Strengari de Martie - Aprilie 2012 - 30

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ronina spune:

Nici nu stiam ca durerile de cap pot fi provocate de vasoconstrictii. Cred ca voi incerca cu nani, cat de curand

34+ Bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dara76 spune:

Cica ar fi 2 tipuri de migrene (daca-s migrene), de vasoconstrictie si de vasodilatatie. Cica ai putea testa de care e aplecand capul in jos. Daca-i mai rau (ca vine sangele in cap) ar fi de vasodilatie, daca-i mai bine, ar fi de vasoconstrictie. Dar drept sa zic mie nu mi-a iesit testul, nush, nu-s sigura de el. Daca trece cand te intinzi in pat, ar fi tot de vasoconstrictie, ca in pat cand stai se mai duce sange la cap si remediaza constrictia.

De-asta scria si ca daca relaxeaza no-spa vasul de sange, ar fi o chestie. No-spa li se da si unora din fetele care nu-si pot imbunatati cu aspenter circulatia pe vasele de sange rezistente (din cauza de sangerari la ele). Probabil in aceeasi idee.

Acu' nush, or mai fi si alte feluri :)



30+ Miruna Sanziana

*MTHFR C677T homozigot; PAI polimorfism 675 4G heterozigot; mutatia factorului XIII (G102T) V34L heterozigot // Clexane injectie 0.4 seara, Aspenter 2/zi seara, B12 metilat, acid folic metilat, Magne B6, Folowise, Cetebe, L-arginina*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ronina spune:

nu prea-mi dau seama... parca ar trece durerea de cap dar pe de alta parte simt cum imi vine sangele in cap si ma apuca ameteala, deci overall nu e nici mai bine nici mai rau asa ca cel mai safe e somnicul, ma retrag in patut, sper sa si reusesc sa adorm.
Noapte buna!

34+ Bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monna3 spune:

Ronina somn usor
Happy ia sa faci poze, macar acu dupa ce te-ai facut si mai mumoasa sa te vada printesa, sa stie ca pt intalnirea cu ea te-ai gatit asa
Dara spor la treaba


Monica, fericita 34+ cu Cezar-Andrei

AMR: 6 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monna3 spune:

Citat:
citat din mesajul lui happylica

suntem singure pe aici monna?
azi fac 35 saptamani.. se apropie si ma apuca asa o stare...

35saptamani

AMR < 5 saptamani

varsta bebelusei Alexia


felicitari pt cele 35 de saptam! wow, chiar ca mai e putin...

Monica, fericita 34+ cu Cezar-Andrei

AMR: 6 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ronina spune:

Pai clar ca mai e putin, mai sunt nici 3 sapt din februarie si apoi vine martie ma uitam la bulgarasi ca ele au inceput 'nascaturile' cam cu o sapt inainte de ianuarie, daca o fi la fel si la noi mai e teribil de putin
Sa stiti ca mi-a trecut durerea de cap de la somn, problema e ca acu' deja mi-a cam sarit somnul

34+ Bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dara76 spune:

Irina, esti pe baricade, la munca? :)



30+ Miruna Sanziana

*MTHFR C677T homozigot; PAI polimorfism 675 4G heterozigot; mutatia factorului XIII (G102T) V34L heterozigot // Clexane injectie 0.4 seara, Aspenter 2/zi seara, B12 metilat, acid folic metilat, Magne B6, Folowise, Cetebe, L-arginina*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns megbeng spune:

neatza..si..cu-cu-riguuuuu!!

in primul rand va multumesc pentru toate urarile pentru matei, am iesit aseara cu el si cu sotul in oras, si la ora la care l-am nascut m-au luat niste emotii de-mi venea sa plang si nu mai stiam ce sa fac sa nu ma vada oamenii bocind ; l-am luat, l-am pupat, i-am zis ca a venit pe lume acum fix 5 ani, dar el era f preocupat cu joaca..cica:" mi-ai zis de zece ori azi la multi ani!"

amy, bine ca ai dat un semn! chiar ma gandeam sa vad prin listute daca nu apare numarul tau de telefon, sa te sunam sa vedem cum iti e; nu mai stiu daca tu nasti in rm sarat sau ai in plan vreo deplasare..oricum, mai e pana la termen, poate or trece intemperiile astea!

happylica, ai facut poze, le vedem si noi pe undeva? m-ai facut taaaare curioasa..nici eu nu m-am mai vopsit din vara, nu e mare diferenta intre nuanta naturala si ce a fost vopsit dar se vede totusi...am simtit nevoia de o pauza de la alte culori si acum nu ma indur nici sa ma tund sa am o singura culoare si nici nu-mi place prea mult cum arat asa....dar mai de lene, mai din economie o las asa..

comforter nu am avut la matei..poate e o idee buna pentru bb2, acum ca va aud pe voi..

lista de botez noi am avut (neoficial, e drept) si vom avea si acum, adica prietenii apropiati, parintii ne intreaba ce ne-ar trebui si le zicem tintit..si eu prefer la un eveniment de asta sa stiu ca ii cumpar omului ceva ce sa foloseasca si sa nu mai aiba in casa...vorba danei, parca..la cununia civila am primit 5 seturi de vesela..si noi stateam intr-o garsoniera, o adevarata bucurie sa le depozitam, va dati seama.






meg,dematei(9.02.2007) si cu 35+

"Mami, te iubesc dintotdeauna!" (Matei)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tala spune:

Neatza!
A fost o noapte in care am visat ca eram o gravida feroce de-a dreptul si in care m-am tot certat cu David care zici ca merge cu bicicleta pe spinarea mea. Nu stiu ce o sa fac dupa ce nasc pt ca David nu 'stie' sa doarma ca omu normal, ci perpendicular pe noi framantand toata noaptea din picioruse, iar azi noapte combinat cu visul parca il si vedeam cu un piciorus infipt in operatia mea

Aredwinn pt protectia asta ai luat si cearceaful aerosleep? cum ti se pare? nu se afunda bebe in ea?

Amy ma bucur sa aud vesti, imi imaginez ca ti-a fost tare greu. Luand in calcul ciclicitatea ma gandesc ca macar se termina cu calamitatile astea pana nastem noi si apoi n-o sa mai avem treaba cu ele vreo 60-70 de ani

Meg doar stii ca lui Matei ii place la nebunie sa-i zici tu "La multi ani!". Chiar citesc acum cartea "Cum sa fii o mama buna pt fiul tau"(scrisa de Alain Braconnier) - si sunt putin speriata pt ca acum constientizez (ceea ce doar intuiam) ca baietii sunt mult mai sensibili decat se crede. Trebuie sa cumpar si "Cum sa fii un tata bun pt fiica ta" (desi m-ar ajuta si varianta cu mama si fiica). Of! e adevarat ca meseria de parinte se invata, dar din pacate nu ai ocazia sa o faci decat din mers, n-ai pauza de gandire sau optiunea <undo>.
LE: acum am vazut semnatura ta. Ce frumos!

Ronina ma bucur ca ti-a trecut durerea de cap (la mine mai apare cand uit sa beau apa)

Dupa cum se observa mi-am inceput ziua cu crize existentiale asa ca ma duc sa spal niste vase, sa revin cu picioarele pe pamant :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinaelena spune:

Dara, la ora aia discutam cu mine insami care nu voia sa se ridice in pat . Daca era dupa mine, mai stateam, dar trebuia sa trezesc baietii ca sa plece fiecare pe la treburile lui . Acum cica m-am apucat de treaba, dar trebuia sa vad si ce ati mai scris voi

Amy, sper ca esti bine!

Irina, 30+ cu Maria

Mergi la inceput