Pufi de ian-feb 2010 (64)- La multi ani Dece!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns atlantique spune:

Citat:
citat din mesajul lui decenuela

antic...atlantic..titanic....si toate derivatiile posibile....

mai DOAMNA MEA....stii ce-am fc? ( eu sunt cam lenesa ca sa nu fol alt cuvant urat) si intru cam rar pe picassa...sau mailul comun
dupa ce-am citit eu ....cat de doamna este doamna asta...am intrat repede ca o mtracuca...sa vad pozele cu voi...si ce mi-a dat savad....NISTE FRUMOSI...iar tu....slabaaaa...si da..arati ca o doamna..
si ma opresc aici ..ma duc la geam sa iau o gura de aer ca-mi plesneste ranza...de invidie

Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret



JUCARII PENTRU PITICI...


N-am stiut ca poate exista pe pamant o dragoste atat de mare!...




Dece multumim! V-am adus un puf prezentabil in gashca, nu va facem de panarama, nu?
M-ai facut sa pe bune. Iar cu invidia...nu ai de ce. Sunt convinsa ca atunci cand o sa te vad o fiu eu invidioasa. Sunt departe de a fi slaba, de ce crezi ca ma pictez pe fata...sa distrag atentia de la zone mai...compromitatoare.

.....Mi-am adus aminte ca Alex era bucuroasa la putina vreme dupa ce nascuse ca intra in jeansii ei nr. 26 . Pai eu cred ca prin clasa a9-a aveam nr asta pe ceva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns atlantique spune:

Schimbul 3 preluati stafeta, va rog ca eu plec la

Puiul meu e bine. S-a reglat, deci de maine nu mai suntem la regim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns evyme spune:

Citat:
citat din mesajul lui atlantique

Buna!

Hai c-am mai intrat putin asa inainte de culcare.

Mire de capitol nou!

Alexa, sa treaca asa cum au venit!

Evyme de aprecieri! Stiu un caz al unui baietel care scapase de 6 luni de pampers si cand a mers la gradi a inceput sa faca pe el. Au crezut ca este regres datorita schimbarii de mediu, dar s-a reglat dupa ce i-au dus acolo olita lui de acasa. Poate se rezolva asa si la voi.




Multumesc de idee. Chiar ma gandeam azi si eu la varianta asta, sa incerc sa-i duc olita lui, sa vb la gradi sa vad daca ar fi o problema...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns evyme spune:

Citat:
citat din mesajul lui atlantique

Schimbul 3 preluati stafeta, va rog ca eu plec la

Puiul meu e bine. S-a reglat, deci de maine nu mai suntem la regim





Bravo Alex! Eu mai bantui nitel pe aici, dar la ora asta in we presupun ca nu mai e nimeni... NB Atlantique!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Eu sunt franta de la atata party si babysitting , am venit sa va multumim de urari

M-am uitat la pozele lui Atlantique sunt speechless superbbbbb

Somnic usor


Simply,mami de fetita frumusica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

Citat:
citat din mesajul lui atlantique

Citat:
citat din mesajul lui decenuela

antic...atlantic..titanic....si toate derivatiile posibile....

mai DOAMNA MEA....stii ce-am fc? ( eu sunt cam lenesa ca sa nu fol alt cuvant urat) si intru cam rar pe picassa...sau mailul comun
dupa ce-am citit eu ....cat de doamna este doamna asta...am intrat repede ca o mtracuca...sa vad pozele cu voi...si ce mi-a dat savad....NISTE FRUMOSI...iar tu....slabaaaa...si da..arati ca o doamna..
si ma opresc aici ..ma duc la geam sa iau o gura de aer ca-mi plesneste ranza...de invidie

Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret



JUCARII PENTRU PITICI...


N-am stiut ca poate exista pe pamant o dragoste atat de mare!...




Dece multumim! V-am adus un puf prezentabil in gashca, nu va facem de panarama, nu?
M-ai facut sa pe bune. Iar cu invidia...nu ai de ce. Sunt convinsa ca atunci cand o sa te vad o fiu eu invidioasa. Sunt departe de a fi slaba, de ce crezi ca ma pictez pe fata...sa distrag atentia de la zone mai...compromitatoare.

.....Mi-am adus aminte ca Alex era bucuroasa la putina vreme dupa ce nascuse ca intra in jeansii ei nr. 26 . Pai eu cred ca prin clasa a9-a aveam nr asta pe ceva


atlantique, cum se face ca stii atat de multe detalii despre ce s-a discutat pe aici cu multa vreme in urma? eu nu tin minte ce numar purta alexutza, stiu doar ca se plangea ca se saturase de pantalonii ei de gravi pe care i-a purtat o perioada si dupa ce nascuse...

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns atlantique spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita

Citat:
citat din mesajul lui atlantique

Citat:
citat din mesajul lui decenuela

antic...atlantic..titanic....si toate derivatiile posibile....

mai DOAMNA MEA....stii ce-am fc? ( eu sunt cam lenesa ca sa nu fol alt cuvant urat) si intru cam rar pe picassa...sau mailul comun
dupa ce-am citit eu ....cat de doamna este doamna asta...am intrat repede ca o mtracuca...sa vad pozele cu voi...si ce mi-a dat savad....NISTE FRUMOSI...iar tu....slabaaaa...si da..arati ca o doamna..
si ma opresc aici ..ma duc la geam sa iau o gura de aer ca-mi plesneste ranza...de invidie

Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret



JUCARII PENTRU PITICI...


N-am stiut ca poate exista pe pamant o dragoste atat de mare!...




Dece multumim! V-am adus un puf prezentabil in gashca, nu va facem de panarama, nu?
M-ai facut sa pe bune. Iar cu invidia...nu ai de ce. Sunt convinsa ca atunci cand o sa te vad o fiu eu invidioasa. Sunt departe de a fi slaba, de ce crezi ca ma pictez pe fata...sa distrag atentia de la zone mai...compromitatoare.

.....Mi-am adus aminte ca Alex era bucuroasa la putina vreme dupa ce nascuse ca intra in jeansii ei nr. 26 . Pai eu cred ca prin clasa a9-a aveam nr asta pe ceva


atlantique, cum se face ca stii atat de multe detalii despre ce s-a discutat pe aici cu multa vreme in urma? eu nu tin minte ce numar purta alexutza, stiu doar ca se plangea ca se saturase de pantalonii ei de gravi pe care i-a purtat o perioada si dupa ce nascuse...

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)





V-am spus ca eu v-am citit de cand am intrat in prenatal, cam din noiembrie 2009, dar nu am scris niciodata pana acum. Si m-am gandit ca daca tot va citesc de atata vreme este corect sa va si scriu si sa stiti si voi ca sunt aici.
Iar cu nr, poate am gresit dar stiu ca eram f impresionata atunci ca ea dupa ce nascuse putea sa imbrace hainele de inainte...mie mi-a lut ffff mult si inca imi mai ia. Asta-i tot.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorina_bz spune:

Buna dimineataaaaaa,

E ora 10, si nu e cafea....poftiti, va rog la o cafelutza fierbinte!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorina_bz spune:

Eu m-am trezit devreme, tot 5 jumi...am hranit copila, si am terminat activitatile de cosmetizare (pedichiura), ramasa restanta de ieri...

Iar ninge, cand ma uit pe geam ma apuca damblaua ....iar cod portocaliu...vreau sa vina vara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns atlantique spune:

Neata!

Multumesc de cafea Sorina!
Si la noi ninge, dar putin de tot. Nu ca nu ar fi deja suficienta zapada.

Sa va zic ce a facut A acum dimi.

A facut la micul dejun taica-su omleta si el se tot invartea pe langa el si abia astepta. Cand a vazut ca a terminat a deschis repede sertarul cu farfurii, a luat una mica de desert a dat-o deoparte, a luat una mare si s-a dus la el " tati, oleta...maeee, oggg". I-a dat farfuria in care ii pusese deja si A a asezat-o pe un scaun si a inceput sa manance asa in picioare si zicea tot timpul "immm .... immm...buuuna oleta, bunaa"
Am ramas fara cuvinte amandoi langa el
Ce face regimul din om.....

Eu aseara dupa ce mi-am culcat baietii am vazut 3 episoade din Grey"s Anatomy, preferatul meu.
Dar si puiul a fost de comitet si m-a lasat sa dorm pana la 8.30. Daca o iubeste el pe mami....

Zi buna va doresc

Mergi la inceput