3-9 martie SMS 848 - Andrei vrea doar sa doarma

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns onimir spune:

Doamne ajuta ca Andrei sa se faca bine!!Multa putere parintilor si tie Dana ca sa poti sa le acorzi tot sprijinul de care au nevoie.

Am trimis si eu SMS si am postat pe facebook.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geniest spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihaela77O

Dana,se poate suna deja de mobil?
incearca sa deschizi si la discutii generale,un subiect,macar cat tine televoting-ul,vb cu admin,cum a fcaut mama lui Bibi!

suntem alaturi de voi!

ma oftic,ca nu prea merg donatiile prin pay-pal!

MIHAELA DE ANDREEA(03.04.1997) SI MIHAITA(25.09.2003)
Blogul lui Mihaita
Vreau Sa Nu Mai Fiu DIFERIT
A&M


Viata...









Ce bine ca ai postat si la generale. Asa am putut afla si trimite SMS. Doamne ajuta pentru Andrei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurraa spune:

Buna DIDI si Doamne Ajuta!

Noi aflasem de "povestea nefericita" de la Antena 1 si am trimis banuti deja, nestiind ca e nepotelul tau.....O sa mai postez si pe facebook si peste tot; VA FI BINE!!!!!! VEI VEDEA!!!!!

mami fericita de Maya Teodora (17.05.09) printesa noastra, minune mica si 35+ Octavian
povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns belleane spune:

Ma bucur ca SUNT VESTI MAI BUNE Doamne ajuta!!!

Voiam sa-mi confirmi daca au intrat banutii. Initialele G.V. in contul de la BT.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myky791 spune:

am trimis si eu sms pt andrei. mie mai usor asa cu smsul cu ajunsul la banca mai greu.
multa sanatate pui mic si sa redevii cat mai repede copilul vesel care erai. si parintilor multa putere ca Dumnezeu este mare1

_
SOACRA CU DOUA NURORI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myky791 spune:

m-am descurcat si am postat si pe facebook. sper sa se stranga banutii necesari tratamentului.
editat greseli, obosita de la munca mancasi niste litere

_
SOACRA CU DOUA NURORI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SuperMami_1 spune:

Am facut si noi o donatie pentru Andrei in contul Danielei. Doamne ajuta sa se faca bine puisorul si sa se stranga banutii necesari in timp util.
Daca se poate sa-mi trimita si mie cineva pe facebook link-ul sa-l pot posta si raspandi, va rog mult sa-mi trimiteti pe id-ul Sarbu Mihaela

Miha, mamica fericita de Rares si 34+ cu bebe Vlad, zis si "Nuca"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dicirstea spune:

Inainte sa-mi iau baiatul de la gradi, va scriu din parcare, ca iar nu mai am rabdare pana acasa

From: Stoian Oana
To: "
Sent: Tuesday, March 6, 2012 3:23 PM
Subject: Situatie Andrei!
"
Buna ziua,


As dorii ca aceste momente de bucurie sa le impartasesc cu voi, toti cei care ati fost alaturi de Andrei si de noi. Sunt extraordinar de fericita deoarece din discutia de astazi cu doctorul si din toate analizele si ecografiile facute pana acum, a reesit ca are sanse maxime de vindecare. RMN-ul facut ieri intr-un centru specializat din Viena a rezultat ca nu are afectat capul si nici o parte a organelor interne. A raspuns foarte bine la tratamentul administrat de doctori urmand de joi sa inceapa terapia specifica tumorii lui. Astazi i s-a inlaturat si sondele din rinichi urinand normal. Va urma un tratament in jur de 6-7 luni in care nu voi avea voie sa parasesc Viena, deoarece trombocitele si limfocitele pe perioada tratamentului vor fi foarte mici, si orice problema ar fi, trebuie sa ma prezint imediat la spital fiind monitorizat pe toata perioada tratamentului . Va face reprize o data pe saptamana de chimioterapie si radioterapie si dupa aceea va spune daca este nevoie de operatie sau nu, in functie de cum evolueaza. Igiena in aceasta perioada este extrem de importanta deoarece din cauza citostaticelor va avea sistemul imunitar scazut .Medicul a spus ca boala a aparut pur si simplu, nu este din cauze nici ereditare nici de alimentatie sau mostenita de la parinti . Va fi pentru el o perioada foarte grea cu multe stari de slabiciune, dar important este ca se va vindeca. Cei de aici se ocupa foarte mult si de psihicul lui Andrei care au spus ca a fost serios afectat, trimitandu-i clovni si facand terapie prin desen si muzica . Sa dea Dumnezeu sa parcurgem tot tratamentul cu usurinta si cat mai putine efecte secundare si voua vreau sa va multumesc pentru implicarea si efortul foarte mare pe care l-ati facut, de a ne ajuta pe noi. Voi m-ati ajutat sa pot merge mai departe deoarece ajunsesem intr-un colaps fizic, psihic si emotional, prin care nu doresc la nimeni sa treaca nici macar o secunda. Este durerea cea mai mare sa stii ca copilul iti este in pericol si ca s-ar putea sa te trezesti si sa nu-l mai ai langa tine. Este un gest extraordinar pe care l-ati facut dand dovada de adevarati colegi , prieteni si oameni deosebiti. Pe astfel de oameni ii iubeste Dumnezeu si sa aveti sufletul plin de bucurie si emotie, deoarece ati ajutat un copil sa traiasca. Va doresc SANATATE si tot binele din lume.


Cu stima,
Oana Stoian"



CAPRA CU 2 IEZI


mamica lui Matei Constantin (21.05.2007) si a lui Theodor Cristian (03.06.2009)

MINUNEA MEA;www.flickr.com/photos/11558563@N06/" target="_blank"> A DOUA MINUNE 2, A DOUA MINUNE, MOS CRACIUN 2010

CE AM EU DE OFERIT

Nepotul meu ;


www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Ajutati-l si pe Darius! ;

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia81 spune:

"important este ca se va vindeca"...Dumnezeu e alaturi de puiul greu incercat si familia lui...

giulia si alex-raoul (22.09.2002)
"Un copil este o raza de soare ce iti va lumina viata. Un copil e o promisiune a lui Dumnezeu ca viata merge inainte. Un copil e atingerea raiului. Un copil e tandrete si dulceata. Un copil e mereu surprinzator, emotionant, fermecator si captivant. Un copil e o minunata binecuvantare. Dar in primul rand un copil e dragoste."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralcat spune:

Doamne, Dana ce vesti minunate, slava Domnului. Acum poti sa respiri adanc si sa te relaxezi, Andrei e pe drumul bun.
Doamne ajuta.


Eu

Mergi la inceput