Toate forumurile Sarcina de la A la Z  Odiseea sarcinii in 40 de saptamani ...

Bobocei de Sept-Oct 2012 (3)

Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 21

ramona7575

1527 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite ramona7575 un Mesaj Privat
Dana - merci pentru lista

Ramona - mami de Stefan - 27 aprilie 2009
+ 6
Mergi la inceput

lalu85

422 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luilalu85 Adauga semn de carte la raspuns Trimite lalu85 un Mesaj Privat
sunt suparata foc...am rezultatele analizelor de sange...
-hemoleucograma nu e ok mi-a iesit o anemie ceva,
-herpes, HSV IgG1/2 pozitiv (trebuia sa fie negativ)
-anti CMV IgM este incert va trebui sa o repet

Imi este ff frica nu stiu exact ce sunt astea dar nu-mi suna prea bine

lalu85
Mergi la inceput
underqueen
underqueen

1910 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiunderqueen Adauga semn de carte la raspuns Trimite underqueen un Mesaj Privat
buna, fetele! am revenit :D vreau si eu in listura...nu stiu exact DPN-ul, in jur de 23-24 sept 2012...oricum, am trecut cu bine peste o internare de 2 sapt cu iminenta de avort, cand am iesit din spital, bb era bine, ii batea inimioara...sunt inca pe tratament cu Duphaston , de la care cred ca si vomit asa mult...

-------------------------
inteligenta ma urmareste dar sunt prea rapida

Maria cea mai fericita mamica de Tudor Stefan (26.02.2008) si 8+
Mergi la inceput

anda82

592 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite anda82 un Mesaj Privat
Bombboana, Tzitziri bine ati venit!Sa aveti sarcini usoare si bb sanatosi

Mirabela
imi place cavalerul tau!

Lalu85 legat de simptome, sa stii ca nu e o regula sa fie ceva probleme daca nu le mai simti...si zic asta din propria experienta...am fct de-a eco pe motivul asta.De sangerare, am mai spus am avut si nu am avut probleme cu sarcina.Oricum pune arefam si e bine sa te vada medicul.

Anidaz multumesc de listuta, asa-mi place sa fiu acolo, si sper sa ma ajute Dumnezeu ca sa apara si datele complete la sfarsit.

Gaitica succes la disertatie, sunt sigura ca bb o sa-ti poarte noroc!

Eu sunt putin cam suparata ca mi-a iesit TSH cam mare(amprobleme cu glanda).Ma rog la DD sa nu-l afecteze pe bebe.Am fst astazi si la eco si era bine.simptome nu am mai deloc, in afara de durere de spate si somnolenta.Sanii ma dor, usor dar de la arefam.

Pupp toate fetele si sper sa scriem numai de bine!

Mergi la inceput

lalu85

422 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luilalu85 Adauga semn de carte la raspuns Trimite lalu85 un Mesaj Privat
Fetelor aveti idee ce inseamna mai exact analiza asta: herpes, HSV IgG 1/2 pozitiv (trebuia sa fie negativ) si cat de grav este? Va intreb si eu pe voi pana luni cand ajung la doctor.
danagedoiu tie ti-au iestit bine toate acele analize pe care le-ai trecut aici?
corinuka_g asa este cu fierul asta si cu anemia mie mi-a iesit anemie si sigur o sa-mi dea pe langa elevit si supliment de fier. Este musai sa avem fier ca sa poate bb sa creasca sanatos.
gaitica78 fii linistita ca o sa fie bine la disertatie, o sa vezi...te si muulta bafta
underqueenma bucur ca este bine si asa va fi pana la capat
anda multumesc pentru incurajari

Va pe toate si sper sa auzim numai de bine si sa ne la DD sa nu mai avem nici o problema si sa ducem sarcinile pana la capat

lalu85
Mergi la inceput

tzitziri

3232 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite tzitziri un Mesaj Privat
Lalu, pentru analizele din complexul Torch, IgG pozitiv inseamna ca ai anticorpi iar IgM pozitiv inseamna ca ai inca infectia.
Ei spun ca situatia ideala e sa nu fi avut nici infectia si sa nu ai nici anticorpi.
Pentru mine situatia ideala (inainte de sarcina) e sa fi avut infectia demult si organismul sa fi dezvoltat anticorpi.Asta inseamna ca esti protejata.

Acum valoarea de 1/2 e pozitiva, inseamna ca ai anticorpi, dar nu imi dau seama in ce proportie....IgM-ul cum e?

Oana,mamica implinita de David Paul (17.09.2008)
10+

Computers are useless. They can only give you answers. -Pablo Picasso
Mergi la inceput

gaitica78

176 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luigaitica78 Adauga semn de carte la raspuns
Neata fetele si multumesc pentru incurajari. Sigur ma voi descurca, pentru ca am lucrat singura-singurica la lucrare, doar asa ca... am emotii
In rest nu am noutati, doar am repetat BHCG astazi, sa vedem cum iese.
La celelalte analize nu ma prea pricep, saptamana viitoare merg la dr si probabil ca o sa-mi dea sa fac si atunci o sa fiu si eu mai in tema.
Va pup si ma intorc la munca! Daca nu mai intru va doresc o zi asa cum v-o doriti voi si weekend placut!! Si sa ne vedem/scriem cu bine saptamana viitoare!
pt fiecare, chiar daca primavara e departe

5+

Am invatat ca indiferent cat de mult suferi, Lumea nu se va opri in loc pentru durerea ta!!!
Mergi la inceput

Bob_Pixel

1012 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Bob_Pixel un Mesaj Privat
Buna dimineata, bulinici!

Lalu, daca ai IGG+ inseamna, asa cum a zis si Oana, ca ai avut infectia in trecut si sunt prezenti anticorpi. Eu am IGG+ la herpes1 (ca exista si herpes2, desi nu pricep diferenta), rubeola, parca CMV. In 2010 cand am facut analizele astea, am avut la herpes1 raspuns "echivoc", deci banuiesc ca atunci il facusem deja si nu detectau ca lumea anticorpii, pentru ca IGM-ul era -, deci nu aveam infectia la recoltare.

Bebe dragonel la bord !
Mergi la inceput

corinuka_g

573 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luicorinuka_g Adauga semn de carte la raspuns Trimite corinuka_g un Mesaj Privat
'neata burtici!
underqueen ma bucur ca sunteti bine si ati depasit acel episod urat..
bobisor cum stai cu greturili?
gaitica bafta! tinem pumnii!
lalu eu zic sa stai linistita si sa mergi la dr sa-ti interpreteze rezultatele..nu-l supara pe bebe..
noi suntem bine!
va pupam, o zi faina!

lalu85

422 Mesaje
Tzitziri IgM este negativ. Iar restul gen: CMV, Rubeola, Toxoplasmoza etc sunt ok rezultatele.
Fetelor voi cum stati cu anemia?

Va

lalu85 10+
Mergi la inceput
Pag. din 21 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Subiect inchis
Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com