incurajari

Va pe toate si sper sa auzim numai de bine si sa ne la DD sa nu mai avem nici o problema si sa ducem sarcinile pana la capat

lalu85

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

Lalu, pentru analizele din complexul Torch, IgG pozitiv inseamna ca ai anticorpi iar IgM pozitiv inseamna ca ai inca infectia.
Ei spun ca situatia ideala e sa nu fi avut nici infectia si sa nu ai nici anticorpi.
Pentru mine situatia ideala (inainte de sarcina) e sa fi avut infectia demult si organismul sa fi dezvoltat anticorpi.Asta inseamna ca esti protejata.

Acum valoarea de 1/2 e pozitiva, inseamna ca ai anticorpi, dar nu imi dau seama in ce proportie....IgM-ul cum e?

Oana,mamica implinita de David Paul (17.09.2008)
10+



Computers are useless. They can only give you answers. -Pablo Picasso

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaitica78 spune:

Neata fetele si multumesc pentru incurajari. Sigur ma voi descurca, pentru ca am lucrat singura-singurica la lucrare, doar asa ca... am emotii
In rest nu am noutati, doar am repetat BHCG astazi, sa vedem cum iese.
La celelalte analize nu ma prea pricep, saptamana viitoare merg la dr si probabil ca o sa-mi dea sa fac si atunci o sa fiu si eu mai in tema.
Va pup si ma intorc la munca! Daca nu mai intru va doresc o zi asa cum v-o doriti voi si weekend placut!! Si sa ne vedem/scriem cu bine saptamana viitoare!
pt fiecare, chiar daca primavara e departe




5+

Am invatat ca indiferent cat de mult suferi, Lumea nu se va opri in loc pentru durerea ta!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bob_Pixel spune:

Buna dimineata, bulinici!

Lalu, daca ai IGG+ inseamna, asa cum a zis si Oana, ca ai avut infectia in trecut si sunt prezenti anticorpi. Eu am IGG+ la herpes1 (ca exista si herpes2, desi nu pricep diferenta), rubeola, parca CMV. In 2010 cand am facut analizele astea, am avut la herpes1 raspuns "echivoc", deci banuiesc ca atunci il facusem deja si nu detectau ca lumea anticorpii, pentru ca IGM-ul era -, deci nu aveam infectia la recoltare.


Bebe dragonel la bord !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinuka_g spune:

'neata burtici!
underqueen ma bucur ca sunteti bine si ati depasit acel episod urat..
bobisor cum stai cu greturili?
gaitica bafta! tinem pumnii!
lalu eu zic sa stai linistita si sa mergi la dr sa-ti interpreteze rezultatele..nu-l supara pe bebe..
noi suntem bine!
va pupam, o zi faina!


7+ Multumesc Doamne!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalu85 spune:

Tzitziri IgM este negativ. Iar restul gen: CMV, Rubeola, Toxoplasmoza etc sunt ok rezultatele.
Fetelor voi cum stati cu anemia?

Va

lalu85 10+

Mergi la inceput