Fluturasi de Martie-Aprilie 2011(125)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Neata gagici!

Multumesc tuturor pentru urari, am intrat si am citit ieri dupa-amiaza putin, dar nu am apucat sa scriu nimic, tb sa recitesc cap trecut ca m-a amuzat teribil faza cu sunatul in miezul noptii de la spiridusha si glumele socrului lui catank cu purcelusii

La noi s-a desfasurat f frumos totul..va povestesc mai multe mai pe dupa amiza..inca mai am de strans pe aici..duminica dimineata am facut cat am putut, iar seara am fost la fini sa continue baietii joaca

Donsoara mea a fost cuminte, zambareata si fff sociabila...nu am mai gasit stetoscopul sa-l pun pe tava, dar oricum a ales ce nici nu ma asteptam, verigheta mea de aur, foarfeca si papiota , cica se face designer (ca nu se mai spune croitoreasa :P ) am lasat-o sa le ia apoi pe toate, a ales tot ce tine frumusete, oglinda, perie, ruj, margele, si spre ffarsit bani, pix si ultima , ultima, cartea de rugaciuni

de poze sunt tare nemultumita..nu stiu de ce nu au iesit asa clare...am facut si eu cateva si am rugat prietenii sa faca restul..aperitivul a aratat extraordinar dar nu am nici o poza...in schimb am pozat caruciorul din pepene pe care l-am facut si morcoul in forma de trandafiras pt decor.
Tarta de la Deea a iesit dementiala, dar nici cu aia nu am poza..tortul a fost f frumos ..se pare ca si gustos..eu m-am abtinut sa mananc
Merg sa pun cateva poze...si revin cu povesti

La multi ani Dorian de bulina_mica!!! Sa cresti mare, sanatos si frumos!!!

Ma bucur mult ca a aparut Strumph, la apel, m0am trezit cu gandul la tine
Happi, ma bucur ca ai aparut si tu.

Vai ce zapada si de viscol si ce troiene sunt in sudul tarii

revin...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Mada ce fac ai tai?
Viss, bine ca ati lamurit-o!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-La multi ani! cu intarziere- dar cu nmare drag- ptr antonia a lu' Cami! sa fii sanatoasa, norocoasa si voioasa!!! sa-ti traiasca fata mami, si sa-ti aduca cat mai multe impliniri si bucurii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-inca una si ma duc la strans prin casa:
- madutza- pozele sunt frumoase, frumoase, frumoaseeeeeeeeeeee!!!
-chiar dc nu au iesit de claritatea mult asteptata, surprind clipa, momentul, bucuria, emotia si fericireaasa ca, nici nu am vazut imperfectiunile aparatului, eram prea ocupata sa studiez atmosferaof, m-am emotionat, si o sa ma stradui si eu sa gatesc cate ceva- mai ales dc vine prietean mea sa ma ajute..si sa imbrac frumusel copilasii.musai sa caut si un tort mai deosebit- mi-am adus aminte ca atunci cand stateam pe stefan cel mare, eram innebunita de prajiturile de la cofetaria georgy-s, raport calitate, cantitatea prajiturii si pret excelent

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Neatza,

La multi ani sarbatoritilor pe care i-am ratat!!!!

Mada abia astept sa ne povestesti de petrecere. Nu pot vedea poze de la lucru, dar dupa masa imi fac putin timp sa le vad.

Delia , mi-ai luminat ziua. Nu mai apuc sa intru seara ca am intrat cu Daria in competitie, cine citeste mai mult. Ea din cartea ce i-am dat eu, eu din ce mi-a dat ea. Asa ca citesc Tunele de rup locul, nu ma las, ea oricum are timp mai mult decat mine, asa ca eu trebuie sa profit de fiecare moment. Sa va zic ca-s cu cartea in poseta.



Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns spiridusha spune:

Neata! Sa aveti o saptamana miiinunata!

In primul rand, la multi ani sarbatoritilor:

Dorian de bulina_mica
Paula de anadomnica
Sara Maria de IONY82


si deasemeni pentru Ina.click

Sa fiti sanatosi si fericiti!


Madutza, caruciorul e bestial! Tu l-ai facut? Wow! Foarte frumos a iesit! Tortul e foarte potrivit pentru o domnisoara delicata cum e Catalina! Felicitari, sa va traiasca si sa creasca mare si sanatoasa! Atmosfera si copii vad ca au fost destui!! Si raportez ca am vazut in poze si o mamica foarte draguta!! :)

Viss, am citit acum ca sotul tau s-a dus la un prieten sa se joace:))) Si tati al nostru are console, mai ceva ca un pusti de 16 ani, si se joaca la starcraft non-stop :)))) Tare imi place de tine ca petreci timp cu prietena ta :) Ce ciudat mi s-a parut cand povesteai de nasi...am avut un sentiment contradictoriu.. ziceai ca ei sunt mai in varsta, nu?
Si noi am tinut foarte mult sa fie fix de ziua lui Cristi motul, nu sambata sau cand pot altii. Marcam momentul exact cand se implineste un an!

Ailed, Irinuca, Ally, Somleac si cine mai e prezent !

Cristi e tare suferind cu maselutele si nu mananca nimic solid, numai lapte...a dormit ok azi noapte, A fost o perioada in care el manca "micul dejun" pe la 4-5-6 dimineata, si atunci manca fructele bine de tot la 10. Dar acum cand doarme toata noaptea pana la 8, mananca la trezire si la 10 nu ii mai este foame. La 10-10:30 se culca si nu stiu cum sa fac sa nu adoarma cu burta goala. Cum sa fac ca nu am idei? Oricum acum e dereglat cu mancatul de la eruptia dentara...

Ma bag la joaca cu Cristi! Revin!




Mami fericita de Cristi!!! 09.03.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

viss, pai si de ce nu comanzi de la ei tortul? sunt mai multe cofetarii georgy's nu doar pe stefan cel mare. Rochita Cataliei este trimisa de socra , este de la Benetton

delia, ai mei sunt bine, dau continuu la zapada si cica au gasit si lemne..pe miecuri-joi le-au promis ca vine o masina..sa vedem. In schimb sunt suparati ca nu au putut sa ramana la turta fetei . Au venit de dimineata, m-a mai ajutat mama la pregatiri, iar pe la 5:30 au plecat..abia incepusera sa vina invitatii...se pusese pe ninsoare si la cum au tot anuntat la tv le-a fost frica, ca se blocheaza in buc.. Nu era pb sa ramana la noi, dar le era frica sa o lase pe matusa mea singura in casa...daca nu reuseste sa aprinda focul..daca face foc prea mare , daca iese dupa lemne si cade..etc..multe ganduri. Acum intentioneaza sa vine si miercuri chiar de ziua ei, sa vedem daca tine vremea cu noi.

La masa, am papat din toate dar fara paine, tort cum ziceam nu am papat, am papat niste tarta dar abia Duminica, in schimb nu m-am putut abtine de la Pepsi , nu am exagerat dar oricum... azi dimineata aveam +800 gr deci iar bat pasul pe loc..asta e..

La multi ani Scrish!!! cu intarziere

am vazut gresit ca a aparut happi...Hai mami, treci pe la noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Somleac ce sa mai zic de petercere..copii "mari" s-au juacta mai tot timpul in camera lui Cristi si era pe jos covor de jucarii..cand au plecat si l-am culcat am facut efectiv o carare de la usa la pat ca sa putem sa trecem Cei mici au stat cu noi si s-au plimbat, au mai si interactionat. Cand ne-am aasezat la masa, i-am pus in tarc si au stat cuminetei si ne-au lasat sa mancam, a fost f ok, sunt multumita de cum a iesit
Catalieni i-am cumparat cadou pana la urma un bebelus cu carucior , am vrut sa-i luam un fotoliu din burete dar nu am gasit pe nicaieri..Cora, carrefour, Auchan, Selgros..nimic...
Nasilor le-am luat pana la urma un mandarin in ghiveci

spiridusha, daca nu vrea sa pape fructe inainte de somnul de la 10:30, incerca sa-i dai macar suc de fructe, poate merge asa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

si..spiridusha..da eu am facut caruciorul cu fructe, vroiam sa-l fac de anul trecut de la mir dar nu am avut timp atunci. Acum l-am executat vineri seara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

mada ce poze frumoaseeeeeeee am vazut ma bucur k a iesit bine si asa cum spunea viss, nu se vede nimic ciudat la poze!! atmosfera super!! cata o frumoasa si o cocheta, tortul minunat iar tu....cat ai slabit???!! arati super super bine felicitari pentru vointa, a meritat din plin efortul a fost superb totul, de abia astept si eu acum sa vina ziua lui luca

Mergi la inceput