Strumfi & prichindei de iul-aug 2011 (49)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oxidoni spune:

La multe luni sanatoase PHILIP-CHRISTIAN de Krissy

edit....si La multi ani Razvan de Crisspy!!

Miha, ar fi minunat sa pot munci macar cateva zile pe saptamana de acasa, dar, desi meseria imi permite, n-am cu cine sa discut despre asta la munca...la noi tre sa te vada acolo, tintuit in scaun. Am colegi care fac zilnic naveta de la Ploiesti...
Si varianta cu childminder mi se pare ok, dar la noi, din cate stiu eu, nu exista conceptul asta.

Da Navicula, asa e la noi....mi-a zis-o f raspicat in telefon 'nu puteti veni s-o vedeti. Daca dupa ce va acceptam nu va place, va retrageti'

Crisspy - voi cat fier ii dati? Daca ar fi bunicii aici in Buc, sa vina dimineata si sa plece seara (sau s-o ducem pe ea la ei), asa ar fi mai mult ca perfect. Dar, vorba aia...nu le poti avea pe toate

In alta ordine de idei, Miruna iar s-a foit azi noapte ca la balamuc...din 20 in 30 min. Uneori era suficient s-o tin putin in brate, alteori vroia si san...is chiauna. Nu am habar de ce...Acum doarme, iar eu sper sa prind ceva somn cu ea dupaamiaza.



ps: Inca mai astept raspunsuri la cele 2 probleme arzatoare pt mine....o parere despre cresa 'ciobanasul' sau o bona recomandata...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns navicula spune:

La multe lunite Philip de Krissy si La multi ani! Razvan de Crisspy.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns v_florina spune:

Oxidoni, nu te pot ajuta cu cele doua intrebari ale tale. Succes sa gasiti cea mai buna varianta!

Crisspy, la multi ani pentru Razvi!

Nu au venit rezultatele la coprocultura, caci nu am dat nimic la facut Stefan a facut doar un caca moale, aproape transparent de cat de putin era, deci nu am avut cum sa luam proba. Il urmaresc, stau cu nasul pe el

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

Multumesc fetelor pt urari

Am si o veste buna: Andra s-a intors aseara si de pe burta pe spate . Pana aseara ramanea blocata pe burta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_din spune:

la multe lunite sarbatoritilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui navicula

Am raspuns in cap trecut asa ca reiau
Citat:


Fetelor,

Ce repede cresc puii nostri. Pe mine ma strange in spate cand ma uit la Miruna, o vad cat e de mica, cat e de dulce, cum zice ea un 'mama' stalcit cand plange..si ma gandesc la luna iulie, cand va trebui sa ma intorc la munca.
Noi nu avem cum sa o lasam cu nicio bunica, pentru ca ele sunt departe (la 300 km), muncesc amandoua, iar de langa noi nu vrem sa o dam. Astfel, avem 2 optiuni: cresa (de stat sau particulara) sau o bona.

Acum, spuneti-mi si mie va rog, care stie, ce parere aveti de cresa de stat 'Ciobanasul', din sect 2. Sapt viitoare vom depune dosarul, ca daca nu esti acceptat, cica n-ai cum sa o vezi (mi se pare o prostie asta, dar na....)

Deasemenea, daca cineva din Bucuresti ne poate recomanda o bona ok, de treaba, om bun si care iubeste copiii, cineva in care se poate avea incredere....

Nici nu stiu cum sa facem sa fie mai bine.

Multumim


Mami de minune de fetita Miruna-Maria (14 iulie 2011)


Super tare faza, ca-n Romania, intai trebuie noi sa te primim si apoi o sa vezi tu daca-ti place sau nu
Sper sa gasiti solutia potrivita pentru voi. La noi doar un singur camin ia copii, cam de la un an jumatate si acolo cu pile, in rest dupa 2 ani, iar la particular e scump, foarte scump.
MihaH cate ore sunt pe luna la inot in cele 18 lire, ca iar m-am enervat, pai in Anglia e mai ieftin ca la noi si nu se compara salariile de aici cu cele de acolo

Alina , Paula Maria(9 octombrie 2007) si Luca Tudor (25 august 2011)

Alina , Paula Maria(9 octombrie 2007) si Luca Tudor (25 august 2011)


Iubita, copii pana in varsta de 4 ani merg gratuit la piscina daca sunt acompaniati de adulti.
Copii peste 4 ani, platesc £ 17,99/luna si au acces nelimitat la lectii de innot si piscina.
http://www.basingstokeleisure.com/aquadrome/BOOKINGS_Index
Lectiile de innot am impresia ca sunt in anumite zile, dar la piscina (in banii aia) poate sa vina in fiecare zi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia_ada spune:

alina ptr dinti noi i-am dat nurofen 3ml de 3 ori/zi si gengigel ( nu am apucat sa iau calgel )
Oxidoni habar nu am de cresa asta si nici pe cineva de incredere nu stiu ! imi pare tare rau
Crisspy felicitari Andrei pentru intoarcere !!!! bravo ei
Krissy si Theo sa va traiasca bebelusi!!!!
Florina unde faci analiza ?
Miha este incredibil, m-am uitat pe site-ul cu piscina ( apropo f f f frumos , data viitoare direct cu tine in piscina ) si 41 lire 2 luni si jumatate adica 230 ron aprox la noi si aici este 420 ron /luna 8 sedinte ...din nou no comment
Ilida tare mult imi place jucarioara !! vreau si eu in ea :)
de mancat noi am inceput cu carnita de pui, care nu o suporta in legume deloc si azi incerc sa o pun in cereale...am incercat si cu brocoli, nimic ! poate asa o mananca , dar cereale + carne oare este ok?

pupici la bebici si mamici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui crisspy
Azi e ziua lui Razvi, face 3 ani. Va las o si va invit si la o portie de . O sa-l sarbatorim sambata, dar ii dau azi cadoul ca sa simta si el ca e ziua lui.

fetele

Crisspy, fericita de Razvi (16.02.2009) si Andra - Maria (26.08.2011)


LA MULTI ANI Razvi!!!!!!!!! Sa fii cuminte si sa asculti pe mami si tati!!! Sa fii sanatos si voinic!!


RAZVI


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina_din

Multumesc fetelor care mi-au raspuns la intrebari

Fetelor voi ca faceti pentru puii vostrii ca sa nu-i mai doara asa tare gingiile. Al meu se trezeste noapte si incepe sa planga Cei drept acum suntem si putin raciti. Are nasul infundat si nu poate sa respire bine.

Alina cea mai implinita de Mihail (8.08.2011)


Alina, sunt ring urile alea pe care le bagi la frigider si daca le aplici pe gingie, mai calmeaza un pic.
Uite asa avem noi:
http://www.amazon.co.uk/Emmay-Care-Easy-Grip-Teether/dp/B003DP3N9O/ref=sr_1_11?ie=UTF8&qid=1329397766&sr=8-11
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui oxidoni
Miha, ar fi minunat sa pot munci macar cateva zile pe saptamana de acasa, dar, desi meseria imi permite, n-am cu cine sa discut despre asta la munca...la noi tre sa te vada acolo, tintuit in scaun. Am colegi care fac zilnic naveta de la Ploiesti...
Si varianta cu childminder mi se pare ok, dar la noi, din cate stiu eu, nu exista conceptul asta.

Mami de minune de fetita Miruna-Maria (14 iulie 2011)


Am inteles. Imi pare rau ca nu exista conceptul asta, poate ar merge. Aici un childminder are voie pana la 6 copilasi in casa ei, trebuie sa aiba amenajari speciale (gen toaleta mica pentru copii, coridoare mai largite, nu stiu chiar toate regulile...) si doar 1 copil din cei 6 trebuie sa fie cu varsta sub 1 an!!! Si toti childminder ii sunt inregistrati cu un corp unde i poti verifica.
Imi pare rau si de sistemul ala cu serviciul. Of!!!!

Mergi la inceput