Strugurasi de Sept-Oct2011 *36*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Oana.. tot citesc despre Ror.. mi-ai dat homework...
imi dau seama ce grea decizie.. daca il faci risti efecte secundare (autism, diabet, pancreatita, etc).. daca nu il faci iar risti efecte secundare la boli , daca le face (meningita, deces..) .. offff , de ce nu e simplu..?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

Sei dar ROR e pentru rujeola, rubeola, oreion din cate stiu eu...si noi nu am fost vaccinati pentru bolile astea in copilarie, eu cel putin nu am fost vaccinata pentru asa ceva, sunt mai mare ca multe din voi.E bine ca aceste boli sa fie facute in copilarie, nu mai tarziu, atunci e mai grav. Chiar citeam pe undeva ca au fost cazuri de copii vaccinati ROR si care au facut in adolescenta forme foarte urate ale acestor boli.
Oricum eu nu inteleg, daca sunt toti vacinati, de ce tot se declanseaza epidemii de rujeola si rubeola?
E o decizie grea intr-adevar. u insa cand am citit de ROR am spus din start ca nu i-l fac.

Mamica fericita de Maria Alexandra (20.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

Andreea, si eu cred ca e un pic cam tarziu sa mai iei salteluta de activitati acum, in curand se va ridica in fundulet si nu mai ai ce face cu ea.
si eu am gym si e jucaria preferata a Mariei(alaturi de Emily

Girafa sophie a inceput sa aiba succes si la noi, o molfaie destul de mult si o si arunca, la fel de mult, sa am eu ce sa culeg de pe jos. mai rau e cand si-o arunca in cap si apoi urla...

Mamica fericita de Maria Alexandra (20.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

May, ce super fain e site-ul !!!!!!!!!

Mamica fericita de Maria Alexandra (20.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Sei, sa ne prezinti si noua info pe care le gasesti

Ce dragute sunt rochitele http://www.mamaboutique.ro/search/apachesolr_search?filters=tid%3A14 sa aveti linkul pentru bb2, sau pentru noi burtici :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kora_B spune:

Citat:
citat din mesajul lui abmariana

Sa va spun ce a reusit sa faca Anto in aceasta seara.
Dupa cateva zile de stat cu picioarele pe sus a reusit sa-si pupe degetul mare de la piciorul drept. Ar fi vrut chiar sa-l suga dar ii aluneca piciorusul din mana. Am fugit rpd dupa aparatul foto dar n-a mai vrut neam sa repete figura.

Mamica de baietel minunat, Anton Daniel (7.9.11)


Super tare!!!! Bravo, Anto!!!

mamica de Iannis (25.02.2009) + si de bebe Dimitris (21.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

Merci, Mikka

Hellena, eu o sa fiu directa cum ma stii. nu mai fi copil. nu ne mai baga pe noi in povestea asta. ai luat o decizie de a pastra acest copil stiind ca tatal lui nu vrea sa fie implicat in cresterea lui, tine-te de aceasta decizie si creste-l pe Petru si uita de acest barbat.
asta este sfatul meu.
tu faci cum stii.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Maia doarme de la 9, pentru prima data in istoria ei .
Ce am facut diferit? masaj inainte de baie si nu a dormit dupa 6.

O sa incerc si maine ;)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

http://sfatulparintilor.ro/30011/alimentele-interzise-copiilor-mici-in-functie-de-varsta/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hayat_Kh spune:

`Na seara!

Bunny multumesc. Nu trebuie draga mea sa te cheltuiesti pentru noi, este suficient si ca te-ai gandit la noi. In ce priveste rochita, daca reusesti...nu pot decat sa iti multumesc din suflet pentru ajutorul tau.

May..bannerul sa fie tip gadget sau doar un .jpg ?
Off topic. Eu stiam ca parintii tai nu mai sunt, insa nu stiam cauzele si mai ales chinurile de dinainte. Imi pare rau...Dumnezeu sa le usureze sedera in mormant si rasplata sa fie Paradisul!

Anca ce imi ceri tu acolo..nu stiu cum se face. Eu nu am cont pe FB si in optiunile de la blogger nu am ..decat ce am pus pe bara din dreapta....Poate reusesti sa imi explici mai bine...

O sa iti trimit si adresa in mp.Multumesc pentruu tooot.

Oana

Mikka

Elly esti o scumpa. Multumim pentru lucrusoare. As avea o mica rugaminte....inainte de a desface lucrurile astfel incat sa poata fi impachetate, te rog, fa-le cate o poza, sa nu le mai asamblez eu inca o data pentru asta...Multumesc si iarta-mi indrazneala.



Mami fericita de Razvan Octavian 15.09.2011



Mergi la inceput