Ursuleti & ursulete de novdec2010(2)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns inacat spune:

Elfica, hai cu vestea cea mare. Poate iti face si prima poza lui bb2.
Sunteti tare curajosi ca v-ati hotarat. De fapt stiu ca nu prea v-ati protejat deloc, asa ca era cam de asteptata sa vina barza.

Eu cred ca am inca furtuna hormonala, caci legat de bb2 nu reusesc sa ma hotarasc.
Azi vreau, maine nu mai vreau si tot asa de cand a facut Radu 1 an.
Adica vreau, dar sunt atat de i/rationala si pun totul in balanta si ajung sa ma gandesc la o groaza de scenarii, ma tem mai mult decat la prima sarcina de tot felul de probleme (bine ca atunci am avut cateva evenimente cu spitalizare), apoi e varsta, e rh-ul, sunt banii... tu zici de 12 mil., pai asta e salariul meu (nenorocitii de guvernanti, pt. un cadru did. in invat. sup. , vechime 12 ani, cu doctorat - apropo, nu mai primim spor pt. asta, dar au pretentii sa castigam granturi, eventual cu fonduri europene si sa publicam ISI) + 2 mil. pt. Radu + 17 mil. ale sotului + 5 mil. pensia bunicii (ii toc pe medicam. si pampersi pt. ea), asta e venitul in casa noastra.
Hai ca am inceput sa ma plang ca o spalatoreasa .

Elfica, lucrurile se vor aranja, cu putere de la voi si de la Dumnezeu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inacat spune:

amelia_ilie de ce invidiezi unele ursoaice (pe mine sigur nu ai de ce)?

Fetelor, am ramas eu in urma sau inca nu e cazul, voi dati ursuletilor fructele (mere, pere...) inca fara coaje sau nu le mai indepartati coaja?

Manzul meu, mai nou, e pasionat de fermoare, orice are fermoar e super tentant sa incerce sa-l deschida si sa-l inchida.
Sunt minunati piticii nostrii, invata niste lucruri fara sa ne dam seama .



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns letzy81 spune:

Da chiar,Amelia,de ce invidiezi?
Te asigur ca nici pe mine n-ai de ce...eu v-am invidiat cand a trebuit sa ma intorc la servici la 3luni dupa nastere.Poate si acum un pic,mi-ar placea sa pot sa am mai multa rabdare cu puiul meu.Este atat de dragalasa!Incearca pe toate caile sa-mi capteze TOATA atentia.
Inacat,spre disperarea mea,Sandra mananca fructe crude din an in paste dar cand se intampla le mananca cu coaja.Si cand ii dadeam fructe pasate le lasam si coaja.Mananca in fiecare zi gojii si caise uscate.
Este stigator la cer cat de mici sunt salariile bugetarilor.Si sotul meu,anul 4de rezidentiat,are 1000lei si se plang ca fug medicii.Iar presedintele nostru drag a mai adaugat ca medicii care raman sunt slab pregatiti.Sa nu iti iei campii!
Nu #351;tiu ce are tastatura asta...nu pot sa pun semnul intrebarii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amelia_ilie spune:

Nu vreau sa ma mai plang, mi-am luat destule, asa ca nu voi dezvolta subiectul.

Letzy, sa stii ca daca as fi putut, si eu m-as fi intors la job mai devreme de 2 ani.

Inacat, printesa nu mai vrea fructe, abia reusesc sa-i mai dau cateva lingurite de piure de fructe uneori.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Amelia, eu te inteleg. Cd simti nevoia sa te descarci, trimite mie PM. Ca o sa vezi ca dc si eu ma apuc...nu ma mai opresc. Ne putem plange una alteia. Si la mine lumea din jur se uita urat cd ma plang, ca din punctul lor de vedere, eu am viata perfecta si nu am dreptul sa ma plang

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amelia_ilie spune:

Corina .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

letzy, si 2 ore/zi daca te joci cu sandra, pt ea e extraordinar!
elfica, adevarul este ca mesajul trimis de sotz m-a impresionat mult de tot. este un om foarte grijuliu si te iubeste mult. imi place cum vezi lucrurile, pe principiul Dzeu nu ne-a adus aici ca sa ne lase tocmai acum, intr-adevar, de multe ori vrem sa controlam totul, cand de fapt are grija DD de toate.
amelia, pai sa mai facem o comanda la DF ca sa am ocazia sa vin sa te bat la fundu gol. 1. I nu mai papa fructe de fo 10 zile, cu greu ii indes 50g. 2. la legume e nenorocire. 3 au muci si e teroare. 4.cand ceva nu merge cum vrem, toti din jur par fericiti, lipsiti de griji, dar de fapt fiecare casnicie/familie are scartaielile ei. chill out, nu exista la vie en rose la propriu, dar daca luam mereu partea plina, fie ea cat de mica, celelalte se rez de la sine.
pai ce, mie imi place ca noapte ma scol ca bezmetica, inca, pt LP la 6 si macar o data pt cine stie ce partz trage unul din ei? ca fac mancare/curat/piatza? ca in loc sa stau cu ei dimineata, lucrez la scarboasa aia de teza? ca I nu mananca? ca daddy meu e in depresie? ca noa casa ne va manca sufletul, economiile si, eventual, actualul apartament sau viitoarele concedii pe nush cati ani?
dar cata vreme nu imi moare cineva drag, cata vreme il mai am pe tata asa depresiv, cata vreme I si A si husband rad la mine, mergem mai departe.

PS: azi am fost in vizita la un coleg de liceu care a fct un accident de masina si a omorat un om, fapta pt care face inchisoare. da, fusei la penitenciar. ce-o fi in sufletul mamei lui cand se duce acolo?doamne, ce fauna! nu, nu fauna, BESTIAR! nu mai are sens sa precizez ca eram singurii vizitatori cu toti dintii in gura (scuze, sunt copil de stomatologi, am niste prejudecati din copilarie). m-am intors tare rascolita.

asa ca, amelico, nu ne mai invidia. Dzeu nu doarme, are el toate cele pt noi toti. puuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuup cristiana si pe ma-sa ca mi-e tare draga (la tac-su nu ma bag)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elfica spune:

Sunteti niste dragute, dar nu pot sta mult la palavre, ca are sotul ceva de lucru pentru serviciu. Macar bine ca a scapat de examene si a luat note foarte bune.

Sa va spun de ieri, desi nu sunt vestile asteptate. Fie sarcina e prea mica si nu se vede, fie e extrauterina, ca intrauterin nu s-a vazut nimic. Mi-a facut si eco normala si intravaginala si nimic :( Luni si miercuri dimineata ma duc sa imi ia sange sa imi faca niste dozari hormonale, iar joi de dimineata trebuie sa ma duc cu rezultatul la dansul. Eu simt ca nu sunt probleme, ci sunt sigura ca sarcina e mica, dar nu pot sta indiferenta, fereasca Dumnezeu sa fie extrauterina! Noi ne-am protejat luna trecuta, ca am zis sa terminam toate prezervativele din casa si apoi au aparut simptomele ca mi-ar veni. Asadar cu cateva zile inainte de a-mi veni s-a intamplat + 3 saptamani intarzierea, ajungem la o sarcina de 4 saptamani, care e foarte posibil sa nu se vada. Mai vorbim, ca acum sunt "impinsa de la spate".

O duminica placuta tuturor!

Fericita mamica de Iulia Andreea, nascuta pe 26.10.2010 POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amelia_ilie spune:

Elfica, totul o sa fie bine, nu-ti face probleme. Probabil sarcina e prea mica, de-asta nu se vede. Cand mai mergi la medic? Adica, cand iei rezultatele si mergi cu ele la medic? Tinem pumnii, o sa fie bine .


Adi , am vrut sa scriu aseara, dar mi-as fi descarcat sacul, si nu mai vreau. Noaptea e un sfetnic bun .
M-am trezit bucuroasa, printesa isi infipsese mana in pleata mea si a tras de a ramas cu pleata-n mana. Pleata din frunte. Asa-mi trebe, ca toata noaptea o pup, nah...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Vineri a fost ultima data cd i-am dat lui P sa suga
Imi vine sa mor...imi doream sa-l intarc, dar gandul ca n-o sa mai fie niciodata cuibarit la si nu o sa mai mangaie marea lui dragoste, ma doare ingrozitor. mor, mor, mor

Elfica, sunt sigura ca sarcina e mica, dar e acolo unde trebuie.

Mergi la inceput